Strona Główna
ZAPRASZAMY DO LICEUM W KOWALU
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 19 April 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

DRODZY GIMNAZJALIŚCI. Już wkrótce podejmiecie decyzję dotyczącą dalszej ścieżki kształcenia. Z pewnością słyszeliście, że wybór szkoły ponadgimnazjalnej to pierwszy poważny krok w dorosłość. Na pewno tak jest! Nie musi to być jednak wybór, który definitywnie ukierunkuje waszą przyszłą drogę zawodową. Macie prawo jeszcze sprawdzać i próbować, co rzeczywiście Was interesuje i czym chcielibyście zajmować się w przyszłości.

Tegoroczna oferta edukacyjna, jaką Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu kieruje do młodzieży gimnazjalnej, opiera się na badaniach, które wskazują, że w większości przypadków uczeń kończący gimnazjum nie ma jeszcze sprecyzowanych planów zawodowych.

NOWOŚCIĄ, jaką proponujemy gimnazjalistom w roku szkolnym 2017/2018 jest KLASA OGÓLNA-WIELOKIERUNKOWA. Nauka w tej klasie pozwoli zdobyć solidne wykształcenie ogólnokształcące, a jednocześnie stworzy możliwość zdobycia różnorodnej wiedzy zawodowej i umiejętności przydatnych na rynku pracy. Uczeń może wybrać jeden lub dwa moduły zajęć z różnych obszarów zawodowych:

  • - RATOWNICTWO MEDYCZNE I PIELĘGNIARSTWO;
  • - KOSMETYKA i WIZAŻ;
  • - MEDIA, REKLAMA, GRAFIKA KOMPUTEROWA;
  • - SPORT i FITNESS;
  • - HOTELARSTWO i TURYSTYKA.

  • Ponadto uczniowie mają możliwość wyboru przedmiotów realizowanych w zakresie  rozszerzonym zgodnie własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami. Dzięki temu każdy absolwent naszego Liceum będzie mógł świadomie wybrać przyszły zawód.

  • Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

W roku szkolnym 2017/2018, podobnie jak w latach poprzednich, prowadzimy także nabór do KLASY O PROFILU MUNDUROWYM rozszerzonym o zagadnienia z dziedziny  LOGISTYKI. Klasy ukierunkowane na przygotowanie do kariery zawodowej w służbach mundurowych,  takich jak Wojsko, Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Służba Celna czy Straż Miejska prowadzimy w Liceum w Kowalu z powodzeniem od niemal dziesięciu lat. Jako pierwsza szkoła w powiecie włocławskim wprowadziliśmy ten profil kształcenia do swojej oferty, dostosowując program zajęć do wymagań stawianych kandydatom w czasie rekrutacji do służb mundurowych. Nasze doświadczenie w organizowaniu wyjazdów, warsztatów i zajęć dodatkowych, przy współpracy z licznymi partnerami szkoły (patrz informacje na ulotce),  pozwala  rzetelnie przygotować młodzież do wymagań stawianych kandydatom do formacji  mundurowych.

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 April 2017 )
BIEG LEŚNY...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 19 April 2017
 
Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 
W dniu 19 kwietnia 2017 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącym w Kowalu uczestniczyli w międzyklasowym biegu leśnym. W kategorii chłopców bezapelacyjnie zwyciężył Mateusz Dąbrowski, II miejsce zajął Szymon Malinowski, natomiast III miejsce przypadło w udziale Bartoszowi Gołębiewskiemu. Wśród dziewcząt po zaciętym biegu zwyciężyła Weronika Szczepańska, II miejsce przypadło w udziale Magdalenie Klitkowskiej, a III Edycie Szatkowskiej.
GRATULUJEMY !!!
 
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 April 2017 )
Życzenia Wielkanocne
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 13 April 2017
Image     Z okazji Świąt Wielkanocnych społeczność szkolna naszego Liceum życzy wszystkim sympatykom niezapomnianych świątecznych chwil, wiele wiosennej radości, miłych spotkań w rodzinnym gronie oraz wytchnienia od zabieganego dnia powszedniego.

Redakcja „Szkołowizjera” zaś zaprasza na odrobinę relaksu przy lekturze świątecznego wydania naszego pisma..

 http://www.lokowal.pl/pdf/Gazetka kwiecien 23 2017.pdf

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 13 April 2017 )
XII POWIATOWE SPOTKANIA Z KULTURĄ...
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 09 April 2017

Kulturalny kwiecień w Powiecie Włocławskim

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

            W  LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu 7 kwietnia 2017 r. odbyły się kolejne Powiatowe Spotkania z Kulturą, a w ramach nich XII już Powiatowy Konkurs Ortograficzny oraz dla uczczenia Roku Józefa Piłsudskiego Konkurs wiedzy Życie, twórczość i działalność Józefa Piłsudskiego i Konkurs recytatorski Poezji Patriotycznej.

            W tym roku swoich uczestników do konkursów zgłosiło 7 szkół Powiatu Włocławskiego. Z pięciu szkół ponadgimnazjalnych (ZS w Chodczu, ZS w Izbicy, LO w Kowalu, LO Lubrańcu i Społecznego LO w Choceniu) i 2 gimnazjów (GP w Smólniku, i Kowalu) w zmaganiach uczestniczyło 45 uczniów (21 w konkursie ortograficznym i 11 w wiedzowym i  13 w recytatorskim) przygotowanych  przez 14 nauczycieli polonistów i historyków.

            Punktualnie o godz. 9.00 dyrektor szkoły, mgr inż. Maciej Zieliński otworzył konkursowe zmagania witając uczestników, ich opiekunów i zaproszonych gości. Bardzo serdecznie powitani zostali Jurorzy konkursu recytatorskiego w osobach poetki regionalnej, p. Marzenny Lewandowskiej (przewodniczącej Jury, autorki hymnu naszej szkoły i współautorki hymnu Kowala), gawędziarza, regionalistę,  autora „Kujawskich legend, gawęd i gadek” właściciela prywatnego muzeum Galeria Kujawska, p. Antoniego B. Łukaszewicza oraz instruktorki teatralnej i aktorki Teatru Impresaryjnego im. W. Gniazdowskiego we Włocławku – p. Katarzyny Michalskiej.

            Zgodnie z harmonogramem, o godz. 9.15 uczestnicy Konkursu Ortograficznego rozpoczęli swe zmagania indywidualne o tytuł Mistrza Ortografii w swojej kategorii wiekowej  podczas dyktanda, uczestnicy konkursu o J. Piłsudskim przystąpili do testu wiedzowego, a recytatorzy prezentowali swoje interpretacje poezji patriotycznej. Po zakończonych zmaganiach przyszedł czas na wymianę poglądów, odczuć i integrację podczas poczęstunku.  W tym czasie Jurorzy konkursu recytatorskiego oraz komisje konkursowe złożone   z nauczycieli – polonistów i historyków, opiekunów uczestników konkursów   pod przewodnictwem p. W. Nowakowskiej i p. A. Prokopiak-Lewandowskiej pracowały mozolnie nad wyłonieniem najlepszych.

            Na zakończenie przedstawiciel naszych władz powiatowych - Wicestarosta Włocławski, p. M. Jaskulski, dyrektor DPS w Kowalu, placówki partnerskiej dla szkoły – Piotr Zbonikowski oraz dyrektor  szkoły dokonali wręczenia nagród i dyplomów.

 


 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 09 April 2017 )
Czytaj całość...
Sceniczne dokonania licealistów
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 03 April 2017

Od lat uczniowie naszego Liceum rozwijają swoje zdolności aktorskie w Szkolnym Kole Teatralnym pod kierunkiem polonistki Wandy Nowakowskiej. W tym roku szkolnym przygotowali spektakl profilaktyczny „Mała kronika wielkich spraw”. Autorem scenariusza tejże sztuki jest absolwentka naszego Liceum, Magdalena Dorsz. Chcąc nieco uwspółcześnić spektakl, uczniowie dodali kilka scenek obrazujących sytuacje, jakie zdarzają się nastolatkom odurzonym alkoholem lub narkotykami. Młodzi artyści chcieli przestrzec swoich rówieśników i młodszych kolegów przez zgubnymi skutkami nałogów. Poza walorami wychowawczymi spektakl odznaczał się również wysokim poziomem gry aktorskiej naszych dopiero debiutujących artystów. W spektaklu wystąpiło bowiem ośmioro uczniów pierwszej klasy: Katarzyna Kulawiak, Natalia Drapińska, Julia Dobrowolska, Barbara Brylska, Karolina Kijewska, Marcin Szadkowski, Edyta Szatkowska oraz Sandra Kruszewska. Dwóch uczniów ze starszych klas: Mateusz Kamiński oraz Patryk Jóźwiak miało już okazję zmierzyć się ze sceną w poprzednich latach. Spektakl obejrzeli gimnazjaliści z kowalskiego oraz okolicznych gimnazjów, jak również rodzice naszej społeczności szkolnej. Biorąc pod uwagę reakcję widzów oraz ich opinie po obejrzeniu sztuki, można uznać występy naszych aktorów za naprawdę poruszające i pouczające.

Dziękujemy młodym artystom za zaangażowanie i piękną grą na scenie.

W. Nowakowska

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 531

Dzisiaj jest

23 Lutego 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc