Strona Główna
Zajęcia Mundurowych...
Napisał user   
Monday, 20 December 2010

        Dnia 15 grudnia 2010 uczniowie klasy I mundurowo-sportowej odwiedzili Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku oraz Wojskową Komendę Uzupełnień we Włocławku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą Jednostki Pożarniczej a także z wyposażeniem wozów strażackich. W Wojskowej Komendzie Uzupełnień (WKU) nasi mundurowi zapoznali się z ofertą Narodowych Sił Rezerwowych.

          Po otrzymaniu tak ogromnych zasobów wiedzy 26 osobowa grupa uczestniczyła w zajęciach praktycznych z samoobrony którą prowadzili pracownicy Straży Miejskiej.

           Tak atrakcyjny, pełen wrażeń i nowych wiadomości dzień został zorganizowany przez wykładowcę WOS pana Norberta Strucińskiego, któremu serdecznie dziękujemy!!!

Zapraszamy na fotorelację do Galerii.

                                                                                                 Kamila Staniszewska

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 20 December 2010 )
Nasze zainteresowania...
Napisał user   
Monday, 13 December 2010

       Koleżanka z klasy II, Martyna Pułanecka, ma ciekawe zainteresowania. Wolne chwile poświęca na trenowanie Viet Vo Dao - wietnamskiej sztuki walki. Aby sprawdzić swe umiejętności brała udział w Mistrzostwach Polski Vovinam Viet Vo Dao, które miały miejsce 11 grudnia 2010r. w Warszawie. Do zawodów przystąpiło około 120 zawodników z 14 klubów polskich.

Oto, co mówi nam Martyna:

"Viet Vo Dao to sztuka walki pochodząca z Wietnamu, a jej wiek szacuje się na około pięć tysięcy lat. Ćwiczący Viet Vo Dao kierują się w życiu dewizą, która brzmi: Być silnym znaczy być pożytecznym.

W Mistrzostwach startowaliśmy - jako grupa z Włocławka - zdobywając łącznie 9 medali: 3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Pomimo dużego wysiłku nie udało mi się zdobyć medalu indywidualnie, lecz jestem dumna z siebie i ogromnie zadowolona, gdyż był to mój pierwszy udział w zawodach tak dużej rangi. Myślę, że zajmując IV miejsce w Polsce w konkurencji Quen That Tu Senior można być z siebie dumnym"

Zobacz Certyfikat Uczestnictwa

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 20 December 2010 )
Życie i twórczość Jana Kasprowicza...
Napisał user   
Monday, 13 December 2010

     10 grudnia 2010r. w Izbicy Kujawskiej miał miejsce I Powiatowy Konkurs "Życie i twórczość Jana Kasprowicza." Konkurs, przeznaczony dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowało LO w Izbicy Kujawskiej. Nasi uczniowie, zadość czyniąc tradycji powrotu ze zmagań konkursowych "z tarczą", i tym razem nas nie zawiedli. Lena Andrzejewska, Denis Frąckiewicz, Natalia Lewandowska i Dominika Witwicka z klasy III, przygotowywani przez p. Marzenę Szymańską, wywalczyli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Galerii na krótką fotorelację z intrygujących konkurencji konkursowych. (Redakcji spodobała się karykatura mistrza Jana;-))

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 16 December 2010 )
Euroasian Story...
Napisał user   
Monday, 13 December 2010

      W dniu 9 grudnia 2010 uczniowie klasy II LO (Lijecka Natalia, Rembiałkowska Olga, Kulawiak Aleksandra, Wilińska Weronika, Słodkiewicz Julia, Ziółkowski Jakub oraz Cieszykowski Tomasz) wybrali się do Warszawy na przedstawienie w języku angielskim zatytułowane: „Euroasian Story”, które odbyło się w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Przedstawienie opowiadało historię życia kobiety, urodzonej w Hong-Kongu, wówczas kolonii brytyjskiej, a zatem wychowywanej jednocześnie w bogatej kulturze Chin jak i Wielkiej Brytanii, czyli kulturze euroazjatyckiej. Oprócz niezwykle cennej lekcji, jaką było wysłuchanie przedstawienia na żywo w języku angielskim uczniowie mieli również okazję do nauczenia się prostych słów ( pozdrowień i życzeń) w języku chińskim, w dialekcie mandaryńskim.

Przed przedstawieniem, w holu biblioteki, uczniowie skorzystali również z szansy obejrzenia wystawy zatytułowanej „200 lat niepodległości Ameryki Łacińskiej, Polacy w zrywie niepodległościowym Ameryki Południowej”, zorganizowanej przez Ambasadę Kolumbii w Polsce.

Wycieczkę zorganizowała mgr Sylwia Lewandowska, ucząca języka angielskiego klasy I i II LO Kowal.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 December 2010 )
Przed trudnym wyborem...
Napisał user   
Monday, 13 December 2010

     Już za kilka miesięcy obecni trzecioklasiści staną przed trudnym wyborem: matura i co dalej? Studia, szkoła policealna czy może praca? W każdym przypadku należy dobrze przemyśleć swoją decyzję, by potem nie żałować wyboru. Warto też zasięgnąć rady specjalisty, który pomoże określić predyspozycje zawodowe, podpowie, jak profesjonalnie napisać CV czy list motywacyjny, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jak się do niej przygotować...

Uczniom naszego Liceum, w poniedziałek 13.12.2010r., podpowiadał pan Robert Śmigielski z Mobilnego Centrum Infomacji Zawodowej we Włocławku.

Zapraszamy do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 December 2010 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 785 - 791 z 821

Dzisiaj jest

4 Sierpnia 2021
Środa
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arystarch,
Dominik, Maria,
Mironieg, Protazy
Do końca roku zostało 150 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc