Strona Główna
Euroasian Story...
Napisał user   
Monday, 13 December 2010

      W dniu 9 grudnia 2010 uczniowie klasy II LO (Lijecka Natalia, Rembiałkowska Olga, Kulawiak Aleksandra, Wilińska Weronika, Słodkiewicz Julia, Ziółkowski Jakub oraz Cieszykowski Tomasz) wybrali się do Warszawy na przedstawienie w języku angielskim zatytułowane: „Euroasian Story”, które odbyło się w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Przedstawienie opowiadało historię życia kobiety, urodzonej w Hong-Kongu, wówczas kolonii brytyjskiej, a zatem wychowywanej jednocześnie w bogatej kulturze Chin jak i Wielkiej Brytanii, czyli kulturze euroazjatyckiej. Oprócz niezwykle cennej lekcji, jaką było wysłuchanie przedstawienia na żywo w języku angielskim uczniowie mieli również okazję do nauczenia się prostych słów ( pozdrowień i życzeń) w języku chińskim, w dialekcie mandaryńskim.

Przed przedstawieniem, w holu biblioteki, uczniowie skorzystali również z szansy obejrzenia wystawy zatytułowanej „200 lat niepodległości Ameryki Łacińskiej, Polacy w zrywie niepodległościowym Ameryki Południowej”, zorganizowanej przez Ambasadę Kolumbii w Polsce.

Wycieczkę zorganizowała mgr Sylwia Lewandowska, ucząca języka angielskiego klasy I i II LO Kowal.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 December 2010 )
Przed trudnym wyborem...
Napisał user   
Monday, 13 December 2010

     Już za kilka miesięcy obecni trzecioklasiści staną przed trudnym wyborem: matura i co dalej? Studia, szkoła policealna czy może praca? W każdym przypadku należy dobrze przemyśleć swoją decyzję, by potem nie żałować wyboru. Warto też zasięgnąć rady specjalisty, który pomoże określić predyspozycje zawodowe, podpowie, jak profesjonalnie napisać CV czy list motywacyjny, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jak się do niej przygotować...

Uczniom naszego Liceum, w poniedziałek 13.12.2010r., podpowiadał pan Robert Śmigielski z Mobilnego Centrum Infomacji Zawodowej we Włocławku.

Zapraszamy do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 December 2010 )
Spotkanie z policjantem...
Napisał user   
Monday, 13 December 2010

     W dniu 08.12.2010r. uczniowie klas I - III naszego LO uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym prewencji bezpieczeństwa w szkole, w drodze do i ze szkoły oraz na dyskotekach. Prowadzący spotkanie policjant poruszył także problemy kradzieży, wymuszeń, dopalaczy i narkotyków oraz fotografowania, filmowania i rozpowszechniania zdjęć i filmów bez zgody osób filmowanych. Policjant poinformował młodzież o konsekwencjach prawnych w przypadku różnych wykroczeń. W szczególności zaś, zainteresowanym uczniom, przypomniał, że niekaralność jest warunkiem koniecznym podczas ubiegania się o pracę w służbach mundurowych

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 13 December 2010 )
Wystawa
Napisał user   
Monday, 13 December 2010

Zapraszamy do zapoznania się z plakatem dotyczącym wystawy fotografii, która otwarta zostanie w środę, 15 grudnia.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 13 December 2010 )
Delegacja na warsztatach
Napisał user   
Friday, 03 December 2010

      Dnia 9.11.2010r. odbyły się warsztaty w zakresie profilaktyki nowotworowej dla uczniów szkół średnich. Prowadziły je, z ramienia ZR PCK, p. Mirosława Grabowska, doświadczona pielęgniarka i nauczyciel oraz p. Joanna Drzewiecka - pedagog z LZK, członek Zarządu Młodzieżowej Rady PCK.

Do udziału w warsztatach zaproszono przedstawicieli 7 szkół ponadgimnazjalnych. Szkolne Koło PCK naszego Liceum wydelegowało 2 uczniów pod opieką p. A. Drzymalskiej-Pustoły. Tematem zajęć była statystyka, szeroko rozumiana profilaktyka nowotworowa ze szczególnym uwzględnieniem odmian nowotworów najczęściej nękających współczesne społeczeństwo. Zagadnienia te omówione zostały bardzo szczegółowo i rzeczowo. Problematyka, w sposób bardzo przystępny zobrazowana, miała na celu uświadomić uczestnikom wagę zdrowego stylu życia, właściwego żywienia oraz umiejętności obserwowania własnego ciała w walce z rakiem, będącym jedną z plag współczesności.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 03 December 2010 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 757 - 763 z 790

Dzisiaj jest

28 Stycznia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc