Strona Główna
Jeszcze o tolerancji...
Napisał user   
Wednesday, 01 December 2010

    W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt ewaluacyjny "Rzecz o tolerancji". W jego ramach, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji - jak już informowaliśmy - wśród uczniów naszej Szkoły przeprowadzona została ankieta "Czy jestem tolerancyjny".  Następnym etapem projektu będzie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o granice tolerancji, o przyczyny nietolerancji oraz mobilizacja środowiska szkolnego na rzecz jak największej tolerancji.

Pierwszym działaniem tej części projektu były spotkania uczniów klas I i II z pedagogiem  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubieniu Kujawskim, p. D. Kubiakiem. Te godzinne rozmowy w każdej z klas potraktowane zostały jako wstępne "rozpoznanie". Ich następstwem będą, zaplanowane we współracy z PPP na II semestr, warsztaty dla uczniów naszej Szkoły poświęcone tematyce tolerancji.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 01 December 2010 )
Sukces Darii
Napisał user   
Wednesday, 24 November 2010

Finał XXXIII Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego rozstrzygnięty!!

Jak zwykle okazała się niezawodna!. Daria Sudo z klasy II, w finale konkursu, który miał miejsce 20.XI.2010r. na deskach sceny Teatru Miejskiego w Inowrocławiu, zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

               

Dodajmy, że do konkursu Daria przygotowywała się pod okiem p. prof. Marzeny Szymańskiej. 

Serdecznie gratulujemy!!

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 30 November 2010 )
Piłka Ręczna
Napisał user   
Monday, 22 November 2010

          Dnia 17 listopada 2010r. w Choceniu odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Zmierzyły się ze sobą reprezentacje Zespołu Szkół im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu-Marysinie, LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu, Społecznego LO w Choceniu, ZSR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Trenerem naszej drużyny jest p. Lech Kujawiak.

Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiały się następująco:

  • LO w Choceniu - I miejsce
  • LO w Kowalu - II miejsce
  • ZS w Lubrańcu-Marysinie - III miejsce
  • ZSR w Kowalu - IV miejsce

Dziewczynom gratulujemy i zapraszamy na krótką fotorelację do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 22 November 2010 )
Współpraca z PWSZ
Napisał user   
Friday, 19 November 2010

      17 listopada 2010 r. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu, mgr Anna Osińska, podpisała porozumienie o współpracy z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, prof. zw. dr. hab. Krzysztofem A. Kuczyńskim.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca stron w obszarze nauki i edukacji w celu wymiany doświadczeń, doskonalenia zawodowego kadry oraz podniesienie poziomu i efektów kształcenia uczniów.

Pani Dyrektor, podczas podpisania umowy, towarzyszyli uczniowie naszego Liceum, należący do Samorządu Uczniowskiego i –  być może –  przyszli studenci tej Uczelni.

Dzień 17 listopada był także Międzynarodowym Dniem Studenta. Z tej okazji studenci i uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu prof. dra hab. Zbigniewa Naworskiego pt. "Przywileje studentów w Polsce".

Zapraszamy do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 20 November 2010 )
Wywiadówka
Napisał user   
Thursday, 18 November 2010

UWAGA!

Zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie z nauczycielami, poświęcone omówieniu postępów w nauce  i sprawowaniu uczniów klas I - II oraz przewidywanym ocenom klasyfikacyjnym w I semestrze uczniów klas III. Wywiadówka odbędzie się w czwartek, 25 listopada 2010r. o godz. 16.00

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 18 November 2010 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 813 - 819 z 840

Dzisiaj jest

26 Października 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Dymitriusz, Ewaryst,
Eweryst, Lucyna,
Ludmiła, Lutosław,
Łucjan
Do końca roku zostało 67 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc