Strona Główna
Sukces Darii
Napisał user   
Wednesday, 24 November 2010

Finał XXXIII Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego rozstrzygnięty!!

Jak zwykle okazała się niezawodna!. Daria Sudo z klasy II, w finale konkursu, który miał miejsce 20.XI.2010r. na deskach sceny Teatru Miejskiego w Inowrocławiu, zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

               

Dodajmy, że do konkursu Daria przygotowywała się pod okiem p. prof. Marzeny Szymańskiej. 

Serdecznie gratulujemy!!

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 30 November 2010 )
Piłka Ręczna
Napisał user   
Monday, 22 November 2010

          Dnia 17 listopada 2010r. w Choceniu odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Zmierzyły się ze sobą reprezentacje Zespołu Szkół im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu-Marysinie, LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu, Społecznego LO w Choceniu, ZSR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Trenerem naszej drużyny jest p. Lech Kujawiak.

Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiały się następująco:

  • LO w Choceniu - I miejsce
  • LO w Kowalu - II miejsce
  • ZS w Lubrańcu-Marysinie - III miejsce
  • ZSR w Kowalu - IV miejsce

Dziewczynom gratulujemy i zapraszamy na krótką fotorelację do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 22 November 2010 )
Współpraca z PWSZ
Napisał user   
Friday, 19 November 2010

      17 listopada 2010 r. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu, mgr Anna Osińska, podpisała porozumienie o współpracy z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, prof. zw. dr. hab. Krzysztofem A. Kuczyńskim.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca stron w obszarze nauki i edukacji w celu wymiany doświadczeń, doskonalenia zawodowego kadry oraz podniesienie poziomu i efektów kształcenia uczniów.

Pani Dyrektor, podczas podpisania umowy, towarzyszyli uczniowie naszego Liceum, należący do Samorządu Uczniowskiego i –  być może –  przyszli studenci tej Uczelni.

Dzień 17 listopada był także Międzynarodowym Dniem Studenta. Z tej okazji studenci i uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu prof. dra hab. Zbigniewa Naworskiego pt. "Przywileje studentów w Polsce".

Zapraszamy do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 20 November 2010 )
Wywiadówka
Napisał user   
Thursday, 18 November 2010

UWAGA!

Zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie z nauczycielami, poświęcone omówieniu postępów w nauce  i sprawowaniu uczniów klas I - II oraz przewidywanym ocenom klasyfikacyjnym w I semestrze uczniów klas III. Wywiadówka odbędzie się w czwartek, 25 listopada 2010r. o godz. 16.00

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 18 November 2010 )
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Napisał user   
Wednesday, 17 November 2010

        16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jest to dzień, w którym przypominamy o potrzebie szacunku, akceptacji i uznania dla różnorodności kultur na świecie. My również pielęgnujemy te wartości, czego przejawem jest realizowany przez nas projekt.

Wśród uczniów naszej szkoły przeprowadzona została ankieta, której celem było zebranie informacji na temat akceptacji odmienności. Następnym etapem będzie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o przyczyny nietolerancji oraz mobilizacja środowiska szkolnego na rzecz jak największej tolerancji.

Ogłaszamy więc międzyklasowy konkurs na najlepsze hasło promujące tolerancję. Proponujemy również, aby odbyła się audycja, pogadanka, prezentacja multimedialna lub happening.

Główną nagrodą jest "amnestia pytaniowa", czyli zwolnienie z pytania na jednej z wybranych lekcji w ciągu dnia (za najlepsze hasło) lub na wszystkich lekcjach (za najciekawszą inną propozycję). Hasła i inne propozycje należy składać do pedagoga szkolnego (p. A. Drzymalskiej-Pustoły) do środy 24.XI. 2010r. Wyniki zostaną ogłoszone w czwartek rano.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 17 November 2010 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 764 - 770 z 790

Dzisiaj jest

28 Stycznia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc