Strona Główna
Nauka i wypoczynek na obozie
Napisał user   
Friday, 17 June 2011

            W dniach 13-16 czerwca 2011r. klasa I m uczestniczyła w wyjazdowych zajęciach sportowo-mundurowych,  które odbywały się w Foluszu na Pałukach. Pięknie położone tereny z bogactwem jezior i szlaków kajakowych, zróżnicowane bogactwem flory, na cztery dni stały się domem i szkołą grupy młodzieży i ich opiekunów. Dni, wypełnione pracą i rozrywką, miały na celu przybliżyć uczniom aspekty życia i pracy służb mundurowych. W ramach tych zajęć odbywały się, między innymi, spotkania ze strażakami (oj, było mokro!), kurs I pomocy przedmedycznej oraz wykłady dotyczące obrony cywilnej. Mundur, wiadomo, nie rozpieszcza! Dlatego też licealiści poznali życie w warunkach polowych – noclegi w namiotach, nocne warty, dyżury kuchenne i porządkowe czy poranne apele z przydziałem obowiązków.

Nie zabrakło także wycieczek pieszych, kąpieli w jeziorze, gier sportowych. Młodzież poznawała uroki okolicy jeżdżąc rowerami, pływając łódkami i kajakami. Grała w piłkę nożną i piłkę wodną, badmintona oraz koszykówkę. Przez chwilę, jak prawdziwi żołnierze, uczniowie musieli walczyć w obronie sztandaru – co czynili z wielkim oddaniem i poświęceniem.  A po walkach przychodził czas na wieczorne spotkania przy ognisku.

Obozowicze, wcielając się w rolę, samodzielnie podjęli decyzję, by dać wyraz swemu zaangażowaniu także poprzez zmiany zewnętrzne. Już „pierwszej nocy nastąpił „atak fryzjera”, kiedy to męska część klasy postanowiła wyglądać jak prawdziwe wojsko (mniejsza część klasy była lekko oporny na tę zorganizowaną akcję)” – powiedział nam jeden z uczestników. No tak, przecież prawdziwego „mundurowca” w wypełnianiu jego obowiązków nie może rozpraszać coś tak przyziemnego, jak konieczność dbania o fryzurę ;-))   I, co straszniejsze, po obozie pewnej nocy, krążył duch jak z filmu SF, który porywał namioty i ich mieszkańców pozostawiając czasem jakąś „sierotkę” budzącą się rano we własnym łóżku, koło szafek i garderoby, pod jasnym, słonecznym niebem…

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej Galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 18 June 2011 )
XIII Powiatowe Święto Sportu
Napisał user   
Friday, 17 June 2011

           9 czerwca br. trzynasty raz uczniowie szkól powiatowych uczestniczyli w obchodach Powiatowego Święta Sportu. W tym roku impreza, której otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Powiatu we Włocławku pan Stanisław Budzyński miała miejsce na terenie Zespołu Szkół w Lubrańcu. Uczniowie naszego Liceum podjęli zmagania, rywalizując w różnych konkurencjach sportowych, wśród 140 zawodników z 10 placówek.

Mimo nie najlepszej pogody uczestnikom dopisywały humory. Wśród śmiechu i dobrej zabawy odkrywali w sobie sportowego ducha walki. Z werwą oraz zaangażowaniem starali się być najlepsi zarówno indywidualnie jak i drużynowo w konkurencjach bardzo poważnych, jak pchnięcie kulą i skok w dal oraz tych troszeczkę mniej, jak wyścigi w workach, bieg z oponą czy przeciąganie liny.Święto Sportu zakończono meczem piłki nożnej pomiędzy reprezentacją samorządowców Powiatu Włocławskiego oraz Miasta i Gminy Lubraniec, a reprezentacją uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu włocławskiego. W imieniu naszego Liceum piłkę kopał Adam Niklewicz z kl. Im.  Po zaciętej i wyrównanej grze spotkanie zakończyło się zwycięstwem uczniów. Zwycięzcy konkurencji otrzymali nagrody zaś wszyscy uczestnicy meczu - pamiątkowe dyplomy i medale.

A oto wyniki naszych uczniów: pchniecie kulą w kategorii dziewcząt: Natalia Kubiak   I miejsce z wynikiem 8,36 m; skok w dal w kategorii dziewcząt: Irmina Polak  – I miejsce z wynikiem 3,89 m; skok w dal w kategorii chłopców: Sebastian Wiliński   – III miejsce z wynikiem 4,89 m; przeciąganie liny: II miejsce – drużynowo 

Zdjęcia z imprezy możesz obejrzeć TUTAJ.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 17 June 2011 )
O ekologii w Górznie
Napisał user   
Monday, 06 June 2011

           W dniach 30.05. – 1.06.2011r.  młodzież z klas IH oraz II, pod opieką pań: Alicji Żak i Alicji Mechuły, uczestniczyła w obozie ekologicznym na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Bazą noclegową był ośrodek Centrum Edukacyjnego „Wilga” w Górznie. W programie, oprócz zajęć o charakterze przyrodniczo-ekologicznym, znalazło się miejsce i czas na rozrywkę oraz na zwiedzanie Brodnicy.

Po powrocie zapytaliśmy uczestników o wrażenia z wyjazdu. Okazuje się, że nie miejsce ani czas są najważniejsze w takich przedsięwzięciach. To, co naprawdę decyduje o sukcesie wycieczki jest w nas. By się dobrze bawić wystarczy tylko pozytywne myślenie, dobre chęci i odrobina poczucia humoru. A tego uczestnikom z pewnością nie brakowało... Przeczytajmy zresztą co opowiedzieli uczniowie.

               „ Po 2 godzinach podróży dojechaliśmy do malowniczo położonego ośrodka, by zjeść przepyszny obiad i wysłuchać prezentacji o sowach. Po południu wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Wieczór spędziliśmy przy ognisku. Ktoś ubrudził mi spodnie kiełbasą.. O godzinie 22.00 (nie dotyczy pokoju 2W) wszyscy poszli spać. Następny dzień rozpoczęliśmy fantastyczną rozgrzewką przygotowaną przez naszą wspaniałą sorkę. Po śniadaniu odbył się turniej strzelania z łuku. Najlepszą łuczniczką okazała się Weronika Wilińska. Po obiedzie poszliśmy na boisko by pograć w piłkę, gdzie rozegraliśmy wspaniały mecz.. Gdy wróciliśmy Wilu dostał odcisków i musiał siedzieć sam w pokoju. Następnie wyruszyliśmy na 15 minut do lasu. Wróciliśmy po 3 godzinach. To była przechadzka. Długa przechadzka, z milionem schodów.  Nikt nie miał siły. Wszyscy byli głodni i zmęczeni. Na szczęście czekała na nas kolacja. O 23.00 wybrani uczniowie, wraz z panem Markiem, pracownikiem Ośrodka, udali się posłuchać leśnych odgłosów nocą. Wróciliśmy o 24.00 i poszliśmy spać (nie dotyczy 2W). Ostatniego dnia ruszyliśmy do Brodnicy, gdzie znaleźliśmy fajną knajpkę i zjedliśmy po kebabie.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy tak wypoczęli, że następnego dnia po powrocie w szkole było aż 7 uczniów. Ale i tak mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu odwiedzimy Górzno i pana Marka ;-))”

Społeczność szkolną bardzo ciekawią tajemnicze działania tajemniczego pokoju 2W...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 06 June 2011 )
Porozmawiajmy o przyszłości...
Napisał user   
Thursday, 12 May 2011

          Absolwenci zdają egzaminy a ich młodsi koledzy, na szczęście, mają jeszcze trochę czasu do namysłu aby zdecydować o tym, co muszą zdawać. Na szczęście - bo nie jest przecież łatwo wybrać swój przyszły zawód, gdy dookoła tyle interesujących profesji. Aby choć trochę wspomóc rozwiązywanie dylematów trzecioklasisty w czwartek,12 maja, uczniowie klasy drugiej spotkali się z przedstawicielem Mobilnego Centrum Kariery Zawodowej we Włocławku, który rozmawiał z młodzieżą na temat ich zainteresowań oraz predyspozycji zawodowych.

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 12 May 2011 )
Matury
Napisał user   
Wednesday, 04 May 2011

       Wprawdzie nie zakwitły kasztany i sypnęło śniegiem, ale matury i tak przyszły. Dzisiaj, tj 4 maja 2011r., grupa tegorocznych absolwentów rozpoczęła swoje zmagania z egzaminami maturalnymi. Maturzyści wykazywać się będą swoją wiedzą z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, biologii, historii, chemii, geografii i wiedzy o społeczeństwie. Do tej grupy dołączą maturzyści z lat poprzednich, pragnący poprawić swe wyniki lub zdawać dodatkowe przedmioty.

Za wszystkich trzymamy kciuki! Niech Wam te dni upłyną pod znakiem gradu czterolistnych koniczynek!

Zapraszamy do naszej Galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 10 May 2011 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 715 - 721 z 790

Dzisiaj jest

28 Stycznia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc