Strona Główna
Hymn Polski
Napisał Administrator   
Saturday, 09 November 2019

     Dnia  8.11.2019 roku nasi licealiści razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej

i  dziećmi z  Przedszkola Miejskiego  w Kowalu o godzinie 11.11 zaśpiewali hymn

Polski. W ten sposób uczciliśmy Niepodległość Polski.

 Obraz może zawierać: 10 osób, w tym Marcin Zbonikowski, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

Narodowe Święto Niepodległości
Napisał Administrator   
Saturday, 09 November 2019

Dzień 7 listopada 2019 roku w naszej szkole miał wyjątkowy charakter.

      Społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Narodowe Święto Niepodległości.
Okolicznościowa akademia odbyła się w pięknie i oryginalnie udekorowanej auli szkoły. Uczniowie w bardzo profesjonalny sposób przedstawili historię narodu polskiego w drodze do niepodległości a chór szkolny wykonał pieśni patriotyczne. Występy naszych uczniów wypadły interesująco i zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego we Włocławku Pan Krystian Łuczak, który przekazał na ręce pani dyrektor Sylwii Jasińskiej, opaski z odblaskiem na rękę dla wszystkich licealistów. Mają one zapewnić naszym uczniom bezpieczeństwo na drodze. Następnie nasz gość wręczył dyplom Sandrze Kusiak, nagrodę marszałka województwa kujawsko – pomorskiego, za wybitną naukę. Podczas akademii odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszych klas, zostały również wręczone puchary Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu za strzelanie z „karabinku sportowego”. Miejmy nadzieję, że ta uroczystość przyczyniła się do podtrzymania w młodych ludziach więzi z Ojczyzną, jej historią i kulturą.

  Zapraszamy do GALERII.

 Obraz może zawierać: 9 osób, w tym Gabriela Pietrusiak, ludzie stoją i w budynku

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 05 December 2019 )
Kierunkowskaz z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu
Napisał Administrator   
Thursday, 07 November 2019

     W dniu 06 listopada 2019 r. maturzyści oraz uczniowie klas pierwszych z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową  w Toruniu na temat „CV i rozmowa rekrutacyjna” oraz „Netykieta – jak budować dobre relacje w Internecie”. Zaprezentowane warsztaty były niewątpliwie doskonałą okazją do poznania podstawowych zasad pisania CV oraz uświadomieniem uczniom, że jeśli przygotują się odpowiednio do rozmowy kwalifikacyjnej, to poczują się pewniej i zrobią lepsze wrażenie na przyszłym pracodawcy. Podczas warsztatów została również zaprezentowana oferta uczelni, aby pomóc młodym ludziom w odnalezieniu właściwej przyszłej drogi zawodowej poprzez wybór odpowiedniego kierunku studiów. Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę.

 Zapraszamy do GALERII.

 Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 13 November 2019 )
Kreowanie własnego wizerunku
Napisał Administrator   
Thursday, 07 November 2019

W dniu 04 listopada 2019 roku  w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkół w Kowalu został zorganizowany dla uczniów wykład z „Kreowania własnego wizerunku”, prowadzony przez Panią Justynę Pawlewicz -  Starszego Dyrektora Klubu Oriflame oraz Panią Agnieszkę Rejmer  Niezależnego Dyrektora Oriflame. W ramach wykładu uczniowie zostali zapoznani z ofertą firmy oraz zasadami, jak należy pielęgnować cerę oraz poznali podstawowe zasady przygotowania makijażu. Podczas spotkania 2 osoby zostały obdarowane drobnymi upominkami, a pozostali uczniowie mieli możliwość dokonania analizy stanu skóry za pomocą urządzenia API. Podczas badania precyzyjne zostały określone parametry stanu skóry, m.in. nawilżenie, zabarwienia, wrażliwość cery. Niewątpliwie największą atrakcją były zorganizowane po zakończeniu wykładu warsztaty, podczas których uczennice liceum mogli dowiedzieć się jakich akcesoriów używać do wykonania charakteryzacji oraz samodzielnie wykonać makijaż. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzone warsztaty.

 Zapraszamy do GALERII.

 Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą i tabela

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 05 December 2019 )
Konkurs fotograficzny Książka i ja
Napisał Administrator   
Thursday, 07 November 2019

     Dnia 7 listopada 2019 roku został ogłoszony wynik konkursu fotograficznego pt. „Książka i ja”. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Majewska, drugie - Patrycja Orłowska, natomiast trzecie miejsce przypadło Kamilowi Strzeleckiemu. Uczniowie wykonali artystyczne zdjęcia. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. 

 Zapraszamy do GALERII.

 Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, buty i w budynku

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 13 November 2019 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 734

Dzisiaj jest

9 Kwietnia 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Dobrosława, Dymitr,
Maja, Marceli,
Matron
Do końca roku zostało 267 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc