Strona Główna
Dzień Chłopaka w Liceum
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 07 October 2017

           

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Dzień Chłopaka w naszym Liceum od lat obchodzimy na świeżym powietrzu. Tak też było i tym razem. W poniedziałek, wykorzystując ostatni dzień pięknej, słonecznej pogody społeczność szkolna wyruszyła na pieszą wędrówkę do okolicznych lasów. U jej kresu na wszystkich czekało ognisko, przy którym można było odpocząć, upiec kiełbaski i pogawędzić o sprawach niekoniecznie szkolnych. Chłopców czekała ponadto tradycyjna w tym dniu ceremonia. Dziewczyny kilka dni wcześniej zorganizowały wybory Mistera Liceum i przy ognisku właśnie zaprezentowano zwycięzców konkursu.

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=204

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 16 October 2017 )
Światowy Dzień Walki z Przemocą
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 02 October 2017

W dniu 2 października w ramach obchodów światowego dnia walki z przemocą w naszej Szkole zostały zorganizowane warsztaty tematyczne, w ramach których młodzież naszego Liceum pracowała nad pogłębieniem wiedzy dotyczącej przemocy, roli ofiary i oprawcy, rodzajów przemocy, schematu funkcjonowania, współuczestniczenia w przemocy. Temat okazał się dla młodzieży interesujący; młodzi ludzie żywo uczestniczyli w dyskusji i angażowali się w pracę. Czekamy na kolejne spotkania z zakresu profilaktyki zachowań.

Psycholog

Izabela Operlein

 

Warsztaty kariery międzynarodowej
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 01 October 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

29 września młodzież naszego Liceum wzięła udział w warsztatach kariery międzynarodowej przeprowadzonych przez doradcę edukacyjnego Studia w Anglii Oxfordon. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie są główne zalety studiowania w Anglii, jak wygląda proces aplikacji na brytyjskie uczelnie oraz poznać zasady rekrutacji. Prowadzący nie pominął ważnych kwestii dotyczących sposobu finansowania nauki, zakwaterowania i kariery zawodowej. Zaproponował zainteresowanym uczniom pomoc w doborze właściwego kierunku studiów oraz uczelni. Jak wiadomo, uczniowie klas trzecich wkrótce dokonają wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Niewątpliwie wiedza zdobyta podczas warsztatów pozwoli im bardziej świadomie zaplanować karierę zawodową. Młodsi członkowie społeczności szkolnej zdobyli cenną wiedzę na temat perspektywy studiowania w Anglii. (wn)

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=203

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 16 October 2017 )
JESIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - NIECODZIENNE LEKCJE JĘZYKÓW OBCYCH
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 25 September 2017

 

 
Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

W związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Języków (26 września) uczniowie klasy I naszego LO wzięli udział w nietypowej lekcji języka obcego. Nietypowej, ponieważ połączyliśmy się za pośrednictwem Skype z Krakowem, skąd pani Lydia Ostrowska, pochodząca ze Słowacji  a od kilku lat mieszkająca w Polsce, uczyła nas podstaw języka słowackiego oraz opowiadała o życiu w tym kraju i jego kulturze.

Było dużo dobrej zabawy podczas prób poprawnego wymówienia słowackich zwrotów, zostaliśmy też ostrzeżeni, jakich polskich zwrotów najlepiej unikać na Słowacji żeby nie zostać źle zrozumianym.  

Zapraszamy na stronę internetową pani Lydii, gdzie przekonuje ona dlaczego warto znać język słowacki: http://ahojslovakia.com/  i do galerii zdjęć z naszej lekcji.

Lekcja odbyła się z ramach projektu Jesień Języków Obcych w LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu, a zorganizowała ją p. Marzena Przybylska - nauczyciel j. angielskiego w kowalskiej "Królówce". W najbliższych tygodniach wraz z p. A. Drzymalską-Pustoła planowanych jest więcej działań promujących naukę języków obcych. W planach mamy m.in. przedstawienie w języku obcym, konkursy językowe i artystyczne. O szczegółach będziemy informować na bieżąco, tymczasem już w najbliższy piątek 29 września zapraszamy naszych uczniów na kolejną lekcję Skype – tym razem będzie to lekcja języka rumuńskiego prowadzona przez Rumuński Instytut Kultury w Warszawie. W czwartek 5 października organizujemy natomiast szkolne eliminacje do IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. ZAPRASZAMY!

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 01 October 2017 )
XV Powiatowy Rajd Rowerowy
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 24 September 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

W dniu 21września 2017r. odbył się rajd rowerowy do Gołaszewa, organizowany w ramach XV Powiatowego Rajdu Rowerowego „Rowerem po Europie”, w którym uczestniczyła także młodzież naszego Liceum. Uczniowie, pod opieką profesor Marzeny Przybylskiej, mieli przyjemność spędzić dzień na świeżym powietrzu.

Atmosferę znakomicie rozgrzały ciepłe, tradycyjne poczęstunki (żurek, kiełbaski z grilla oraz gorące napoje). Jednak największą przyjemność sprawiły wszystkim zabawy podczas konkurencji, w których mogła wykazać się młodzież oraz dzieci ze szkół podstawowych.

Z naszego Liceum bezkonkurencyjny okazał się Adam Pietruszewski, który zdobył pierwszą lokatę w "rzucie do celu". Równie dobrze wypadli uczniowie klasy pierwszej. Hubert Paprocki wraz z Izabelą Szczepańską zajęli drugie miejsce w konkursie "wiedza o rowerach i Unii Europejskiej". Wiedzą muzyczną wykazała się Alicja Lisowska, która zdobyła trzecie miejsce w kategorii "licytacje muzyczne". Wszyscy uczestnicy rajdu dostali od organizatorów upominki: między innymi: smycze, kamizelki i opaski odblaskowe.

 

Na fotorelację z imprezy zapraszamy na strony Powiatu Włocławskiego:

http://wloclawski.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/120576/xv_powiatowy_rajd_rowerowy_rowerem_po_europie

 

oraz do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=202

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 25 September 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 559

Dzisiaj jest

20 Maja 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Asteriusz,
Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn,
Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa,
Teodor, Wiktoria
Do końca roku zostało 226 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc