Strona Główna
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Napisał user   
Wednesday, 17 November 2010

        16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jest to dzień, w którym przypominamy o potrzebie szacunku, akceptacji i uznania dla różnorodności kultur na świecie. My również pielęgnujemy te wartości, czego przejawem jest realizowany przez nas projekt.

Wśród uczniów naszej szkoły przeprowadzona została ankieta, której celem było zebranie informacji na temat akceptacji odmienności. Następnym etapem będzie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o przyczyny nietolerancji oraz mobilizacja środowiska szkolnego na rzecz jak największej tolerancji.

Ogłaszamy więc międzyklasowy konkurs na najlepsze hasło promujące tolerancję. Proponujemy również, aby odbyła się audycja, pogadanka, prezentacja multimedialna lub happening.

Główną nagrodą jest "amnestia pytaniowa", czyli zwolnienie z pytania na jednej z wybranych lekcji w ciągu dnia (za najlepsze hasło) lub na wszystkich lekcjach (za najciekawszą inną propozycję). Hasła i inne propozycje należy składać do pedagoga szkolnego (p. A. Drzymalskiej-Pustoły) do środy 24.XI. 2010r. Wyniki zostaną ogłoszone w czwartek rano.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 17 November 2010 )
Mamy nowy Samorząd
Napisał user   
Wednesday, 17 November 2010

       W dniu 02.11.2010r w naszym Liceum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja, którą tworzyli opiekunowie SU - p. Alicja Mechuła oraz p. Jacek Gralewski. Wybory zostały zorganizowane w sposób demokratyczny; każdy wyborca miał prawo do oddania głosu na wybranych przez siebie kandydatów.

Wybory poprzedzone zostały kampanią wyborczą kandydatów do SU. Osoby chętne do pracy w SU przygotowały m.in. plakaty, na których umieściły hasła wyborcze oraz przedstawiły swoje przedwyborcze pomysły i plany.

Wypełnione karty wyborcy wrzucali do przygotowanej urny. Bezpośrednio po zakończeniu wyborów komisja dokonała obliczenia głosów.

Dnia 16 listopada odbyło się przekazanie władzy nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu. W jego składzie znaleźli się: Weronika Gawrońska jako przewodnicząca oraz  Krzysztof Mordzak, Olga Rembiałkowska, Witold Jas, Karolina Strzelecka i Paulina Nowakowska.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów oraz wytrwałości w sprawowaniu swych funkcji! 

W imieniu SU pragniemy podziękować wszystkim uczniom, którzy oddali swój głos.

Zapraszamy do Galerii

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 18 November 2010 )
Zmiana planu w LO dla Dorosłych
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Tuesday, 16 November 2010

UWAGA !!!

OD 20 listopada 2010 r. następuje zmiana planu w Liceum dla Dorosłych. Nowy plan dostępny na stronie LO. 

Plan zajęć

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 16 November 2010 )
Apel z okazji Święta Niepodległości
Napisał user   
Wednesday, 10 November 2010

       10 listopada 2010r. uczniowie naszego Liceum  przygotowali, pod kierunkiem p. A. Szatkowskiej i p. E. Szprengiel, uroczysty apel poświęcony 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dniu 11 listopada przedstawiciele naszej Szkoły wraz z pocztem sztandarowym, włączyli się do uroczystych obchodów Święta Niepodległości organizowanych w Kowalu, które rozpoczęły się przemarszem do kościoła parafialnego, gdzie odprawiono Mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 16 November 2010 )
Konkurs Poezji i Prozy
Napisał user   
Wednesday, 10 November 2010

      W dniu 9 listopada 2010r. w Radziejowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do XXXIII Konkursu Poezji i Prozy Kujawskiej im. F. Becińskiego.

W eliminacjach przesłuchano 54 recytatorów. Uczennica naszej Szkoły, Daria Sudo z klasy II, zdobyła II miejsce za wykonanie utworów F. Becińskiego - wiersza pt. "Pastuszek" i poematu gwarą kujawską pt. "Płowce". Tym samym Daria zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się 20.11.2010r. w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu.

(M. Szymańska)

Darii oraz p. prof Marzenie Szymańskiej, która Darię przygotowywała - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 08 December 2010 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 799 - 805 z 821

Dzisiaj jest

4 Sierpnia 2021
Środa
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arystarch,
Dominik, Maria,
Mironieg, Protazy
Do końca roku zostało 150 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc