Strona Główna
LICEALIŚCI CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Tuesday, 25 April 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

Z okazji Światowego Dnia Książki przypadającego 23 kwietnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu czytali przedszkolakom. Już po raz drugi odbyła się akcja "Licealiści czytają dzieciom" na wzór dobrze znanej marki "Całą Polska czyta dzieciom...". W dniach od 24 do 28 kwietnia 2017 r. uczniowie LO w Kowalu odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Kowalu i przeczytali im swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Przy okazji licealiści rozdali przygotowane przez siebie ulotki propagujące czytelnictwo i zachęcające do codziennego czytania maluchom przez ich rodziców.

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

            Napawa radością fakt, że zainaugurowana w roku poprzednim akcja jest kontynuowana i zajmuje stałe miejsce w kalendarzu LO i Przedszkola Miejskiego w Kowalu. Mamy nadzieję, że uczniowie kowalskiego Liceum swoją niewielką cegiełką wpłyną na rozwój czytelnictwa w kowalskiej społeczności. „Zachęcajmy do czytania od małego do zarania!”

ZAPRASZAMY DO LICEUM W KOWALU
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 19 April 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

DRODZY GIMNAZJALIŚCI. Już wkrótce podejmiecie decyzję dotyczącą dalszej ścieżki kształcenia. Z pewnością słyszeliście, że wybór szkoły ponadgimnazjalnej to pierwszy poważny krok w dorosłość. Na pewno tak jest! Nie musi to być jednak wybór, który definitywnie ukierunkuje waszą przyszłą drogę zawodową. Macie prawo jeszcze sprawdzać i próbować, co rzeczywiście Was interesuje i czym chcielibyście zajmować się w przyszłości.

Tegoroczna oferta edukacyjna, jaką Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu kieruje do młodzieży gimnazjalnej, opiera się na badaniach, które wskazują, że w większości przypadków uczeń kończący gimnazjum nie ma jeszcze sprecyzowanych planów zawodowych.

NOWOŚCIĄ, jaką proponujemy gimnazjalistom w roku szkolnym 2017/2018 jest KLASA OGÓLNA-WIELOKIERUNKOWA. Nauka w tej klasie pozwoli zdobyć solidne wykształcenie ogólnokształcące, a jednocześnie stworzy możliwość zdobycia różnorodnej wiedzy zawodowej i umiejętności przydatnych na rynku pracy. Uczeń może wybrać jeden lub dwa moduły zajęć z różnych obszarów zawodowych:

  • - RATOWNICTWO MEDYCZNE I PIELĘGNIARSTWO;
  • - KOSMETYKA i WIZAŻ;
  • - MEDIA, REKLAMA, GRAFIKA KOMPUTEROWA;
  • - SPORT i FITNESS;
  • - HOTELARSTWO i TURYSTYKA.

  • Ponadto uczniowie mają możliwość wyboru przedmiotów realizowanych w zakresie  rozszerzonym zgodnie własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami. Dzięki temu każdy absolwent naszego Liceum będzie mógł świadomie wybrać przyszły zawód.

  • Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

W roku szkolnym 2017/2018, podobnie jak w latach poprzednich, prowadzimy także nabór do KLASY O PROFILU MUNDUROWYM rozszerzonym o zagadnienia z dziedziny  LOGISTYKI. Klasy ukierunkowane na przygotowanie do kariery zawodowej w służbach mundurowych,  takich jak Wojsko, Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Służba Celna czy Straż Miejska prowadzimy w Liceum w Kowalu z powodzeniem od niemal dziesięciu lat. Jako pierwsza szkoła w powiecie włocławskim wprowadziliśmy ten profil kształcenia do swojej oferty, dostosowując program zajęć do wymagań stawianych kandydatom w czasie rekrutacji do służb mundurowych. Nasze doświadczenie w organizowaniu wyjazdów, warsztatów i zajęć dodatkowych, przy współpracy z licznymi partnerami szkoły (patrz informacje na ulotce),  pozwala  rzetelnie przygotować młodzież do wymagań stawianych kandydatom do formacji  mundurowych.

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 April 2017 )
BIEG LEŚNY...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 19 April 2017
 
Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 
W dniu 19 kwietnia 2017 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącym w Kowalu uczestniczyli w międzyklasowym biegu leśnym. W kategorii chłopców bezapelacyjnie zwyciężył Mateusz Dąbrowski, II miejsce zajął Szymon Malinowski, natomiast III miejsce przypadło w udziale Bartoszowi Gołębiewskiemu. Wśród dziewcząt po zaciętym biegu zwyciężyła Weronika Szczepańska, II miejsce przypadło w udziale Magdalenie Klitkowskiej, a III Edycie Szatkowskiej.
GRATULUJEMY !!!
 
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 April 2017 )
Życzenia Wielkanocne
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 13 April 2017
Image     Z okazji Świąt Wielkanocnych społeczność szkolna naszego Liceum życzy wszystkim sympatykom niezapomnianych świątecznych chwil, wiele wiosennej radości, miłych spotkań w rodzinnym gronie oraz wytchnienia od zabieganego dnia powszedniego.

Redakcja „Szkołowizjera” zaś zaprasza na odrobinę relaksu przy lekturze świątecznego wydania naszego pisma..

 http://www.lokowal.pl/pdf/Gazetka kwiecien 23 2017.pdf

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 13 April 2017 )
XII POWIATOWE SPOTKANIA Z KULTURĄ...
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 09 April 2017

Kulturalny kwiecień w Powiecie Włocławskim

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

            W  LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu 7 kwietnia 2017 r. odbyły się kolejne Powiatowe Spotkania z Kulturą, a w ramach nich XII już Powiatowy Konkurs Ortograficzny oraz dla uczczenia Roku Józefa Piłsudskiego Konkurs wiedzy Życie, twórczość i działalność Józefa Piłsudskiego i Konkurs recytatorski Poezji Patriotycznej.

            W tym roku swoich uczestników do konkursów zgłosiło 7 szkół Powiatu Włocławskiego. Z pięciu szkół ponadgimnazjalnych (ZS w Chodczu, ZS w Izbicy, LO w Kowalu, LO Lubrańcu i Społecznego LO w Choceniu) i 2 gimnazjów (GP w Smólniku, i Kowalu) w zmaganiach uczestniczyło 45 uczniów (21 w konkursie ortograficznym i 11 w wiedzowym i  13 w recytatorskim) przygotowanych  przez 14 nauczycieli polonistów i historyków.

            Punktualnie o godz. 9.00 dyrektor szkoły, mgr inż. Maciej Zieliński otworzył konkursowe zmagania witając uczestników, ich opiekunów i zaproszonych gości. Bardzo serdecznie powitani zostali Jurorzy konkursu recytatorskiego w osobach poetki regionalnej, p. Marzenny Lewandowskiej (przewodniczącej Jury, autorki hymnu naszej szkoły i współautorki hymnu Kowala), gawędziarza, regionalistę,  autora „Kujawskich legend, gawęd i gadek” właściciela prywatnego muzeum Galeria Kujawska, p. Antoniego B. Łukaszewicza oraz instruktorki teatralnej i aktorki Teatru Impresaryjnego im. W. Gniazdowskiego we Włocławku – p. Katarzyny Michalskiej.

            Zgodnie z harmonogramem, o godz. 9.15 uczestnicy Konkursu Ortograficznego rozpoczęli swe zmagania indywidualne o tytuł Mistrza Ortografii w swojej kategorii wiekowej  podczas dyktanda, uczestnicy konkursu o J. Piłsudskim przystąpili do testu wiedzowego, a recytatorzy prezentowali swoje interpretacje poezji patriotycznej. Po zakończonych zmaganiach przyszedł czas na wymianę poglądów, odczuć i integrację podczas poczęstunku.  W tym czasie Jurorzy konkursu recytatorskiego oraz komisje konkursowe złożone   z nauczycieli – polonistów i historyków, opiekunów uczestników konkursów   pod przewodnictwem p. W. Nowakowskiej i p. A. Prokopiak-Lewandowskiej pracowały mozolnie nad wyłonieniem najlepszych.

            Na zakończenie przedstawiciel naszych władz powiatowych - Wicestarosta Włocławski, p. M. Jaskulski, dyrektor DPS w Kowalu, placówki partnerskiej dla szkoły – Piotr Zbonikowski oraz dyrektor  szkoły dokonali wręczenia nagród i dyplomów.

 


 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 09 April 2017 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 77 z 539

Dzisiaj jest

18 Marca 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Anzelm,
Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz,
Narcyza, Salwator
Do końca roku zostało 289 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc