Strona Główna
OBUDZIMY WSPOMNIENIA...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Saturday, 04 November 2017
ABSOLWENCI NADSYŁAJCIE SWOJE ZDJĘCIA....

OBUDZIMY WSPOMNIENIA...

 
Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 
W środę 1 listopada odwiedzaliśmy groby naszych bliskich. Z pewnością wielu absolwentów LO zatrzymało się także na grobach swoich zmarłych nauczycieli. Chcąc przypomnieć wielu niezapomnianych pedagogów kowalskiego Liceum zamieszczamy kilka starych zdjęć.

W związku ze zbliżającymi się obchodami 70-lecia Liceum pragniemy także zamieścić apel o przesyłanie zdjęć z czasów licealnych, które posiadają Państwo w swoich archiwach domowych. Będzie to znakomity sposób odświeżenia wspomnień z czasów licealnych 70 pokoleń absolwentów LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

Zdjęcia można przesyłać na profil Facebookowy lub do sekretariatu szkoły
Będziemy wdzięczni na opis nadsyłanych zdjęć (podanie roku, okoliczności, w jakich zostały wykonane oraz imienia i nazwiska widocznych na zdjęciach pedagogów LO)
Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 04 November 2017 )
Czytaj całość...
PAMIĘTAMY...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Saturday, 04 November 2017

Człowiek żyje tak długo,

jak długo trwa pamięć o nim…

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Zaświadczyliśmy o naszej wdzięcznej pamięci o zmarłych dyrektorach i nauczycielach naszego LO 30. i 31. października – na dowód tego mundurowi zapalili znicze na grobach: historyka - p. Józefa Michałowskiego w Lubieniu Kujawskim, p. dyr. Czesława Wojciechowskiego (biologa) i jego żony,p. Klary Wojciechowskiej (geografa) w Chodczu, p. dyr. Wandy Hołysz we Włocławku.

W wigilię 1. listopada, klasy I i II odwiedziły kowalską nekropolię, gdzie spoczywa wielu naszych pedagogów: p. dyr. Mirosława Narazińska (historyk), p. Wiktor Lewandowski (polonista), p. Jadwiga Bieniek (polonistka), p. Jadwiga Glazik (polonistka), p. Tadeusz Zieliński (muzyk), p. Tadeusz Dmitrzak (rusycysta).

Symbolicznym zniczem oddaliśmy również hołd żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej i obywatelom Kowala, którzy oddali swe życie za swą dużą i małą ojczyznę.

Przewodnikami po nekropoliach i skarbnicą wiedzy o zmarłych pedagogach byli dla młodzieży kowalskiej Królówki p. A Drzymalska-Pustoła i p. S. Kozowicz.

 Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=209

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 05 November 2017 )
Otrzęsiny 2017
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 27 October 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

W środę 25 października odbyły się niespodziewane otrzęsiny uczniów klasy pierwszej. Na początek każdy pierwszoklasista złożył uroczystą przysięgę, wypił miksturę mocy oraz przeszedł tor przeszkód. Kolejnym etapem zabawy była rywalizacja pomiędzy Klakierami a Garfieldami w konkurencjach takich jak: taniec z miotłą, jedzenie na czas bułki z sosem tabasco, najlepszy makijaż, sprawność fizyczna. Od dzisiejszego dnia zatem „kot” jest pełnoprawnym członkiem uczniowskiej społeczności naszego Liceum. 

Otrzęsiny przygotowali uczniowie klasy III wraz z opiekunami: p. Wandą Nowakowską i p. Marcinem Zbonikowskim.

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=208

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 29 October 2017 )
Na wycieczce w Energylandii
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 27 October 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

22 października br. my – uczniowie LO w Kowalu, pod opieką profesora Marcina Zbonikowskiego, byliśmy w największym parku rozrywki w Polsce – w Energylandii. Na początku troszkę się baliśmy, ale jak się okazało „nie taki diabeł straszny…”. Bardzo szybko wdrożyliśmy się w wir zabawy. Najszybsze formuły, najbardziej zakręcone karuzele, najwyższe młoty i ruchome ławki były dla nas błahostką. Po zjeżdżalni wodnej nawet deszcz został naszym przyjacielem. W ramach odpoczynku poszliśmy do kina w 7D i teatru. Ogromną radość również sprawiła nam jazda na „samochodzikach”. Ten niedzielny dzień okazał się świetną odskocznią od codzienności i znakomitym relaksem. Planujemy już następne wycieczki i mamy nadzieję, że będziemy je wspominać tak dobrze jak tę ostatnią. Dziękujemy za wsparcie finansowe transportu do parku rozrywki następującym sponsorom: wicestaroście Powiatu Włocławskiego Markowi Jaskulskiemu, radnemu Miasta Kowal Jakubowi Skibińskiemu, dyrektorowi DPS-u w Kowalu Piotrowi Zbonikowskiemu, przewodniczącemu Rady Powiatu Włocławskiego Zygmuntowi Wierzowieckiemu, członkowi zarządu Powiatu Włocławskiego Jerzemu Donajczykowi.

Uczniowie LO

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=207

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 29 October 2017 )
Święto Edukacji Narodowej w Liceum
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 17 October 2017

           
 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

Dzień Nauczyciela, 14 października, to w naszym Liceum okazja do uhonorowania wszystkich pracowników Szkoły. Cała społeczność dokłada zwykle starań, aby lekcje upłynęły  inaczej, a młodzież zaskakuje swoich nauczycieli. W tym roku uczniowie (dodajmy, że w tajemnicy przed pedagogami) przygotowali inscenizację „Dziadów. cz. V” (tak, tak – to nie jest pomyłka). Po scenie przemykali bohaterowie, którzy zbyt późno zrozumieli błędy życia uczniowskiego. W nieco groźnej, mrocznej lecz zabawnej atmosferze widzowie oglądali leniuszka, modnisię i wagarowicza udręczonych niefrasobliwością własnych postępowań. W tych rolach rewelacyjnie wypadli uczniowie klasy I, którzy wykazali się także zdolnościami wokalnymi.

Uroczystość poprowadziły dziewczyny z klasy drugiej.

Sympatyczną niespodziankę dla wszystkich pracowników stanowiły również nagrody „Złotego Wzorca”. Nominowani przez uczniów w kategoriach świadczących o tym, że na co dzień są wnikliwie obserwowani, nauczyciele odbierali dyplomy i sympatyczne życzenia.

            Było zabawnie i nieszablonowo – młodzież zaś udowodniła, że drzemie w niej duch kreatywności.

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=206

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 29 October 2017 )
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 77 z 572

Dzisiaj jest

14 Sierpnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Atanazja,
Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz
Do końca roku zostało 140 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc