Strona Główna
międzyklasowy bieg leśny
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 31 May 2018

W dniu 30 maja 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu uczestniczyli w międzyklasowym biegu leśnym. Po zaciętym wyścigu zwyciężył Hubert Pawłowski, II miejsce przypadło w udziale Karolinie Bartkiewicz, a III Kamili Mikulskiej.

GRATULUJEMY!!!

Zobacz zdjęcia: h bieg leśny

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 31 May 2018 )
MUNDUROWY BIWAK
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 26 May 2018

W dniach 22-23 maja uczniowie klas mundurowych naszego Liceum uczestniczyli w biwaku zorganizowanym w bazie „Zielonej Szkoły” w Goreniu.

Głównym celem wyjazdu było nabycie i pogłębienie umiejętności użyteczno-bojowych, wytrzymałościowych oraz integracja klas pierwszych i drugich. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z musztry. Mundurowcy wykonali także rzut granatem. Najbardziej atrakcyjnym  punktem programu były zajęcia z paintballa. Pozorowana walka z broni pneumatycznej dostarczyła dużo emocji i dała wyobrażenie o zasadach współdziałania na polu walki.

W zajęciach uczestniczyli również harcerze z 34. DSH „Młode Wilki” zaproszeni na nasz wyjazd.

Zajrzyjcie do naszej GALERII:    h biwak

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 26 May 2018 )
Czytaliśmy przedszkolakom...
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 10 May 2018

Z okazji Światowego Dnia Książki, który przypada 23 kwietnia, młodzież naszego Liceum czytała przez tydzień przedszkolakom swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Akcja „Kowalscy licealiści czytają przedszkolakom” zorganizowana została już po raz trzeci, gdyż jej poprzednie edycje spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem najmłodszych słuchaczy i ich rodziców.

Barbara Brylska, Julia Dobrowolska, Natalia Drapińska, Karolina Kijewska, Dominika Safandowska, Paulina Bawej, Karolina Migdalska, Wiktoria Wesołowska, Kamila Mikulska, Agnieszka Piątek i Izabela Szczepańska czytały i rozmawiały z maluchami o książkach. Było gwarno i wesoło, ale i ciekawie. Dorosłym dziewczęta wręczały ulotki zawierające informacje o tym, że głośne i wyraźne czytanie dziecku wzbogaca jego słownictwo, ćwiczy koncentrację uwagi, a także umiejętność budowania zdań.

Mamy nadzieję, że niejeden rodzic weźmie sobie do serca nasz apel i wieczorem, przed snem poczyta dziecku bajkę? A może te doświadczenia pomogą licealistkom w wyborze przyszłego zawodu? Wszak, jak mawiał Sienkiewicz:Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra…”

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 10 May 2018 )
POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA  GRABKOWO
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 07 May 2018

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

Dnia 3 maja 2018 roku w Grabkowie odbyły się Powiatowe Obchody Święta Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.15 na placu OSP. Następnie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, ufundowanej przez mieszkańców w podziękowaniu za odzyskanie niepodległości w 1918 r. oraz przemarsz do kościoła w asyście Orkiestry Dętej OSP Grabkowo. Całość uroczystości dopełniła msza święta za OJCZYZNĘ w kościele pw. Św. Marii Magdaleny oraz okolicznościowy koncert Andrzeja Cierniewskiego. W tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. Nasi licealiści z klas mundurowych upamiętnili 100-lecie odzyskania niepodległości przemarszem z 10 metrową flagą Polski.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 07 May 2018 )
JARMARK KAZIMIERZOWSKI
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 07 May 2018

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Dnia 1 maja 2018 roku uczniowie LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu uczestniczyli w Jarmarku Kazimierzowskim. Jarmark rozpoczął się od tradycyjnego przemarszu w strojach historycznych ulicami miasta. Podczas pochodu uczniowie klas mundurowych nieśli 10 metrową flagę Polski. Władze miasta wraz z królem Kazimierzem Wielkim i gośćmi przemaszerowali od szkoły przy ul. Piwnej pod pomnik króla, gdzie oddano strzały i wypuszczono gołębie. Tak rozpoczęła się impreza. Były stoiska z wyrobami artystycznymi i poczęstunkiem. Na jarmarku nie zabrakło również stoiska LO, na którym to prócz słodkości, nasza absolwentka malowała twarze najmłodszym. Całą imprezę uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży w tym występy wokalne naszych uczennic. 

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 07 May 2018 )
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 77 z 631

Dzisiaj jest

26 Maja 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc