Strona Główna
Turniej Mikołąjkowy...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 19 December 2016

Turniej Mikołajkowy w "Królówce" - Święta tuż, tuż...
W dniu 7 grudnia 2016 r. w Naszym Liceum odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne z okazji Mikołajek. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w licznych, nietypowych konkurencjach. Na wszystkich uczestników czekały słodkości, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali medale. Pomysłodawcą i organizatorem rozgrywek był nauczyciel wychowania fizycznego – pan Marcin Zbonikowski. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Z pewnością wpisze się na trwałe w kalendarz licealnych uroczystości szkolnych.

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

Turniej stał się okazją do stworzenia filmu świątecznego, którego autorką jest uczennica naszego LO - Paulina Kratkowska

W oczekiwaniu na święta zapraszamy do obejrzenia filmu i zanurzenia się w świątecznej atmosferze.

https://drive.google.com/open…

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 21 December 2016 )
Czytaj całość...
SZKOłOWIZJER
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 18 December 2016

            Coraz bliżej święta! W domach zatrzęsienie prac i często nie mamy ani chwili wytchnienia. Z niecierpliwością wyglądamy choinki, wysyłamy kartki z życzeniami, nie możemy doczekać się udekorowanego odświętnie mieszkania, wszędzie zaczynają unosić się smakowite zapachy, już snujemy plany na nadchodzące dni… a tu tyle jest jeszcze do zrobienia! Pamiętajmy jednak, że chwile oczekiwania są najpiękniejsze i, w ogólnym rozgardiaszu, warto przysiąść choć na moment, by celebrować je powoli.

Redakcja Szkołowizjera zaprasza wszystkich do spędzenia tego czasu na lekturze świątecznego numeru naszego pisma.

Wesołych Świąt!

 

http://www.lokowal.pl/pdf/Gazetka%20zima%2020%202016.pdf

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 18 December 2016 )
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2016...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Tuesday, 13 December 2016

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Miło nam poinformować, że w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Kowalu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Tym razem bezkonkurencyjne okazały się uczennice klasy pierwszej przejmując w swoje rządy cały Samorząd.
Funkcję przewodniczącej sprawować będzie Julia Dobrowolska, zastępcą została wybrana Karolina Kijewska zaś skarbnikiem Sandra Kruszewska.
Serdecznie gratulujemy a ustępującemu samorządowi w składzie Alicja Lisowska, Julia Tomaszewska, Ewelina Rzepnikowska, Ewelina Mikulska i Mateusz Jackowski serdecznie dziękujemy za rok solidnej pracy.

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

35 lat później ROCZNICA STANU WOJENNEGO...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Tuesday, 13 December 2016

 

13 grudnia to dla każdego Polaka ważna data. Dorośli to przeżyli, a młodzi powinni znać prawdę o tamtych wydarzeniach. Aby dla uczniów naszego liceum „stan wojenny” nie był pusto brzmiącym hasłem wybraliśmy się 8 grudnia 2016 r. do Centrum Kultury „Browar B” na spotkanie temu poświęcone.
Naszym prelegentem i przewodnikiem po historycznych faktach był jeden z organizatorów podziemnych struktur „Solidarności” na terenie Włocławka – p. Dariusz Jaworski (obecnie radny miasta Włocławka). O tamtej rzeczywistości opowiadał relacjonując swój życiorys. Wiele faktów zyskało inny koloryt, a horyzonty myślenia historycznego znacznie się poszerzyły podczas tej żywej lekcji historii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 13 December 2016 )
VI Powiatowy Konkurs
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 11 December 2016

 W piątek, 9 grudnia Katarzyna Kulawiak i Ewelina Rzepnikowska, pod opieką p. Wandy Nowakowskiej, reprezentowały nasze Liceum w VI edycji Powiatowego Konkursu: ”ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JANA KASPROWICZA” w Zespole Szkół w Izbicy Kuj. Konkurs  przebiegał w 2 etapach: w pierwszym uczestnicy rozwiązywali test wiedzowy dotyczący życia i twórczości Jana Kasprowicza, w drugim recytowali wiersze poety. W tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzedniej, Ewelina Rzepnikowska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!!!!!

  

Image

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 498

Dzisiaj jest

19 Października 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Fryda,
Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit,
Skarbimir, Toma,
Ziemowit
Do końca roku zostało 74 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc