Strona Główna
Warsztaty artystyczne
Napisał user   
Sunday, 30 January 2011

            Lekcje w naszym Liceum to nie tylko siedzenie w ławkach i słuchanie wykładów. Poznawać świat i zgłębiać arkana wiedzy można także inaczej. Można przecież samodzielnie coś wykonać, spróbować wykreować „coś z niczego”, sprawdzić jak wygląda proces twórczy – słowem wcielić teorię w praktykę… Ten pomysł w czyn wcielili uczniowie klasy II. 27 stycznia w ramach lekcji wiedzy o kulturze poznawali tajniki rękodzieła artystycznego i ludowego, między innymi wykonując własnoręcznie biżuterię. Dodajmy, że takie niepowtarzalne ozdoby są ostatnio bardzo modne.  Swoim twórczym warsztatem oraz pomysłami z licealistami podzieliła się pani Ewa Pasternak.

Zajrzyj do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 30 January 2011 )
Sąd w Liceum
Napisał user   
Wednesday, 26 January 2011

         Dnia 17 stycznia 2011 roku po szkolnych korytarzach snuły się czarownice, damy w epokowych strojach, duchy i inne nietypowe postacie. Zdumionym wyjaśniamy, że klasa Ih, na lekcji języka polskiego pod opieką p. Alicji Mechuły, przeprowadziła sąd nad Makbetem, bohaterem dramatu Wiliama Szekspira. W ramach realizacji tematu: „Jestem w pułapce; nie mogę uciekać”, wyznaczeni uczniowie wcielili się w różnorodnych bohaterów z zapałem odgrywając swe role i wykazując się niezwykłą pomysłowością w ich uwiarygodnieniu poprzez staranne przygotowanie kostiumów.

W inscenizacji wzięli udział:

Makbet – Witold Jas
Lady Makbet - Paulina Nowakowska
Duch Banka - Sebastian Wiliński
Czarownica - Agnieszka Olecka
Jeden z Zabójców Banka - Krzysztof Gołembiewski
Obrońca Makbeta - Karolina Górska
Oskarżyciel -  Klaudia Święcicka

Pozostali uczniowie tworzyli ławę przysięgłych i bacznie przysłuchiwali się wszystkim wypowiedziom, notując w zeszytach ważne ich zdaniem dla wyniku końcowego spostrzeżenia. Rozprawie przewodniczyła sędzia Irmina Polak, która przywitała wszystkich zebranych i ogłosiła temat rozprawy oraz poprosiła o wypowiedź kolejnych świadków. Po ich przesłuchaniu Obrońca i Oskarżyciel wygłosili swoje mowy końcowe. Na zakończenie rozprawy sędzia ogłosiła werdykt. Podsumowaniem tej niecodziennej, ale jakże ciekawej lekcji, była interpretacja słów Makbeta zawartych w temacie.

Zajęcia przeprowadzone z werwą, pełną jednocześnie z powagi i humoru, na pewno na długo zostaną w pamięci uczniów.

Zapraszamy na fotorelację z rozprawy.

 
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 26 January 2011 )
Lekcja pływania
Napisał user   
Thursday, 20 January 2011

       II semestr roku szkolnego 2010/2011 klasa I o profilu mundurowo-sportowym rozpoczęła od przyjemnego wysiłku fizycznego. Licealiści, w ramach zajęć wychowania fizycznego, raz w miesiącu korzystają z Miejskiej Pływalni w Gostyninie.

Uczniowie mieli możliwość kontynuowania nauki pływania pod okiem instruktora, natomiast ci, którzy już czują się dobrymi pływakami próbowali swoich sił odmierzając długości basenu oraz sprawdzali pojemność swoich płuc mierząc czas pozostania pod wodą.

Młodzież miała także czas na wspólne zabawy. Zadajecie sobie pytanie czy lubią te zajęcia??- sprawdźcie to sami oglądając zdjęcia umieszczone w  naszej szkolnej Galerii ;).

 Kamila Nowakowska

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 21 January 2011 )
Szafki w szatni
Napisał user   
Wednesday, 19 January 2011

     Nowy semestr roku szkolnego 2010/2011  w naszym Liceum rozpoczął się zmianami. Młodzież otrzymała klucze do oczekiwanych indywidualnych szafek ubraniowych. Zakup ten został  sfinansowany w części ze środków zgromadzonych przez Radę Rodziców.

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 January 2011 )
Koniec semestru
Napisał user   
Wednesday, 19 January 2011

     Koniec semestru w szkole stanowi dobrą okazję do podsumowań. Na zebraniu z Rodzicami pani Dyrektor oraz wychowawcy podzielili się informacjami o tym, co wydarzyło się w naszym Liceum w minionym czasie. Dyrektor A. Osińska pokrótce zreferowała sukcesy naszych uczniów oraz szkolne przedsięwzięcia, dziękując przy okazji za owocną współpracę i życzliwość wszystkim, którzy swą bezinteresowną pomocą przyczyniają się do funkcjonowania placówki.

Jako, że dopiero co zakończył się świąteczny okres młodzież wystawiła dla swoich rodziców sztukę "Wigilia u Boryny".

W tym miejscu pragniemy również wspomnieć uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie:

klasa III

 • Aleksandra Milak
 • Dominika Witwicka
 • Natalia Lewandowska
 • Paweł Klitkowski

klasa II

 • Daria Sudo
 • Natalia Lijecka
 • Aleksandra Kulawiak

klasa I H

 • Karolina Strzelecka
 • Krzysztof Gołembiewski
 • Witold Jas

klasa I M-S

 • Dominik Dmitrzak
 • Sylwia Nakonowska
 • Adam Niklewicz

GRATULUJEMY!

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 January 2011 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 743 - 749 z 790

Dzisiaj jest

28 Stycznia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc