Strona Główna
W Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.
Napisał user   
Friday, 01 April 2011

            W środę, 30 marca 2011 roku, klasa I o profilu mundurowo-sportowym była z wizytą w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema w Toruniu. Głównym celem wyprawy było Centrum Uzbrojenia. Uczniowie zwiedzili Muzeum Artylerii, w którym obejrzeć można wystawę plenerową z 40 eksponatami sprzętu artyleryjskiego. W kolekcji znajduje się jedyny w kraju zestaw wszystkich wyrzutni rakietowych oraz pełny zestaw moździerzy. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się sprzęt Wojsk Rakietowych i Artylerii takich jak: pojazd radiolokacyjny LIWIEC, wyrzutnia artylerii rakietowej LANGUSTA, czy czołgi KRAB i PANCERNA PIĘŚĆ. Obok muzeum funkcjonuje Sala Tradycji, gdzie obejrzeć można około 600 eksponatów, w tym unikalne dokumenty osobiste absolwentów toruńskiej Oficerskiej Szkoły Artylerii. Wśród nich daje się dostrzec świadectwa z przedmiotami wiodącymi: fizyką, matematyką, chemią oraz językiem polskim – co tu kryć, większość zwiedzających była lekko skonsternowana tym widokiem.

            Po pobycie na Ziemi przyszedł czas, by sięgnąć do gwiazd. Uczniowie zatem wybrali się do Planetarium na seans astronomiczny „Osiem Planet?”, aby ostatecznie rozwiać wątpliwości związane z pytaniem: czy tych planet jest w końcu osiem, czy dziewięć? Jeszcze tylko, przed powrotem, był spacer słonecznymi uliczkami Starego Miasta.

            Niewątpliwie wizytę w Toruniu możemy zaliczyć do udanych – powiedziała Sylwia Nakonowska.

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii na fotorelację z wycieczki.

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 07 April 2011 )
Spotkanie z Rodzicami
Napisał user   
Monday, 21 March 2011

Rodziców uczniow klasy maturalnej

zapraszamy na spotkanie z nauczycielami we wtorek, 29 marca 2011r. na godzinę 15.00. Podczas indywidualnych rozmów z nauczycielami będzie można uzyskać informacje na temat ocen przewidywanych na zakończenie klasy trzeciej.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
Jedyni w Powiecie Włocławskim...
Napisał user   
Monday, 21 March 2011

Image  Jako jedyna szkoła w Powiecie Włocławskim przystąpiliśmy do pilotażowej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „STOP! HCV”. Uczniowie naszego Liceum pod kierunkiem przeszkolonego koordynatora szkolnego - pani Anny Drzymalskiej-Pustoły – opiekunki SKP CK i jednocześnie pedagoga, odbędą instruktaż szkoleniowo – poglądowy dotyczący wirusa zapalenia wątroby typu C. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że już ponad 730 tys. Polaków (dla porównania: to prawie 7 miast takich jak Włocławek) nie wie, że zostało zakażonych HCV i może przekazywać wirusa innym. Jednocześnie 8 na 10 zakażonych wirus skutkuje przewlekłym zapaleniem wątroby, zaś u co 5 spośród chorych z przewlekłym zapaleniem wątroby wywołuje marskość wątroby, a niejednokrotnie przechodzi w raka wątroby.  Program ma na celu przybliżyć młodzieży tematykę w zakresie profilaktyki i leczenia oraz uświadomić, że zakażenie HCV nie jest wyrokiem. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzą się: co to jest HCV, jak można się nim zakazić wirusem HCV oraz jakie mogą być objawy zakażenia oraz jak można się uchronić przed zakażeniem?  

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
Nasi uczniowie na Targach Szkół
Napisał user   
Monday, 21 March 2011

        Dnia 19 marca odbyły się w budynku gimnazjum w Lubieniu „Targi Szkól”, podczas których szkoły ponadgimnazjalne powiatu włocławskiego zachęcały uczniów klas III gimnazjalnych do podjęcia dalszej nauki w murach ich placówek. Nie zabrakło tam i naszego LO. Uczniowie klasy I mundurowej i I humanistycznej pod opieką pani Sylwii Lewandowskej, aktywnie uczestniczyli w promocji Szkoły rozmawiając i przedstawiając naszą ofertę zarówno uczniom jak i rodzicom. W bardzo sympatycznej atmosferze, częstowani gorącymi napojami, powiedzieliśmy sobie do widzenia – ale tylko do września, gdyż wielu uczniów wyraziło chęć kontynuowania nauki właśnie u nas, z czego bardzo się cieszymy i gorąco zachęcamy innych do podjęcia podobnej decyzji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
Pokaż nam język
Napisał user   
Monday, 21 March 2011

          17 marca 2011 roku odbył się szkolny etap konkursu języka angielskiego pt: „Pokaż nam język” organizowany przez Wyższe Szkoły Bankowe WSB i nadzorowany przez panią Sylwię Lewandowską. Uczennice klasy II, Natalia Lijecka i Olga Rembiałkowska, rozwiązywały test gramatyczno-leksykalny on-line. Dziewczęta zmagały się nie tylko z wyjątkowo trudnymi pytaniami ale także z presją czasu – 20 sekund na każde z 40 pytań. Czy trud się opłaci okaże się już wkrótce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 729 - 735 z 790

Dzisiaj jest

28 Stycznia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc