Strona Główna
Akcja Sprzątanie Świata 2010
Napisał user   
Wednesday, 22 September 2010

    Podobnie jak każdego roku uczniowie naszej Szkoły przyłączyli się 18.09.2010r. do akcji „Sprzątanie Świata”. Pod opieką pana Lecha Kujawiaka i ks. Piotra Kocurka, uczniowie klas pierwszych o godz. 9.00, zaopatrzeni w rękawice ochronne oraz worki na śmieci, wyruszyli sprzed budynku Szkoły by świat wokół nas uczynić czystszym i piękniejszym.

Zapraszamy do Galerii

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 30 September 2010 )
Zwyciężyły w konkursie...
Napisał user   
Wednesday, 22 September 2010

    W dniu 17.09.2010r. w Zespole Szkół w Izbicy Kujawskiej odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina pod hasłem „Fryderyk Chopin na Kujawach”.

W konkursie udział wzięły uczennice z klasy II – Daria Sudo, Aleksandra Kulawiak i Weronika Wilińska. Dziewczyny okazały się najlepsze i zajęły I miejsce. Doceniamy wkład pracy i serdecznie gratulujemy!

Goście z Ari-Ari
Napisał user   
Monday, 20 September 2010

W dniu 13 września w naszym Liceum ponownie gościliśmy przedstawicieli Fundacji Ari-Ari - panią Małgorzatę Ratkowską i pana Longina Graczyka, którzy tak jak w roku ubiegłym, opowiedzieli o działalności swoich wolontariuszy na terenie Kowala i okolic. Nasi uczniowie zwykle chętnie podejmują się wolontariatu na rzecz ratowania dziedzictwa kulturowego naszej  Małej Ojczyzny. Tak też było i tym razem. Nasi goście zaprezentowali trzy projekty, przy których, z wielkim zapałem, postanowili współpracować uczniowie Liceum. Grupa zainteresowanych otrzymała zaproszenia na spotkanie z Ormianami i Gruzinami oraz grupą projektową Fundacji Ari-Ari. Spotkanie odbędzie się 27.09.2010 w remizie OSP w Rakutowie.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 21 September 2010 )
Żyjmy zdrowo na sportowo
Napisał user   
Thursday, 16 September 2010

14 września pierwszoklasiści z naszej Szkoły pod opieką pani Alicji Mechuły i pana Lecha Kujawiaka uczestniczyli w VIII Powiatowym Rajdzie Rowerowym pod hasłem „Rowerem do Europy”. 

Głównym celem imprezy było poszerzenie wiedzy uczniów na temat przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych i przyrodniczych powiatu włocławskiego.  Spotkanie odbyło się w „Agrofarmie” w Gołaszewie. Organizatorzy zapewnili  uczestnikom rozrywkę w postaci przeróżnych gier i zabaw. Były więc turnieje sportowo-rekreacyjne, quizy turystyczne, krajoznawczo-przyrodnicze, geograficzne i ekonomiczne związane tematycznie z Unią Europejską i powiatem włocławskim. Można było sprawdzić się w tak osobliwych konkurencjach jak rzut… kaloszem. Po wysiłku umysłowym i fizycznym dobrze jest coś zjeść – i tego też nam nie zabrakło. 

Nasi uczniowie dobrze się spisali i wrócili z nagrodami: Adam Niklewicz za 2 miejsce w rzucie kaloszem (19,80m – i niech ktoś spróbuje zmierzyć się z tym wynikiem) oraz Sylwia Nakonowska za 3 miejsce w konkursie plastycznym.

Co więcej, sprytniejsi  koledzy wybrali się na grzybobranie i wrócili z pełnymi koszami grzybów ;-)) 

Wszyscy, po wyśmienitym posiłku, bogatsi o doświadczenia oraz wiele zdjęć wróciliśmy szczęśliwie do Szkoły i czekamy na kolejny rajd rowerowy…

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 16 September 2010 )
Salon Maturzystów
Napisał user   
Wednesday, 15 September 2010

14 września zainteresowani uczniowie naszego Liceum pod opieką pań: Alicji Żak i Marii Matusiak dołączyli do licznej braci uczestników Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2010 w Toruniu. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą kształcenia i wymaganiami rekrutacyjnymi licznych uczelni wyższych, nabyć informatory dla kandydatów na uczelnie wyższe oraz posłuchać wykładów prowadzonych przez ekspertów  OKE w Gdańsku poświęconych maturze z przedmiotów obowiązkowych. Być może niektórzy, zasiadając w ławach auli i sal wykładowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, poczuli ducha studenckiego życia…

A po Salonie nie mogło zabraknąć oczywiście spaceru uliczkami Toruńskiej Starówki, której liczne atrakcje nieodmiennie zachwycają. My pozdrawiamy wszystkich miłośników Toruńskich Pierników ;-))

Zdjęcia w Galerii.

 

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 September 2010 )
<< Start < Poprzednia 91 92 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 631 - 637 z 638

Dzisiaj jest

23 Września 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Boguchwała,
Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla
Do końca roku zostało 100 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc