Strona Główna
MUNDUROWY BIWAK
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 26 May 2018

W dniach 22-23 maja uczniowie klas mundurowych naszego Liceum uczestniczyli w biwaku zorganizowanym w bazie „Zielonej Szkoły” w Goreniu.

Głównym celem wyjazdu było nabycie i pogłębienie umiejętności użyteczno-bojowych, wytrzymałościowych oraz integracja klas pierwszych i drugich. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z musztry. Mundurowcy wykonali także rzut granatem. Najbardziej atrakcyjnym  punktem programu były zajęcia z paintballa. Pozorowana walka z broni pneumatycznej dostarczyła dużo emocji i dała wyobrażenie o zasadach współdziałania na polu walki.

W zajęciach uczestniczyli również harcerze z 34. DSH „Młode Wilki” zaproszeni na nasz wyjazd.

Zajrzyjcie do naszej GALERII:    h biwak

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 26 May 2018 )
Czytaliśmy przedszkolakom...
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 10 May 2018

Z okazji Światowego Dnia Książki, który przypada 23 kwietnia, młodzież naszego Liceum czytała przez tydzień przedszkolakom swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Akcja „Kowalscy licealiści czytają przedszkolakom” zorganizowana została już po raz trzeci, gdyż jej poprzednie edycje spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem najmłodszych słuchaczy i ich rodziców.

Barbara Brylska, Julia Dobrowolska, Natalia Drapińska, Karolina Kijewska, Dominika Safandowska, Paulina Bawej, Karolina Migdalska, Wiktoria Wesołowska, Kamila Mikulska, Agnieszka Piątek i Izabela Szczepańska czytały i rozmawiały z maluchami o książkach. Było gwarno i wesoło, ale i ciekawie. Dorosłym dziewczęta wręczały ulotki zawierające informacje o tym, że głośne i wyraźne czytanie dziecku wzbogaca jego słownictwo, ćwiczy koncentrację uwagi, a także umiejętność budowania zdań.

Mamy nadzieję, że niejeden rodzic weźmie sobie do serca nasz apel i wieczorem, przed snem poczyta dziecku bajkę? A może te doświadczenia pomogą licealistkom w wyborze przyszłego zawodu? Wszak, jak mawiał Sienkiewicz:Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra…”

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 10 May 2018 )
POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA  GRABKOWO
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 07 May 2018

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

Dnia 3 maja 2018 roku w Grabkowie odbyły się Powiatowe Obchody Święta Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.15 na placu OSP. Następnie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, ufundowanej przez mieszkańców w podziękowaniu za odzyskanie niepodległości w 1918 r. oraz przemarsz do kościoła w asyście Orkiestry Dętej OSP Grabkowo. Całość uroczystości dopełniła msza święta za OJCZYZNĘ w kościele pw. Św. Marii Magdaleny oraz okolicznościowy koncert Andrzeja Cierniewskiego. W tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. Nasi licealiści z klas mundurowych upamiętnili 100-lecie odzyskania niepodległości przemarszem z 10 metrową flagą Polski.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 07 May 2018 )
JARMARK KAZIMIERZOWSKI
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 07 May 2018

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Dnia 1 maja 2018 roku uczniowie LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu uczestniczyli w Jarmarku Kazimierzowskim. Jarmark rozpoczął się od tradycyjnego przemarszu w strojach historycznych ulicami miasta. Podczas pochodu uczniowie klas mundurowych nieśli 10 metrową flagę Polski. Władze miasta wraz z królem Kazimierzem Wielkim i gośćmi przemaszerowali od szkoły przy ul. Piwnej pod pomnik króla, gdzie oddano strzały i wypuszczono gołębie. Tak rozpoczęła się impreza. Były stoiska z wyrobami artystycznymi i poczęstunkiem. Na jarmarku nie zabrakło również stoiska LO, na którym to prócz słodkości, nasza absolwentka malowała twarze najmłodszym. Całą imprezę uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży w tym występy wokalne naszych uczennic. 

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 07 May 2018 )
DRZWI OTWARTE W LO...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 07 May 2018

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

W dniu 25 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Kowalu odbyły się Dni Otwarte.  Z tej okazji została zaproszona młodzież  z okolicznych szkół gimnazjalnych. Nasi uczniowie przygotowali dla gimnazjalistów wiele ciekawych atrakcji.

Na początek klasy mundurowe pod przewodnictwem ppłk. Pawła Szyllera przygotowały pokaz lekcji mundurowych oraz pokazy samoobrony. Następnie Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem pani Wandy Nowakowskiej wystawiło przedstawienie pt.: „Kopciuszek” w wersji współczesnej. Samorząd uczniowski z okazji Europejskiego Dnia Śniadania przygotował zdrowe i smaczne przekąski dla wszystkich przybyłych gości.

Niecodziennym wydarzeniem było także zrobienie wspólnego pamiątkowego zdjęcia z lotu ptaka na tle 10 metrowej flagi Polski. W ten sposób młodzież LO uczciła wspólnie ze swoimi młodszymi kolegami 100-lecie Niepodległej.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 07 May 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 8 - 14 z 567

Dzisiaj jest

22 Czerwca 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Achacjusz, Achacy,
Agenor, Alban,
Broniwoj, Flawiusz,
Innocenty,
Innocenta, Kirył,
Paulina
Do końca roku zostało 193 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc