Strona Główna
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Napisał user   
Monday, 27 August 2018

UWAGA!

Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 zapraszamy w poniedziałek, 3 września 2018 roku na godzinę 11.00.

CYBERNAUCI - POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA
Napisał user   
Tuesday, 10 July 2018

Image

 

Image

 

Bezcenna lekcja historii - spotkanie z absolwentami LO sprzed lat
Napisał user   
Friday, 06 July 2018

 

Zdjęcie użytkownika LO Kowal 70 lat.

 

Jednego z ostatnich dni nauki szkolnej r. 2017/2018 uczennice klasy I Izabela Szczepańska, Elwira Górska, Agnieszka Piątek oraz Wiktoria Wesołowska wraz z towarzyszącymi im p. dyrektor naszej szkoły Anną Prokopiak Lewandowską oraz wychowawcą klasy I p. Marzeną Przybylską miały szansę spotkać się z absolwentkami naszego LO sprzed lat i zadać pytania o ich wspomnienia z lat szkolnych, ulubionych nauczycieli, przedmioty oraz momenty, które najbardziej zapadły im w pamięć.

Przybyłe na spotkanie panie Barbara Zakrzewska i Marianna Majewska to absolwentki naszego LO z roku 1952, czyli pierwszego rocznika kończącego naszą szkołę aż 66 lat temu! Pani Helena Kierzkowska to absolwentka sprzed 65 lat, z 1953r., a pani Barbara Grodecka z 1971r.

Spotkanie było niezwykłą lekcją historii dla młodzieży, nasze uczennice miały szansę poznać realia życia uczniowskiego w trudnych czasach powojennych, jak i później w równie niełatwych czasach socjalizmu, wysłuchać barwnych opowieści o nauczycielach, lekcjach, szkolnych wycieczkach, obowiązkowych pracach społecznych, porównać łatwość dostępu do wiedzy obecnie i niegdyś.        

Nim się zorientowaliśmy minęły ponad 2 godziny spotkania, tak zaciekawiły nas usłyszane historie sprzed wielu lat! Szkoda było się rozstawać. 

Jesteśmy niesamowicie wdzięczni paniom absolwentkom za przybycie, będziemy długo wspominać to spotkanie! Skłoniło nas do wielu przemyśleń, porównań i refleksji.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: h spotkanie

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 08 July 2018 )
"Warszawa jest smutna bez ciebie..."
Napisał user   
Friday, 06 July 2018

No właśnie! Teraz w Warszawie musi być pusto bez nas, bo nasze gromadne odwiedziny trwały tylko jeden dzień. Tylko… i aż, bo to był bardzo długi dzień…

14 czerwca 2018 roku do Warszawy wybrało się 43 uczestników wycieczki, której organizatorami i pomysłodawczyniami były p. Marlena Barańska i p. Ewa Czarnecka. W naszej słonecznej i bogatej we wrażenia eskapadzie brali udział uczniowie LO w Kowalu, szkół podstawowych w Więsławicach i Grabkowie oraz gimnazjaliści z Grabkowa. Opiekunami byli nauczyciele Zespołu Szkół w Grabkowie. Nadrzędny cel stanowiło obejrzenie musicalu „Piloci” w Teatrze Muzycznym ROMA, jednakże droga wiodła do niego przez kilka ciekawych miejsc naszej Stolicy.

Zaczęliśmy od Wojskowego Cmentarza Powązkowskiego. Jego zwiedzenie miało na celu pogłębienie wiedzy historycznej i wiadomości historyczno-kulturowych, zwłaszcza na temat miejsc o szczególnym znaczeniu i wyjątkowej roli w dziejach narodu i państwa polskiego oraz osób zasłużonych dla Polski. Spacer po zabytkowej nekropolii doprowadził nas do grobów żołnierzy bitwy Warszawskiej 1920, mogił poległych w II wojnie światowej, a także miejsc pochówku powstańców warszawskich z 1944 roku. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy grobie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Następnie w zadumie pochyliliśmy głowy przy pomnikach ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

W planach wycieczki znalazł się także jeden z piękniejszych polskich parków – Łazienki Królewskie w Warszawie. Niektórzy z nas byli tu po raz pierwszy, by podziwiać architekturę i klimat XVIII-wiecznego parku pałacowo-ogrodowego założonego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nie udało nam się obejść wszystkich miejsc wartych zobaczenia, ale zatrzymaliśmy się przy Pałacu Na Wyspie oraz Ermitażu. Przeszliśmy Mostem Jana III Sobieskiego tuż obok pomnika słynnego króla. O uroku tego szczególnego miejsca z pewnością świadczy liczba zrobionych tu przez nas fotek.

Po zwiedzaniu miejsc zabytkowych, pachnących historią i dawnymi wiekami przyszła pora na nowoczesność w Galerii Złote Tarasy. Tam młodzież posiliła się, korzystając z niekoniecznie tradycyjnej polskiej kuchni i zebrała siły na główny punkt programu – „Pilotów”. Celem obejrzenia spektaklu było doskonalenie umiejętności rozpoznawania specyfiki tekstu kultury przynależnego do sztuki teatralnej/musicalu i przygotowanie naszych uczniów do analizy i interpretacji przedstawienia teatralnego.

„Piloci” to prawdziwie polski musical w reżyserii Dyrektora Teatru Muzycznego Roma – Wojciecha Kępczyńskiego, który jest zarazem autorem libretta. Bohaterami wzruszającej historii są Nina i Jan. Nina jest aktorką, tancerką kabaretową, Jan – absolwentem szkoły lotniczej w Dęblinie. Poznają się latem 1939 roku, zakochują się w sobie i obiecują dozgonną miłość. Niestety, wojna ich rozdziela. Jan zostaje pilotem brytyjskiego lotnictwa wojskowego (RAF) i walczy w polskich dywizjonach podczas Bitwy o Anglię, Nina wbrew woli występuje dla publiczności niemieckiej, konspirując na rzecz Polaków. Musical rozpoczyna się w naszych czasach. W pierwszym akcie na scenie oglądamy 10-letniego Wojtka w czapce pilotce, który gra w grę komputerową „Bitwa o Anglię”. Za chwilę przenosimy się do Warszawy z 1939 roku, następnie do Francji i Anglii w kolejnych latach wojny. Główni bohaterowie przeżywają wojnę… Spektakl jednak nie kończy się happy endem….

Czy nam się podobało przedstawienie? Ogromnie! Oklaski nie miały końca. Niektórzy z nas (a raczej niektóre) ocierali łzy wzruszenia, inni głośno deklarowali, że jeszcze kiedyś wrócą do Romy, niektórzy tylko głośno wzdychali.

Warto było jechać do Warszawy, nawet, jeśli teraz.. jest bez nas smutna J

 

Ewa Czarnecka

Zobacz zdjęcia: h zdjęcia

 ia 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 06 July 2018 )
KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Napisał user   
Monday, 25 June 2018

           

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

W piątek, 22 czerwca 2018 r. o godzinie 8.00, w Auli LO w Kowalu pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. W obecności zgromadzonych gości: Wicestarosty Włocławskiego, p. M. Jaskulskiego, Burmistrza m. Kowal, p. E. Gołembiewskiego, Dyrektor SP w Kowalu, p. J. Śpibidy, Dyrektor SP w Kowalu p. J. Wiśniewskiej, Kierownik IEiS UM Kowal, p. I. Majewskiej oraz Dyrektora DPS w Kowalu, p. P. Zbonikowskiego społeczność szkolna wysłuchała kilku wierszy i piosenek na zakończenie roku.

Zaproszeni goście, zwracając się do ogółu, podkreślali rolę Liceum w środowisku lokalnym, zaangażowanie młodzieży w działalność na rzecz mieszkańców Kowala i okolic. W swoich przemówieniach deklarowali chęć niesienia pomocy i wspierania Liceum, które stanowi przykład małej, rodzinnej szkoły dającej szansę rozwoju intelektualnego każdemu uczniowi na miarę jego możliwości. Jak podkreśliła Dyrektor LO, Anna Prokopiak-Lewandowska, szkoła to miejsce, w którym rozwijają się nie tylko uczniowie najlepsi, ale dostrzegani i doceniani są wszyscy.

             Kolejna część uroczystości stanowiła potwierdzenie powyższych słów. Świadectwa z wyróżnieniem odebrali: Joanna Klitkowska, Katarzyna Kulawiak, Izabela Szczepańska, Sandra Kruszewska i Wiktoria Wesołowska. Rodzicom nagrodzonych wręczone zostały listy gratulacyjne. Za znakomite wyniki w nauce wyróżnieni zostali także: Barbara Brylska, Kamila Mikulska, Maciej Baranowski, Agnieszka Piątek oraz Karolina Bartkiewicz, Natalia Drapińska, Paulina Bawej i Patrycja Orłowska.

P. Bawej, Julia Dobrowolska, K. Mikulska, Hubert Pawłowski, A. Piątek, I. Szczepańska, Marcin Szadkowski, B. Brylska, W. Wesołowska, P. Orłowska, S. Kruszewska uhonorowani zostali dyplomami i podziękowaniami za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz Szkoły oraz środowiska.

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 05 July 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 636

Dzisiaj jest

26 Sierpnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dobroniega, Joanna,
Konstanty, Maksym,
Maria, Wiktorian,
Zefir, Zefiryn,
Zefiryna
Do końca roku zostało 128 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc