Strona Główna
Projekt "Samodzielność"
Napisał user   
Wednesday, 29 September 2010

W poniedziałek, 27 września o godzinie 18.00 w remizie OSP w Rakutowie, odbyło się spotkanie gości z Armenii i Gruzji z mieszkańcami Rakutowa, Kowala i okolic, stanowiące część szeroko zakrojonego projektu „Samodzielność. Tworzenie systemu pomocy osobom niepełnosprawnym w Armenii, Gruzji i Polsce” bydgoskiej Fundacji Ari-Ari. (O projekcie można poczytać na www.ariari.org )O organizacji  systemu pomocy społecznej i zdrowotnej w gminie i mieście opowiedzieli wójt gminy oraz burmistrz miasta Kowala. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie naszego Liceum, o czym pisze uczestniczka Daria Sudo. 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 30 September 2010 )
Czytaj całość...
Akcja Sprzątanie Świata 2010
Napisał user   
Wednesday, 22 September 2010

    Podobnie jak każdego roku uczniowie naszej Szkoły przyłączyli się 18.09.2010r. do akcji „Sprzątanie Świata”. Pod opieką pana Lecha Kujawiaka i ks. Piotra Kocurka, uczniowie klas pierwszych o godz. 9.00, zaopatrzeni w rękawice ochronne oraz worki na śmieci, wyruszyli sprzed budynku Szkoły by świat wokół nas uczynić czystszym i piękniejszym.

Zapraszamy do Galerii

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 30 September 2010 )
Zwyciężyły w konkursie...
Napisał user   
Wednesday, 22 September 2010

    W dniu 17.09.2010r. w Zespole Szkół w Izbicy Kujawskiej odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina pod hasłem „Fryderyk Chopin na Kujawach”.

W konkursie udział wzięły uczennice z klasy II – Daria Sudo, Aleksandra Kulawiak i Weronika Wilińska. Dziewczyny okazały się najlepsze i zajęły I miejsce. Doceniamy wkład pracy i serdecznie gratulujemy!

Goście z Ari-Ari
Napisał user   
Monday, 20 September 2010

W dniu 13 września w naszym Liceum ponownie gościliśmy przedstawicieli Fundacji Ari-Ari - panią Małgorzatę Ratkowską i pana Longina Graczyka, którzy tak jak w roku ubiegłym, opowiedzieli o działalności swoich wolontariuszy na terenie Kowala i okolic. Nasi uczniowie zwykle chętnie podejmują się wolontariatu na rzecz ratowania dziedzictwa kulturowego naszej  Małej Ojczyzny. Tak też było i tym razem. Nasi goście zaprezentowali trzy projekty, przy których, z wielkim zapałem, postanowili współpracować uczniowie Liceum. Grupa zainteresowanych otrzymała zaproszenia na spotkanie z Ormianami i Gruzinami oraz grupą projektową Fundacji Ari-Ari. Spotkanie odbędzie się 27.09.2010 w remizie OSP w Rakutowie.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 21 September 2010 )
Żyjmy zdrowo na sportowo
Napisał user   
Thursday, 16 September 2010

14 września pierwszoklasiści z naszej Szkoły pod opieką pani Alicji Mechuły i pana Lecha Kujawiaka uczestniczyli w VIII Powiatowym Rajdzie Rowerowym pod hasłem „Rowerem do Europy”. 

Głównym celem imprezy było poszerzenie wiedzy uczniów na temat przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych i przyrodniczych powiatu włocławskiego.  Spotkanie odbyło się w „Agrofarmie” w Gołaszewie. Organizatorzy zapewnili  uczestnikom rozrywkę w postaci przeróżnych gier i zabaw. Były więc turnieje sportowo-rekreacyjne, quizy turystyczne, krajoznawczo-przyrodnicze, geograficzne i ekonomiczne związane tematycznie z Unią Europejską i powiatem włocławskim. Można było sprawdzić się w tak osobliwych konkurencjach jak rzut… kaloszem. Po wysiłku umysłowym i fizycznym dobrze jest coś zjeść – i tego też nam nie zabrakło. 

Nasi uczniowie dobrze się spisali i wrócili z nagrodami: Adam Niklewicz za 2 miejsce w rzucie kaloszem (19,80m – i niech ktoś spróbuje zmierzyć się z tym wynikiem) oraz Sylwia Nakonowska za 3 miejsce w konkursie plastycznym.

Co więcej, sprytniejsi  koledzy wybrali się na grzybobranie i wrócili z pełnymi koszami grzybów ;-)) 

Wszyscy, po wyśmienitym posiłku, bogatsi o doświadczenia oraz wiele zdjęć wróciliśmy szczęśliwie do Szkoły i czekamy na kolejny rajd rowerowy…

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 16 September 2010 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 813 - 819 z 821

Dzisiaj jest

4 Sierpnia 2021
Środa
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arystarch,
Dominik, Maria,
Mironieg, Protazy
Do końca roku zostało 150 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc