Strona Główna
1 Listopada...
Napisał user   
Sunday, 04 November 2018

 

 „Pośród cmentarzy cichych uliczek

Jak wierna pamięć palą się znicze…”

 

„Pamiętamy o naszych profesorach” – głosi napis na jednej z tablic pozostałych po obchodach 70-lecia kowalskiej „Królówki” na szkolnym korytarzu. To nie puste słowa, to czyny. W roku jubileuszu tym bardziej nie mogło na grobach pedagogów zabraknąć światełka pamięci z logo szkoły przyniesionego przez grupę uczniów w przeddzień Święta Zmarłych na cmentarz kowalski, w Lubieniu Kuj., Chodczu i Włocławku.

Odeszli do wieczności, ale żyją w naszej pamięci: Cz. i K. Wojciechowscy, P. Poturalski, J. Michałowski, T. Zieliński, T. Dmitrzak, J. Bieniek, M. Narazińska, J. Glazik, W. Hołysz, bo jak pisała W. Szymborska „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.”

„Uczymy młode pokolenie pamięci o naszych profesorach – by kiedyś i o nas ktoś też pamiętał i światełko zapalił…” – A. Drzymalska-Pustoła. „Aby pamięć o tych, którzy tak szybko odchodzą trwała przez pokolenia”.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 30 November 2018 )
Wycieczka do Łodzi
Napisał user   
Tuesday, 30 October 2018

 W dniu 26 października grupa uczniów klas I-III wraz z opiekunami p. Anną Drzymalską–Pustoła, Marzeną Przybylską oraz Wandą Nowakowską wzięła udział w wycieczce do Łodzi. Młodzież miała okazję spędzić czas w niebanalny sposób, grając w kręgle oraz uczestnicząc w elektronicznym paintballu w Centrum Rozrywki. Obydwie atrakcje można potraktować jako wyjątkową lekcję wychowania fizycznego, pozwoliły bowiem zasmakować uczniom prawdziwych sportowych emocji oraz lepiej poznać własne możliwości. Najbardziej emocjonujący okazał się pojedynek w labiryncie spowitym gęstą mgłą pełnym pułapek i niespodzianek, kiedy to można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, wykazać się inteligencją, sprytem oraz refleksem. Na wycieczce nie zabrakło również przeżyć estetycznych.

Po dniu pełnym wrażeń nadszedł czas na ucztę duchową w Teatrze Muzycznym, w którym młodzież obejrzała musical wszech czasów „Les Misérables” będący adaptacją Nędzników – arcydzieła Wiktora Hugo. Zachwycało wszystko - solowe wystąpienia utalentowanych artystów, sceny zbiorowe, gra orkiestry, mapping oraz realistyczne dekoracje. Widowisko angażowało widza emocjonalnie, a w pamięci na pewno zapisały się szlagiery, takie jak „Sama wciąż” czy „Wyśniłam sen”. Młodzież wracała w doborowym nastroju, pomimo późnej pory i dnia wypełnionego przeróżnymi atrakcjami. Jednym słowem, więcej takich wycieczek!

W. Nowakowska

Zapraszamy do Galerii: ZDJĘCIA


Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 30 October 2018 )
MEDAL KEN DLA ANNY DRZYMALSKIEJ-PUSTOŁY
Napisał user   
Saturday, 20 October 2018

            17 października 2018 r. na uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce w Pałacu Bursztynowym we Włocławku nauczycielka naszego Liceum, pani profesor Anna Drzymalska-Pustoła, odznaczona została Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenie przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania stanowi uhonorowanie wielu lat wysiłków, pokładów cierpliwości i wielkiego serca oraz życzliwości dla drugiego człowieka naszej Sorki. Serdecznie gratulujemy!

            Pani Profesor, mamy wielkie szczęście, że jest Pani pośród nas!

Zapraszamy do GALERII: ZDJĘCIA

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 20 October 2018 )
OTRZĘSINY 2018
Napisał user   
Friday, 19 October 2018

17 października 2018 roku uczniowie klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi członkami społeczności licealnej za sprawą tradycyjnych zabaw otrzęsinowych. Pierwszaki, podzieleni na dwie grupy, zostali poddani wielu próbom sprawnościowym, testom na inteligencję, sprawdzianom zręczności, umiejętności artystycznych, manualnych. Sprawdzano ich refleks oraz kreatywność.  Członkowie rywalizujących  ze sobą grup musieli, między innymi, pić mleko bez użycia rąk, rozwiązać zadanie matematyczne, tańczyć z balonem, odpowiadać na pytania dotyczące szkoły! Ich zmagania obserwowali nauczyciele, a także koledzy z klasy drugiej. Uczniów oceniało jury w składzie - pani dyrektor Anna Prokopiak-Lewandowska, pani Marzena Przybylska, Karolina Kijewska i Sandra Kruszewska.

Dla uczniów klasy pierwszej zaskakujący był jednak finał, gdyż zwycięska drużyna, musiała pomóc w sprzątaniu sali.

 

Zapraszamy do GALERII: ZDJĘCIA

 

Samorząd Uczniowski 2018/2019
Napisał user   
Friday, 19 October 2018

W dniu 8 października w Liceum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą samorządu na rok szkolny 2018/2019  ponownie została Izabela Szczepańska - wielkie gratulacje! Zastępcą przewodniczącej został Nikodem Lendzion, doradcą - Gabriela Pietrusiak. Tak, jak w poprzedniej kadencji opiekunami samorządu pozostali: pani Marzena Przybylska i pan Marcin Zbonikowski.

Zapraszamy do GALERII: SAMORZĄD

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 658

Dzisiaj jest

20 Października 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Budzisława, Irena,
Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin,
Witalis
Do końca roku zostało 73 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc