Strona Główna
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 11 October 2018

W dniu 18 września licealiści obejrzeli we włocławskim Multikinie film w reżyserii Denisa Delića. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Młodzież mogła poznać historię polskich pilotów stających do walki w bitwie o Anglię. „To temat dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać” – tak o filmie mówi syn pisarza, Marek Fiedler.

Można zatem powiedzieć, że młodzież miała okazję przeżyć niecodzienną lekcję historii, bardzo emocjonującą dzięki dynamicznym, imponującym oraz widowiskowym walkom powietrznym. Ponadprzeciętne umiejętności polskich pilotów i ich niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla młodych ludzi. Wyjazd ponadto stanowił niepowtarzalną okazję do integracji pierwszoklasistów z kolegami ze starszych klas.

 

Międzyklasowy Turniej w Siatkówkę Mieszaną
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 03 October 2018

3 października odbył się w naszej szkole Międzyklasowy Turniej w Siatkówkę Mieszaną. W Turnieju uczestniczyło 11 drużyn.

Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach zwyciężyli Dominika Wiśniewska i Mateusz Wiśniewski, 2 miejsce zajęli Dawid Flaszak i Sandra Kusiak, natomiast 3 miejsce – Adam Drapiński i Karolina Kijewska.

Gratulacje dla wszystkich drużyn.

Zapraszamy do GALERII: ZDJĘCIA

 

Niecodzienna lekcja historii w kinie
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 03 October 2018

W dniu 18 września licealiści obejrzeli we włocławskim Multikinie film w reżyserii Denisa Delića. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Młodzież mogła poznać historię polskich pilotów stających do walki w bitwie o Anglię. „To temat dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać” – tak o filmie mówi syn pisarza, Marek Fiedler.

Można zatem powiedzieć, że młodzież miała okazję przeżyć niecodzienną lekcję historii, bardzo emocjonującą dzięki dynamicznym, imponującym oraz widowiskowym walkom powietrznym. Ponadprzeciętne umiejętności polskich pilotów i ich niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla młodych ludzi. Wyjazd ponadto stanowił niepowtarzalną okazję do  integracji pierwszoklasistów z kolegami ze starszych klas.

W. Nowakowska

 

 

OGNISKO
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 01 October 2018

          

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, na zewnątrz, przyroda i jedzenie

 

 

Tradycyjnie, jak co roku, ostatnie dni słonecznej aury społeczność LO wykorzystała na wspólne spędzenie czasu w plenerze. 1 października licealiści wraz ze swoimi nauczycielami świętowali Dzień Chłopaka przy ognisku. Dla wszystkich to świetna okazja, by lepiej się poznać i zadzierzgnąć więzy przyjaźni. Okazuje się, że pieczenie kiełbasek (nawet tych uparcie wpadających do ogniska), gry, zabawy i konkursy (mniej lub bardziej poważne) to całkiem niezły sposób, by odetchnąć od rutyny dnia powszedniego.

Ważnym punktem spotkania było podsumowanie konkursu na „mistera klasy” oraz „mistera szkoły”. W tych kategoriach zwycięzcami okazali się: Kamil Wiliński – mister klasy pierwszej; Eryk Ciechanowski – mister klasy drugiej; Marcin Szadkowski – wyróżniony tytułami mistera klasy trzeciej oraz mister szkoły.

Zapraszamy do naszej Galerii: ZDJĘCIA

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 07 October 2018 )
Z obchodów 70-lecia LO - Pamięć i tożsamość...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 01 October 2018

 

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, buty i na zewnątrz

 

 

Z obchodów 70-lecia LO - Pamięć i tożsamość.

 

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości.” J. Piłsudski

 

Każda społeczność ma swoje korzenie, pamiętając o nich, dbając o nie, odżywia swój „organizm”, pozwala bujnie rozłożyć się koronie. Tak też kolejne roczniki kowalskiej „Królówki” pielęgnują pamięć o przeszłości, o swoich korzeniach.

 

W piątek, 21. września 2018 r. jako pierwszy punkt obchodów jubileuszu 70-lecia naszego LO uhonorowaliśmy pamięć tych, co budowali zręby jego historii – dyrektorów i nauczycieli.

Przed południem delegacja uczniów pod opieką p. A. Drzymalskiej – Pustoły odwiedziła cmentarze                 w Lubieniu Kujawskim, Chodczu i Włocławku, składając kwiaty i zapalając „światełko pamięci”                              na grobach p. Józefa Michałowskiego, p. dyrektora Czesława Wojciechowskiego i p. Klary Wojciechowskiej oraz p. dyrektor Wandy Hołysz.

Po południu dołączyli przedstawiciele Komitetu Honorowego obchodów 70-lecia i absolwentów wraz z p. dyrektor A. Prokopiak – Lewandowską. Takie gremium odwiedziło kowalską nekropolię. Tu miejsce swojego spoczynku mają: historyk – p. dyrektor Mirosława Narazińska, poloniści – p. Jadwiga Bieniek, p. Jadwiga Glazik i ukochany polonista najstarszych roczników – p. Wiktor Lewandowski, muzyk – p. Tadeusz Zieliński, fizyk – p. Piotr Poturalski i rusycysta – p. Tadeusz Dmitrzak. Przy tej okazji nauczyciele i „starsi” koledzy – absolwenci wspominali swoich profesorów, ich sylwetki, przytaczali zdarzenia, anegdoty dając obecnie uczącym się w „Królówce” wyjątkową lekcję Pamięci i Tożsamości.

      Odeszli do wieczności na swój nieustający dyżur nauczycielski, ale żyją i będą żyć, póki o nich będziemy pamiętać.

 GALERIA

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 01 October 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 8 - 14 z 593

Dzisiaj jest

21 Października 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina,
Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja,
Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało 72 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc