Strona Główna
Otrzęsiny 2010
Napisał user   
Saturday, 06 November 2010

28 października 2010 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych przygotowane przez ich starszych kolegów z klasy III. Pierwszaki, poddani różnym próbom wymagającym sprawności fizycznej, hartu ducha, talentów wszelakich a przede wszystkim poczucia humoru, zostali tym samym przyjęci w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. A przy okazji "otrząśnięci" zostali nowi nauczyciele naszej szkoły - p. A. Mechuła i p. J. Gralewski. Profesorowie byli dzielni i odważnie stawili czoła próbie;-). Uroczystość zakończyła się ślubowaniem, w myśl którego pierwszoklasiści w pełni umysłu i zdrowia, uroczyście przysięgali:

  • starszych kolegów szanować zawsze będziemy!
  • dopóty, dopóki w tej pięknej Szkole kształcić się będziemy, świętą zasadę zawsze zapamiętamy:
  1. NAUCZYCIEL MA ZAWSZE RACJĘ
  2. JEŚLI JEJ NIE MA, PATRZ PUNKT PIERWSZY

(Redakcji tekst przysięgi bardzo się podoba ;-))

Wszystkich zapraszamy do Galerii

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 08 November 2010 )
UWAGA maturzyści
Napisał user   
Monday, 25 October 2010

Przypominamy, że w środę, 3 listopada o godzinie 9.00, piszecie próbny egzamin maturalny z matematyki. Na egzaminie obowiązują wszystkich procedury majowej matury. W związku z tym prosimy o zabranie ze sobą:

  • długopisu z wkładem w kolorze czarnym
  • dowodu osobistego (lub informacji o aktualnym numerze PESEL)
  • dopuszcza się możliwość używania tzw. kalkulatora prostego - jeśli jeszcze nie wiesz, jak wygląda, najwyższy czas zapytać nauczyciela!

Dzień ten jest dla Was dniem galowym.

Pamiętajcie również, że osoba spóźniona nie ma prawa przystąpić do egzaminu a ponadto, na egzaminie obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia telefonów komórkowych.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 25 October 2010 )
Klasa mundurowa u żołnierzy
Napisał user   
Monday, 25 October 2010

W piątek 15 października 2010 r. klasa pierwsza mundurowo-sportowa odwiedziła 1 Pomorską Brygadę Logistyczną im. Króla Kazimierza Wielkiego. Brygada zajmuje się wykonywaniem zadań logistycznych na terenie POW i obsługą logistyczną Polskich Kontyngentów poza granicami kraju. Żołnierze przygotowali prezentację  swych umiejętności specjalnie dla naszych uczniów. Młodzież mogla zobaczyć między innymi ostrzał konwoju przez wojska nieprzyjaciela, obronę konwoju, ratowanie uszkodzonego sprzętu z pola walki, oraz odbijanie zakładników. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach zapoznali się ze sprzętem wojskowym oraz zwiedzili z przewodnikiem koszary wojskowe. Po skończonej prezentacji na żądnych wrażeń i wysportowanych uczniów naszej szkoły niestety nie czekał poligon wojskowy, a talerz zupy grochowej z kuchni polowej i kromka chleba z wojskowej piekarni na „czterech kołach”.  Na szczęście  smak gorącej zupy złagodził niedosyt wrażeń.

(Jacek Gralewski)

Zapraszamy do Galerii

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 25 October 2010 )
Klasa humanistyczna na ognisku
Napisał user   
Wednesday, 20 October 2010

Jesień to taki czas, w którym jest wszystkim trochę smutno - trzeba pracować, a za oknem takie piękne kolory przyrody...

Uczniowie klasy Ih, 19.10.2010 roku, postanowili - jak sami piszą - wyruszyć w podróż swego życia. Piesza wędrówka nad jezioro Dzilno pozwoliła pooddychać jesienną atmosferą lasu. Mimo przeciwności losu (hmm,,, bardzo jesteśmy ciekawi jakie to przeciwności;-)? ) wspólnymi siłami wycieczkowicze rozpalili ognisko. A potem było mnóstwo rozmów, śmiechu i zabawy, co możemy obejrzeć na zdjęciach. Uczestnicy mieli szansę lepiej się poznać i zintegrować.

Wszyscy wrócili roześmiani, zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 20 October 2010 )
Z życia klasy mundurowej
Napisał user   
Monday, 18 October 2010

Zachęcamy do odwiedzenia Galerii, w której możecie się przekonać jak wygląda dzień z życia klasy mundurowo-sportowej.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 18 October 2010 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 806 - 812 z 821

Dzisiaj jest

4 Sierpnia 2021
Środa
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arystarch,
Dominik, Maria,
Mironieg, Protazy
Do końca roku zostało 150 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc