Strona Główna
DRZWI OTWARTE W LO...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 07 May 2018

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

W dniu 25 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Kowalu odbyły się Dni Otwarte.  Z tej okazji została zaproszona młodzież  z okolicznych szkół gimnazjalnych. Nasi uczniowie przygotowali dla gimnazjalistów wiele ciekawych atrakcji.

Na początek klasy mundurowe pod przewodnictwem ppłk. Pawła Szyllera przygotowały pokaz lekcji mundurowych oraz pokazy samoobrony. Następnie Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem pani Wandy Nowakowskiej wystawiło przedstawienie pt.: „Kopciuszek” w wersji współczesnej. Samorząd uczniowski z okazji Europejskiego Dnia Śniadania przygotował zdrowe i smaczne przekąski dla wszystkich przybyłych gości.

Niecodziennym wydarzeniem było także zrobienie wspólnego pamiątkowego zdjęcia z lotu ptaka na tle 10 metrowej flagi Polski. W ten sposób młodzież LO uczciła wspólnie ze swoimi młodszymi kolegami 100-lecie Niepodległej.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 07 May 2018 )
POŻEGNANIE TRZECIOKLASISTÓW
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 06 May 2018

„Tak szybko mija czas…”

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

27. kwietnia to data szczególna w społeczności „Królówki”. W ten kwietniowy piątek zabrzmiał ostatni dzwonek dla uczniów klasy trzeciej.

W uroczystości wręczenia świadectw ukończenia liceum ogólnokształcącego udział wzięli Wicestarosta Włocławski, p. M. Jaskulski, Burmistrz m. Kowal, p. E. Gołembiewski, rodzice naszych abiturientów, pedagodzy i cała społeczność szkolna.

Tradycyjnie pożegnanie trzecioklasistów przygotowali ich następcy, klasa II – od tej pory w szkole najstarsza. Pół żartem, pół serio spojrzeli na spędzony wspólnie ze starszymi kolegami czas. Prezentacja przypomnieć miała im chwile tu spędzone, a X - jubileuszowa gala wręczenia „Złotych Jadziek” obnażyła ich „humorystyczny” wizerunek w oczach młodszych kolegów. Trzecioklasiści uhonorowani zostali więc znaczącymi tytułami: „Geniusz matematyczny”, „Chodzące dzieło sztuki”, „Roszpunka”, „Sportowiec roku”, „Drapacz chmur”, „Szkolny DJ”, „Modnisia”, czy „Mistrz rozprawek”. Swoje pięć minut mieli i najmłodsi uczniowie naszego LO, aby miłym muzycznym akcentem pożegnać opuszczających mury szkolne.

Na zakończenie tradycyjnie głos zabrała pani dyrektor, Anna Prokopiak–Lewandowska, która wspomniała list Starosty Włocławskiego do abiturientów oraz zaproszeni goście – sami siebie nazywający w tym gronie - „mocno starszymi kolegami” – p. Wicestarosta i p. Burmistrz. Ostatnim punktem było wręczenie świadectw, nagród i dyplomów za różnoraką działalność na rzecz szkoły i środowiska, a wśród nich nagroda i świadectwo z wyróżnieniem dla Mateusza Jackowskiego.

Specjalną nagrodę dla najlepszego trzecioklasisty Mateusz otrzymał również od Dyrektora DPS-u w Kowalu współpracującego z naszą szkołą.

63. rocznik abiturientów w historii szkoły podziękował p. Dyrektor, Wychowawczyni i swoim nauczycielom za 3 lata pochylania się nad nimi symbolicznymi kwiatami.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 07 May 2018 )
KOLEJNY SUKCES NASZEJ LICEALISTKI
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 04 May 2018

Izabela Szczepańska po raz kolejny udowodniła, że jest wszechstronnie uzdolniona i czego się nie dotknie to zamienia w złoto...

Tym razem zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie dla Szkół Średnich organizowanym przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu  Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Izabela napisała pracę pt. ”Polski patriotyzm w perspektywie młodzieży. Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”.

Iza,  GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 04 May 2018 )
Liceum w Kowalu DLA NIEPODLEGŁEJ - "w stulecie odzyskania niepodległości"...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 25 April 2018

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

Liceum Ogólnokształcące w Kowalu włącza się aktywnie w obchodzoną w 2018 r. setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z okazji Powiatowych Dni z Kulturą zorganizowaliśmy konkurs historyczny "Polska w XX-leciu międzywojennym".

Jednym z elementów Drzwi Otwartych zorganizowanych w LO 25 kwietnia 2018 r. było zrobienie sobie wspólnego, pamiątkowego zdjęcia z zaproszonymi gośćmi przy fladze narodowej. Zdjęcie jest o tyle niezwykłe, iż rozmiary flagi odbiegały od standardów...

Uczniowie klasy mundurowej naszego LO przemaszerują także z gigantyczną flagą w korowodzie historycznym ulicami Kowala, podczas najbliższego Jarmarku Kazimierzowskiego oraz podczas Powiatowych Obchodów Święta Konstytucji Trzeciego Maja w Grabkowie.

Za zrobienie zdjęcia serdecznie dziękujemy Panu Patrykowi Han.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 25 April 2018 )
Wycieczka do Torunia
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 22 April 2018

W czwartek, 19 kwietnia młodzież naszego Liceum pod opieką p. Anny Drzymalskiej-Pustoły i p. Wandy Nowakowskiej wzięła udział w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem programu był spektakl w Teatrze im. W. Horzycy. Jak się okazało, „Tango” Mrożka to klasyka polskiego dramatu, która wciąż inspiruje do nowych interpretacji. Twórcy spektaklu pokazali, co dzieło z lat 60 XX w. może powiedzieć o współczesnej Polsce i procesach, jakie w niej zachodzą. Sztuka wzbudziła duże emocje – przede wszystkim dzięki wspaniałej grze aktorskiej, ekspresywnej muzyce oraz uwspółcześnieniu wątków. Młodzież wychodziła z teatru zadowolona, bardzo pozytywnie oceniła spektakl.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, w którym młodzi ludzie mieli okazję pogłębić wiedzę z różnych dziedzin nauki. Zgodnie z oczekiwaniami młodzieży wybraliśmy się jeszcze do Centrum Sztuki Współczesnej. Instalacje, wystawy interaktywne, obiekty w przestrzeni, bogactwo technik, jakimi posługuje się twórca niewątpliwie uzmysłowiły młodym odbiorcom, jakie najważniejsze tendencje i zjawiska są znamienne dla sztuki współczesnej.

Piękny słoneczny dzień sprzyjał spacerowaniu urokliwymi uliczkami Starego Miasta. Wycieczkowicze podziwiali niepowtarzalną architekturę Torunia - „perły gotyku”,  Wisłę rozmigotaną wiosennym słońcem, budzącą się do życia przyrodę.

Do domu młodzież wracała bogatsza o nowe doświadczenia, rozpromieniona i bardzo zadowolona. Na twarzach wszystkich gościł uśmiech i od każdego emanowało mnóstwo pozytywnej energii. Jednym słowem, do Torunia warto jeździć i warto wracać.

W. Nowakowska

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 22 April 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 70 z 619

Dzisiaj jest

17 Lutego 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata,
Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty,
Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew,
Zbyszko
Do końca roku zostało 318 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc