Strona Główna
Nauczyciel w mundurze
Napisał Administrator   
Sunday, 08 March 2020

     4 marca 2020 roku lekcję wiedzy o społeczeństwie w klasie II poprowadził Komendant Komisariatu Policji w Kowalu, podinspektor Grzegorz Demich. Pan Komendant przedstawił charakterystykę funkcjonowania Komisariatu Policji w Kowalu oraz głównych zadań stojących przed funkcjonariuszami policji. Szczególne zainteresowanie uczestników lekcji wzbudziły opisy wybranych zdarzeń z praktyki policyjnej, dotyczące ludzi młodych. Dziękujemy za możliwość spotkania i przeprowadzenie lekcji.    

 Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą i w budynku

Dzień Kobiet
Napisał Administrator   
Friday, 06 March 2020

     W dniu 6 marca 2020 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Została ona przygotowana przez Pana Marcina Zbonikowskiego, oprawą muzyczną zajęła się Pani Barbara Zielińska-Tomicka. Dziewczęta przygotowały wspaniałe występy muzyczne, natomiast chłopacy zaskoczyli wszystkich swoim zabawnym układem tanecznym. Wielkie gratulacje dla uczniów, którzy brali udział w akademii.

Oprócz akademii w naszej szkole odbyły się Wybory miss Liceum. Wyniki były następujące:

Miss klasy 1a – Wiktoria Han

Miss klasy 1b – Roksana Herman

Miss klasy 2 – Zofia Raźniewska

Miss klasy 3 – Paulina Bawej

Miss szkoły – Patrycja Olszewska

 Obraz może zawierać: 3 osoby, w tym Marcin Zbonikowski, ludzie stoją, buty i w budynku

ZAPRASZAMY DO GALERII

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 07 March 2020 )
BIEG - "TROPEM WILCZYM" 2020
Napisał Administrator   
Sunday, 01 March 2020

     Dnia 01.03.2020 r. już po raz czwarty uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu wzięli udział w biegu „Tropem Wilczym, który upamiętnia Żołnierzy Wyklętych. Został on zorganizowany, przez klub „Maratończyk” na terenach leśnych przy Szkole Podstawowej nr 23 im. kard. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku. Jest to niecodzienna inicjatywa honorująca i upamiętniająca żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Nasza drużyna uczniów wraz z nauczycielem M. Zbonikowskim biegła, by oddać hołd żołnierzom. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet do lat 18 zajęła nasza uczennica Weronika Wichlińska, natomiast w kategorii plus 18 – 1 miejsce zajęła Izabela Szczepańska. Dawid Flaszak - 4 miejsce, Szymon Wrocławski - 5 miejsce. Wielkie gratulacje!!! Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Z pewnością udział w tej imprezie to  nowoczesny sposób uczenia patriotyzmu i szerzenia wiedzy  o zapomnianych bohaterach naszej ojczyzny.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 Obraz może zawierać: 12 osób, w tym Marcin Zbonikowski, Martyna Marti Brzezińska, Szymon Malinowski i Izabela Szczepańska, ludzie stoją, na zewnątrz i przyroda

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 01 March 2020 )
#jestnaswięcej - kampania społeczna
Napisał Administrator   
Friday, 28 February 2020

      Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkół w Kowalu wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii Fundacji Orange „#jestnaswięcej - stop hejtowi w sieci”.Celem akcji jest uświadomienie młodzieży jakie zagrożenia można spotkać w sieci oraz jak należy im przeciwdziałać. Aby zamanifestować swój sprzeciw wobec hejtu należy na niego reagować. Możecie korzystać z hashtagu #jestnaswiecej, który powstał na potrzeb kampanii społecznej przeciw hejtowi w sieci. W ten sposób pokażecie hejterom, że rzeczywiście dobrych ludzi w sieci jest więcej. Jeśli boicie się zareagować pojedynczo, w obawie, że hejt dotknie także was, poszukajcie wsparcia u innych. Jest Was więcej i razem możecie więcej. Jeśli zareaguje jedna osoba to już jest dobrze. Jeśli zareaguje więcej osób/wszyscy będzie super. Pamiętajcie, że tak naprawdę hejterów w sieci nie jest wielu, są oni po prostu głośniejsi, bardziej widoczni. By dać im odpór trzeba zareagować, pokazać swoją siłę. W ramach kampanii #jestnaswiecej powstał symbol, za pomocą którego można pokazać poza siecią swój sprzeciw wobec hejtu. Jest to pomarańczowa sznurówka. Uczniowie Liceum również na znak sprzeciwu wobec hejtu wpletli w buta pomarańczową sznurówkę okazując tym samym, że hejt nie jest im obojętny.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

 Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie stoją i buty

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 28 February 2020 )
Konkurs Wybieram wybory
Napisał Administrator   
Friday, 28 February 2020
     W dniu 25 lutego 2020 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkół w Kowalu wzięli udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”, zorganizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Tematyka konkursu poświęcona była ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat prawa wyborczego – propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Czekamy na wyniki i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udział w konkursie.
 
 Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą, tabela i w budynku
Ostatnia aktualizacja ( Friday, 28 February 2020 )
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 77 z 790

Dzisiaj jest

28 Stycznia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Augustyn,
Flawian, Ildefons,
Julian, Karol,
Leonidas, Piotr,
Radomir, Roger,
Waleriusz
Do końca roku zostało 338 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc