Strona Główna
ERASMUS + w LO Kowalu - również dla Ciebie!
Napisał Administrator   
Friday, 17 April 2020

Już 3 rok uczniowie naszego Liceum mają szansę uczestniczyć w projektach wymiany międzynarodowej młodzieży Erasmus +

Dotychczas nasi uczniowie kilkukrotnie wyjeżdżali w okolice Zakopanego, do malowniczego Poronina, gdzie uczestniczyli w warsztatach integrujących młodzież z różnych krajów UE (m.in. Litwy, Grecji, Chorwacji, Słowenii, Cypru). To jednak nie wszystko - nasi uczniowie brali udział również w projektach zagraniczych: wyjechali do Grecji, Słowenii, Bułgarii i Estonii.

Co warto podkreślić, wszystkie wyjazdy były bezpłatne, w całości pokrywane z funduszy unijnych!

 

W ostatnich tygodniach młodzież z Kowala po raz kolejny wyjechała do Poronina. Grupa 12 uczniów klas 1 i 2 naszego LO na przełomie lutego i marca 2020 uczestniczyła w projekcie

„You can make a change - ecological volunteering”  w Tatrzańskim Parku Narodowym, wspólnie z młodzieżą z Litwy.

 

Dlaczego warto brać udział w programie Erasmus +?

Przeczytajcie wypowiedź uczennicy naszej szkoły:

„Jadąc na wymianę nie do końca chyba wiedziałam czego się spodziewać. Chciałam wesoło spędzić czas z koleżankami, potrzebowałam odmiany od szkoły. Bardzo wystraszyłam się informacją, że będę dzielić pokój z dziewczynami z Litwy, których zupełnie nie znałam. I wstyd teraz to przyznać, ale poprosiłam organizatorów wyjazdu o zmianę pokoju - czułam, że to niemożliwe zaprzyjaźnić się z osobami, które pewnie słabo zrozumiem i które będą różnić się kulturowo od osób z mojego otoczenia (szybko przeczytany w pociągu artykuł z internetu mówił, żę Litwini podobno nie lubią Polaków - no cóż, przekonam się na własnej skórze - pomyślałam!)

Pierwsze warsztaty - wielki stres! Jak to? Naprawdę będziemy mówić tylko po angielsku? Chyba nie odezwę się ani słowem do końca wyjazdu! To była prawdziwa szkoła życia, kiedy okazało się, że mamy zadania w grupach międzynarodowych, które musimy zrealizować w określonym czasie, w tym przy pomocy lokalnych mieszkańców. Każdy dzień projektu dodawał mi jednak pewności siebie - mój angielski okazał się nie taki zły, a Litwini - serdecznymi, wesołymi, młodymi ludźmi, tak podobnymi do nas, Polaków…

Choć absolutnie się tego nie spodziewałam - płakałam z dniu wyjazdu! I dużo dałabym żeby znów znaleźć się w pięknej górskiej scenerii i z niecodziennymi wyzwaniami, którymi każdego dnia zaskakiwali nas organizatorzy projektu… Jeśli pojawi się jeszcze szansa wyjazdu na Erasmusa - chętnie z niej skorzystam! I Wam również polecam - taka przygoda przełamuje wiele stereotypów i daje mnóstwo motywacji do nauki języków obcych.”

 

Zapraszamy do LO w Kowalu!!!

Wyjazd na wymianę młodzieży w ramach programu Erasmus + czeka na Ciebie!

 

 Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją i w budynku

ZAPRASZAMY DO GALERII

Życzenia świąteczne
Napisał Administrator   
Friday, 10 April 2020
Obraz może zawierać: tekst i jedzenie
Ostatnia aktualizacja ( Friday, 10 April 2020 )
Informacje
Napisał Administrator   
Thursday, 02 April 2020

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 Obraz może zawierać: tekst

 Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Obraz może zawierać: tekst

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Napisał Administrator   
Thursday, 02 April 2020
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Quiz o bibliotece i lekturach szkolnych
Napisał Administrator   
Wednesday, 01 April 2020

      W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym quzie wiedzy o bibliotece i lekturach szkolnych . Na  zdalne rozwiązanie 24 zadań musiało im wystarczyć 8 minut. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i pokazali, że dzisiejsza młodzież nadal czyta książki. Zwyciężyła Joanna Klitkowska, drugie miejsce przypadło Gabrysi Pietrusiak, natomiast trzecie Ani Maślance. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 798

Dzisiaj jest

26 Lutego 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bogumił,
Cezariusz, Dionizy,
Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało 309 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc