Strona Główna
Akcja KREW Z KOWALA ŻYĆ POZWALA
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 29 November 2017

            Już po raz kolejny w kowalskim Centrum Społeczno-Kulturalnym odbędzie się akcja krwiodawcza. 1 grudnia 2017 r. w godz. 12.30 – 17.00 wszyscy ludzie wielkich serc będą mogli honorowo oddać krew. Członkowie naszej społeczności szkolnej nigdy w tym dniu nie zawiedli, chętnie dzieląc się z innymi tym, co najcenniejsze. Dlatego też gorąco zachęcamy wszystkich – absolwentów naszego LO, pełnoletnich uczniów, rodziców, pracowników – jeżeli nieobce są Wam problemy innych ludzi, przyłączcie się do tej szczytnej akcji. Pamiętajmy bowiem, że nigdy nie wiadomo kiedy sami znajdziemy się w potrzebie, zaś pomoc darowana drugiemu człowiekowi nie ginie lecz zawsze do nas wraca.

            Więcej o akcji przeczytać można na stronach UM w Kowalu. http://www.kowal.eu

 

Dziś Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień...
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 21 November 2017


Oryginalna nazwa święta to Hallo World Day – dokładnie Dzień słowa „Hallo!”, co określa cel tego dnia – mówienie „Hallo!” do minimum 10 osób dziennie. W 1973r., kiedy miał miejsce konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem, dwaj bracia, Amerykanie McCormack chcieli tą ideą przekazać rządzącym, że problemy należy rozwiązywać pokojowo, a nie w sposób zbrojny. Obecnie to święto ma wymiar raczej społeczny, a nie polityczny. Dziś chodzi o uwrażliwienie ludzi, wzbudzanie pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, a także o wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji. Tak prosto jest przeciwstawić się codziennym problemom i często smutnej, przygnębiającej rzeczywistości. Wystarczy uśmiech, miłe słowo i gest, ciepłe spojrzenie, a człowiekowi lżej, raźniej i weselej! Pozytywna energia przekazana innym wróci do nas w dwójnasób.

 

Nasza społeczność szkolna też z ochotą świętowała. Zademonstrowaliśmy, że życzliwość w naszej szkole to nie abstrakcja! Przygotowany w tajemnicy przez naszego bibliotekarza – p. A. Drzymalską-Pustoła i kol. z kl. I -Patrycję Frydrych plakat pojawił się na korytarzu szkolnym informując o święcie i jego przesłaniu. Każdy mógł jak z ogłoszenia oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją upatrzonej osobie: koleżance, koledze, nauczycielowi, pani sekretarce, pani woźnej, wychowawcy. Pomysł trafił w „10” – wszyscy z upodobaniem wyszukiwali ciekawych, pożądanych myśli: „Uśmiechnij się!”, „Dziękuję!”, „Miłego dnia!”, „Dasz radę!”, „Ciesz się chwilą!”, „Fajnie, że jesteś!”, „Przytul się”, „Bądź dobrej myśli!”,  „Bądź wesół!”, „Bądź radosny!”, „Nie martw się!”, „Głowa do góry” itd. itp. …. Zrobiło się miło, gwarno i wesoło! Wiele osób się przytulało…! Wszyscy bardzo chwalili pomysł i … uśmiechali się do siebie…!

 I o to chodziło!!! I … taki świat jest piękny!

 

A na 7.godz. lekcyjnej kl. II uczestniczyła w nietuzinkowej godzinie wychowawczej pn. Z życzliwością za pan brat – garść informacji o idei tego dnia, Poczta życzliwości, diagram, praca ze słownikiem i dyskusja o codziennej życzliwości, rozwiązywaniu problemów klasowych pokojowo. I niech tak zostanie!

Ślubowanie uczniów klasy mundurowej
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 16 November 2017

           

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

  

             11 listopada to niewątpliwie jedna z najważniejszych dat w kalendarzu każdego Polaka. Rocznicę odzyskania niepodległości w naszym Liceum uświęciliśmy udziałem w cyklu uroczystości, których zwieńczeniem stała się szkolna akademia poprzedzona oficjalnym ślubowaniem uczniów klasy pierwszej mundurowej.

W środę, 15 listopada, w Auli LO, w obecności zaproszonych gości na czele z Wicestarostą Powiatu Włocławskiego p. Markiem Jaskulskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Włocławskiego – p. Zygmuntem Wierzowieckim, Burmistrzem Miasta Kowal p. Eugeniuszem Gołembiewskim, Dyrektorem DPS w Kowalu p. Piotrem Zbonikowskim, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu p. Jadwigą Śpibida, oraz Kierownik Inspektoratu Edukacji i Sportu UM Kowal p. Iloną Majewską, najmłodsi mundurowcy przyrzekali stać na straży Statutu Szkoły, godnie reprezentować Szkołę i kierować się najwyższymi wartościami ludzkimi. Na zakończenie celebry Dyrektor LO wręczyła wszystkim uczniom klas mundurowych specjalne tarcze licealne. Autorką nowego symbolu Szkoły jest nasza uczennica – Karolina Kijewska.

Następnie wręczono nagrody za udział w turnieju strzeleckim zorganizowanym przez ppłk. P.Szyllera dla Alicji Lisowskiej – I miejsce, Karoliny Kijewskiej – II miejsce, Natalii Drapińskiej – III miejsce.

W kolejnej części uroczystości cała społeczność szkolna LO oraz zaproszeni goście z kowalskiej SP miała okazję obejrzeć pantomimę, posłuchać pieśni oraz wierszy patriotycznych o Ojczyźnie.

Jeszcze raz okazało się, że uczniowie naszego Liceum, przygotowani pod kierunkiem pp. W. Nowakowskiej, M. Przybylskiej, E. Szprengiel oraz P. Szyllera, nie szczędząc czasu ani wysiłku potrafią przygotować świetne, chwytające za serce przedstawienie.

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=212

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 16 November 2017 )
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 15 November 2017

Miło nam poinformować, że w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Kowalu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Funkcję przewodniczącej sprawować będzie Izabela Szczepańska, zastępcą została wybrana Wiktoria Wesołowska. Serdecznie gratulujemy a ustępującemu samorządowi serdecznie dziękujemy za rok solidnej pracy.

 

UCZCILIŚMY NIEPODLEGŁĄ...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 15 November 2017

 

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

Od wielu lat jednym z priorytetów naszej szkoły jest krzewienie postaw patriotycznych. W tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wyjątkowo aktywnie zaangażowali się w uroczystości z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości.
Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kowalu przygotowaliśmy okolicznościowy apel, który już 10 listopada został przedstawiony społeczności szkolnej przy ulicy Piwnej.

11 listopada włączyliśmy się do wspólnego świętowania z mieszkańcami Kowala i okolic, na które zaprosili Burmistrz, Wójt oraz Proboszcz parafii pw. Św. Urszuli.
Poczet Sztandarowy LO wziął udział w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów Miasta i Gminy Kowal, a także Powiatu Włocławskiego.
Następnie wzięliśmy udział w środowiskowym apelu zorganizowanym w kowalskiej Remizie dla społeczności naszego miasteczka.
Dyrektor LO - Anna Prokopiak-Lewandowska, wygłosiła na początku akademii ilustrowaną zdjęciami prelekcję dotyczącą jednego z ojców Niepodległości - Romana Dmowskiego. Następnie na scenie pojawili się konferansjerzy, a zaraz po nich uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i LO, którzy przedstawili program składający się z patriotycznych wierszy i pieśni. Duże wrażenie, jak przeczytamy na oficjalnej stronie miasta "zrobił zwłaszcza animowany pokaz historii Polski, który dodatkowo zilustrowany został efektowną pantomimą w wykonaniu uczniów LO, którzy w sposób symboliczny przedstawili najpierw upadek, a następnie walkę o niepodległość naszej Ojczyzny. Występy uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami". Akademię zakończyło wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA GRATULACJE, JAKIE PŁYNĘŁY DO NASZYCH UCZNIÓW Z ŻYCZLIWYCH UST. NAJLEPSZĄ RECENZJĄ DLA LICEALISTÓW BYŁY WYPOWIADANE PRZEZ WIELU SŁOWA: "Po waszych występach mieliśmy łzy w oczach...Gratulujemy..."

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Pani Ewelinie Trafisz

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=211

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 November 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 572

Dzisiaj jest

14 Sierpnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Atanazja,
Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz
Do końca roku zostało 140 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc