Strona Główna
STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW DLA KATARZYNY KULAWIAK
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 04 December 2017


Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 
Miło nam jest poinformować, że uczennica klasy II LO w Kowalu zdobyła prestiżowe stypendium naukowe za wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Katarzyna Kulawiak otrzymała STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW. Nagroda ta przyznawana jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 lub za szczególne osiągnięcia w nauce.
Tegoroczna uroczystość odbyła się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Mickiewicza. Dyplomy wyróżnionym uczniom wręczała Kujawsko-Pomorska Wicekurator Oświaty w Bydgoszczy p. Małgorzata Oborska w asyscie Dyrektora Delegatury we Włocławku Urzędu Wojwwódzkiego w Bydgoszczy p. Doroty Dzięgielewskiej. W tym doniosłym wydarzeniu wzięła też udział zastępca Prezydenta m. Włocławek p. Barbara Moraczewska, starosta powiatu aleksandrowskiego p. Dariusz Wochna i dyrektorzy szkół byłego województwa włocławskiego.

GRATULUJEMY !!!
Ostatnia aktualizacja ( Monday, 04 December 2017 )
Jak to belfer z belfrem się integrował...
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 30 November 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

W „Królówce” nie tylko uczniowie stanowią jedną wielką rodzinę i przy różnych okazjach (wcześniej wspomnianych i uwiecznionych) zawierają głębsze więzi i się integrują. Również nauczyciele poczuli potrzebę spędzenia czasu wspólnie nie tylko na gruncie zawodowym, podczas przerw, pochylając się nad problemami życia szkolnego, uczniowskiego. W sobotę, 25.XI.2017 grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi naszego liceum wybrali się na wycieczkę do Warszawy, aby wspólnie celebrować miłe chwile z okazji przebrzmiałego już święta edukacji. Wyśmienite menu klimatycznej staromiejskiej restauracji, urokliwy spacer po już co nieco świątecznej Starówce z bożonarodzeniowym jarmarkiem i przemiły wieczór spędzony w Teatrze ROMA na musicalu „Piloci” we wspólnym towarzystwie okazał się znakomitą odskocznią od szkolnej codzienności. Był też okazją do bliższego poznania nowych koleżanek i kolegów oraz spotkania z emerytowanymi członkami grona. Wszyscy w znakomitych humorach, z naładowanymi kulturalnie duchowymi akumulatorami polecają obejrzenie spektaklu muzycznego, będącego hołdem polskim pilotom z okresu II wojny światowej i zadzierzganie znajomości w podobny sposób…

A. Drzymalska-Pustoła

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 04 December 2017 )
Światowy Dzień AIDS
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 30 November 2017

Image1.XII, jak każdego roku obchodzimy Światowy Dzień AIDS ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Spotkania, wykłady, happeningi poświęcone profilaktyce  HIV i chorobie AIDS mają zwrócić naszą uwagę na problem walki z AIDS, na konieczność pomocy osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS, uwrażliwiać na przełamywanie barier – strachu i stygmatyzacji. Mimo postępu w leczeniu choroby AIDS nadal nie wynaleziono szczepionki przeciw AIDS. Pomóc może jedynie wiedza o sposobach unikania zakażeń, profilaktyka, kształtowanie właściwych postaw i tolerancja wobec chorych na AIDS.

Załóż czerwoną kokardkę – symbol solidarności z zakażonymi HIV i chorymi na AIDS!

Wykonaj testy w kierunku HIV! Dowiedz się więcej na www.aids.gov.pl

 

Akcja KREW Z KOWALA ŻYĆ POZWALA
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 29 November 2017

            Już po raz kolejny w kowalskim Centrum Społeczno-Kulturalnym odbędzie się akcja krwiodawcza. 1 grudnia 2017 r. w godz. 12.30 – 17.00 wszyscy ludzie wielkich serc będą mogli honorowo oddać krew. Członkowie naszej społeczności szkolnej nigdy w tym dniu nie zawiedli, chętnie dzieląc się z innymi tym, co najcenniejsze. Dlatego też gorąco zachęcamy wszystkich – absolwentów naszego LO, pełnoletnich uczniów, rodziców, pracowników – jeżeli nieobce są Wam problemy innych ludzi, przyłączcie się do tej szczytnej akcji. Pamiętajmy bowiem, że nigdy nie wiadomo kiedy sami znajdziemy się w potrzebie, zaś pomoc darowana drugiemu człowiekowi nie ginie lecz zawsze do nas wraca.

            Więcej o akcji przeczytać można na stronach UM w Kowalu. http://www.kowal.eu

 

Dziś Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień...
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 21 November 2017


Oryginalna nazwa święta to Hallo World Day – dokładnie Dzień słowa „Hallo!”, co określa cel tego dnia – mówienie „Hallo!” do minimum 10 osób dziennie. W 1973r., kiedy miał miejsce konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem, dwaj bracia, Amerykanie McCormack chcieli tą ideą przekazać rządzącym, że problemy należy rozwiązywać pokojowo, a nie w sposób zbrojny. Obecnie to święto ma wymiar raczej społeczny, a nie polityczny. Dziś chodzi o uwrażliwienie ludzi, wzbudzanie pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, a także o wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji. Tak prosto jest przeciwstawić się codziennym problemom i często smutnej, przygnębiającej rzeczywistości. Wystarczy uśmiech, miłe słowo i gest, ciepłe spojrzenie, a człowiekowi lżej, raźniej i weselej! Pozytywna energia przekazana innym wróci do nas w dwójnasób.

 

Nasza społeczność szkolna też z ochotą świętowała. Zademonstrowaliśmy, że życzliwość w naszej szkole to nie abstrakcja! Przygotowany w tajemnicy przez naszego bibliotekarza – p. A. Drzymalską-Pustoła i kol. z kl. I -Patrycję Frydrych plakat pojawił się na korytarzu szkolnym informując o święcie i jego przesłaniu. Każdy mógł jak z ogłoszenia oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją upatrzonej osobie: koleżance, koledze, nauczycielowi, pani sekretarce, pani woźnej, wychowawcy. Pomysł trafił w „10” – wszyscy z upodobaniem wyszukiwali ciekawych, pożądanych myśli: „Uśmiechnij się!”, „Dziękuję!”, „Miłego dnia!”, „Dasz radę!”, „Ciesz się chwilą!”, „Fajnie, że jesteś!”, „Przytul się”, „Bądź dobrej myśli!”,  „Bądź wesół!”, „Bądź radosny!”, „Nie martw się!”, „Głowa do góry” itd. itp. …. Zrobiło się miło, gwarno i wesoło! Wiele osób się przytulało…! Wszyscy bardzo chwalili pomysł i … uśmiechali się do siebie…!

 I o to chodziło!!! I … taki świat jest piękny!

 

A na 7.godz. lekcyjnej kl. II uczestniczyła w nietuzinkowej godzinie wychowawczej pn. Z życzliwością za pan brat – garść informacji o idei tego dnia, Poczta życzliwości, diagram, praca ze słownikiem i dyskusja o codziennej życzliwości, rozwiązywaniu problemów klasowych pokojowo. I niech tak zostanie!

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 8 - 14 z 519

Dzisiaj jest

15 Grudnia 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Celina, Fortunata,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Krystiana, Nina,
Walerian, Waleriana,
Wolimir
Do końca roku zostało 17 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc