Strona Główna
Mundurowi na strzelnicy
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 07 October 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

W dniu 4 października dla uczniów klas mundurowych nauczyciel EDB i PO w naszym Liceum, ppłk Paweł Szyller, zorganizował pierwszy z cykli wyjazdów na strzelnicę sportową. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Mechanicznych im. J. Piłsudskiego w Radziejowie. Zajęcia strzeleckie połączone były z zawodami o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

Pierwsze miejsce i najlepszy wynik osiągnęła Alicja Lisowska – klasa III

Drugie miejsce osiągnęła Karolina Kijewska – klasa II

Trzecie miejsce osiągnęła Natalia Drapińska – klasa II

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim „mundurowcom” życzymy utrzymywania tak dobrej kondycji strzeleckiej.

Zajrzyjcie do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=205

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 16 October 2017 )
Dzień Chłopaka w Liceum
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 07 October 2017

           

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Dzień Chłopaka w naszym Liceum od lat obchodzimy na świeżym powietrzu. Tak też było i tym razem. W poniedziałek, wykorzystując ostatni dzień pięknej, słonecznej pogody społeczność szkolna wyruszyła na pieszą wędrówkę do okolicznych lasów. U jej kresu na wszystkich czekało ognisko, przy którym można było odpocząć, upiec kiełbaski i pogawędzić o sprawach niekoniecznie szkolnych. Chłopców czekała ponadto tradycyjna w tym dniu ceremonia. Dziewczyny kilka dni wcześniej zorganizowały wybory Mistera Liceum i przy ognisku właśnie zaprezentowano zwycięzców konkursu.

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=204

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 16 October 2017 )
Światowy Dzień Walki z Przemocą
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 02 October 2017

W dniu 2 października w ramach obchodów światowego dnia walki z przemocą w naszej Szkole zostały zorganizowane warsztaty tematyczne, w ramach których młodzież naszego Liceum pracowała nad pogłębieniem wiedzy dotyczącej przemocy, roli ofiary i oprawcy, rodzajów przemocy, schematu funkcjonowania, współuczestniczenia w przemocy. Temat okazał się dla młodzieży interesujący; młodzi ludzie żywo uczestniczyli w dyskusji i angażowali się w pracę. Czekamy na kolejne spotkania z zakresu profilaktyki zachowań.

Psycholog

Izabela Operlein

 

Warsztaty kariery międzynarodowej
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 01 October 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

29 września młodzież naszego Liceum wzięła udział w warsztatach kariery międzynarodowej przeprowadzonych przez doradcę edukacyjnego Studia w Anglii Oxfordon. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie są główne zalety studiowania w Anglii, jak wygląda proces aplikacji na brytyjskie uczelnie oraz poznać zasady rekrutacji. Prowadzący nie pominął ważnych kwestii dotyczących sposobu finansowania nauki, zakwaterowania i kariery zawodowej. Zaproponował zainteresowanym uczniom pomoc w doborze właściwego kierunku studiów oraz uczelni. Jak wiadomo, uczniowie klas trzecich wkrótce dokonają wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Niewątpliwie wiedza zdobyta podczas warsztatów pozwoli im bardziej świadomie zaplanować karierę zawodową. Młodsi członkowie społeczności szkolnej zdobyli cenną wiedzę na temat perspektywy studiowania w Anglii. (wn)

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=203

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 16 October 2017 )
JESIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - NIECODZIENNE LEKCJE JĘZYKÓW OBCYCH
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 25 September 2017

 

 
Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

W związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Języków (26 września) uczniowie klasy I naszego LO wzięli udział w nietypowej lekcji języka obcego. Nietypowej, ponieważ połączyliśmy się za pośrednictwem Skype z Krakowem, skąd pani Lydia Ostrowska, pochodząca ze Słowacji  a od kilku lat mieszkająca w Polsce, uczyła nas podstaw języka słowackiego oraz opowiadała o życiu w tym kraju i jego kulturze.

Było dużo dobrej zabawy podczas prób poprawnego wymówienia słowackich zwrotów, zostaliśmy też ostrzeżeni, jakich polskich zwrotów najlepiej unikać na Słowacji żeby nie zostać źle zrozumianym.  

Zapraszamy na stronę internetową pani Lydii, gdzie przekonuje ona dlaczego warto znać język słowacki: http://ahojslovakia.com/  i do galerii zdjęć z naszej lekcji.

Lekcja odbyła się z ramach projektu Jesień Języków Obcych w LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu, a zorganizowała ją p. Marzena Przybylska - nauczyciel j. angielskiego w kowalskiej "Królówce". W najbliższych tygodniach wraz z p. A. Drzymalską-Pustoła planowanych jest więcej działań promujących naukę języków obcych. W planach mamy m.in. przedstawienie w języku obcym, konkursy językowe i artystyczne. O szczegółach będziemy informować na bieżąco, tymczasem już w najbliższy piątek 29 września zapraszamy naszych uczniów na kolejną lekcję Skype – tym razem będzie to lekcja języka rumuńskiego prowadzona przez Rumuński Instytut Kultury w Warszawie. W czwartek 5 października organizujemy natomiast szkolne eliminacje do IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. ZAPRASZAMY!

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 01 October 2017 )
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 77 z 567

Dzisiaj jest

21 Czerwca 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albaniusz, Alicja,
Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir,
Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina,
Teodor
Do końca roku zostało 194 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc