Strona Główna
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Napisał Administrator   
Saturday, 21 November 2020

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu  w tym roku  odchodziliśmy  19 listopada. Z  tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty propagujące niepalenie tytoniu. Według danych WHO co roku z powodu palenia papierosów umiera niemal 7 milionów osób na całym świecie. W Polsce co czwarta osoba pali papierosy czyli około 8 mln. osób dane (CBOS).

Lista szkód palenia papierosów m.in.:

-palenie zmienia kolor zębów,

-zwiększa ryzyko zawału,

-osłabia odporność,

-podnosi ciśnienie krwi,

-choroby m.in. astma, sercowo- naczyniowe, gruźlica, tętniak aorty, podwyższony cholesterol, nadciśnienie tętnicze,

-nieświeży oddech,

- i inne.


ZAPRASZAMY DO GALERII

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 21 November 2020 )
Żegnamy śp. ks. Sławomira Walczaka
Napisał Administrator   
Friday, 20 November 2020

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" (Wisława Szymborska)

 

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy śp. ks. Sławomira Walczaka, wieloletniego nauczyciela religii w naszej szkole, wrażliwego człowieka, przyjaciela młodzieży, wspaniałego duszpasterza i pedagoga, który otaczał nas uśmiechem i ciepłem swego serca. W naszej pamięci na zawsze pozostanie jako wyjątkowy kapłan ujmujący wszystkich pogodą ducha, życzliwością oraz otwartością na świat i drugiego człowieka. Wierzymy, że będzie żyć wiecznie w nigdy niegasnącej Miłości.

 

Niech spoczywa w pokoju wiecznym.

 

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 20 November 2020 )
Narodowe Święto Niepodległości
Napisał Administrator   
Wednesday, 11 November 2020
         11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Dlatego tak bardzo ważne jest, by czuć się Polakiem, mieć świadomość polskich korzeni oraz musimy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni za Polskę, za to, co ona stanowi, i za to, co od niej otrzymaliśmy i otrzymujemy. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczne obchody miały nieco odmienny charakter zamiast apelu uczniowie postanowili odwiedzić miejsca ważne w historii pamięci narodowej. Możemy być z nich dumni.
 

 
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 11 November 2020 )
Szkoła do hymnu
Napisał Administrator   
Tuesday, 10 November 2020

 Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line.

 

Szkolny quiz o sportowcach polskich
Napisał Administrator   
Monday, 09 November 2020

Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym quzie wiedzy o polskich sportowcach na przestrzeni lat. Rozwiązywali oni trudny quiz składających się z 30 pytań. Młodzi ludzie niewątpliwie popisali się ogromną wiedzą z zakresu sportu. Zwyciężył Dawid Flaszak, drugie miejsce przypadło Wiktorii Han, natomiast trzecie Szymonowi Gontarkowi. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Dla zwycięzców po powrocie do szkoły czekają medale.

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 840

Dzisiaj jest

26 Października 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Dymitriusz, Ewaryst,
Eweryst, Lucyna,
Ludmiła, Lutosław,
Łucjan
Do końca roku zostało 67 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc