Strona Główna
Zwyciężyły w konkursie...
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 22 September 2010

    W dniu 17.09.2010r. w Zespole Szkół w Izbicy Kujawskiej odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina pod hasłem „Fryderyk Chopin na Kujawach”.

W konkursie udział wzięły uczennice z klasy II – Daria Sudo, Aleksandra Kulawiak i Weronika Wilińska. Dziewczyny okazały się najlepsze i zajęły I miejsce. Doceniamy wkład pracy i serdecznie gratulujemy!

Goście z Ari-Ari
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 20 September 2010

W dniu 13 września w naszym Liceum ponownie gościliśmy przedstawicieli Fundacji Ari-Ari - panią Małgorzatę Ratkowską i pana Longina Graczyka, którzy tak jak w roku ubiegłym, opowiedzieli o działalności swoich wolontariuszy na terenie Kowala i okolic. Nasi uczniowie zwykle chętnie podejmują się wolontariatu na rzecz ratowania dziedzictwa kulturowego naszej  Małej Ojczyzny. Tak też było i tym razem. Nasi goście zaprezentowali trzy projekty, przy których, z wielkim zapałem, postanowili współpracować uczniowie Liceum. Grupa zainteresowanych otrzymała zaproszenia na spotkanie z Ormianami i Gruzinami oraz grupą projektową Fundacji Ari-Ari. Spotkanie odbędzie się 27.09.2010 w remizie OSP w Rakutowie.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 21 September 2010 )
Żyjmy zdrowo na sportowo
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 16 September 2010

14 września pierwszoklasiści z naszej Szkoły pod opieką pani Alicji Mechuły i pana Lecha Kujawiaka uczestniczyli w VIII Powiatowym Rajdzie Rowerowym pod hasłem „Rowerem do Europy”. 

Głównym celem imprezy było poszerzenie wiedzy uczniów na temat przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych i przyrodniczych powiatu włocławskiego.  Spotkanie odbyło się w „Agrofarmie” w Gołaszewie. Organizatorzy zapewnili  uczestnikom rozrywkę w postaci przeróżnych gier i zabaw. Były więc turnieje sportowo-rekreacyjne, quizy turystyczne, krajoznawczo-przyrodnicze, geograficzne i ekonomiczne związane tematycznie z Unią Europejską i powiatem włocławskim. Można było sprawdzić się w tak osobliwych konkurencjach jak rzut… kaloszem. Po wysiłku umysłowym i fizycznym dobrze jest coś zjeść – i tego też nam nie zabrakło. 

Nasi uczniowie dobrze się spisali i wrócili z nagrodami: Adam Niklewicz za 2 miejsce w rzucie kaloszem (19,80m – i niech ktoś spróbuje zmierzyć się z tym wynikiem) oraz Sylwia Nakonowska za 3 miejsce w konkursie plastycznym.

Co więcej, sprytniejsi  koledzy wybrali się na grzybobranie i wrócili z pełnymi koszami grzybów ;-)) 

Wszyscy, po wyśmienitym posiłku, bogatsi o doświadczenia oraz wiele zdjęć wróciliśmy szczęśliwie do Szkoły i czekamy na kolejny rajd rowerowy…

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 16 September 2010 )
Salon Maturzystów
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 15 September 2010

14 września zainteresowani uczniowie naszego Liceum pod opieką pań: Alicji Żak i Marii Matusiak dołączyli do licznej braci uczestników Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2010 w Toruniu. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą kształcenia i wymaganiami rekrutacyjnymi licznych uczelni wyższych, nabyć informatory dla kandydatów na uczelnie wyższe oraz posłuchać wykładów prowadzonych przez ekspertów  OKE w Gdańsku poświęconych maturze z przedmiotów obowiązkowych. Być może niektórzy, zasiadając w ławach auli i sal wykładowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, poczuli ducha studenckiego życia…

A po Salonie nie mogło zabraknąć oczywiście spaceru uliczkami Toruńskiej Starówki, której liczne atrakcje nieodmiennie zachwycają. My pozdrawiamy wszystkich miłośników Toruńskich Pierników ;-))

Zdjęcia w Galerii.

 

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 September 2010 )
LO dla Dorosłych - rozpoczęcie roku !!!
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Saturday, 11 September 2010
18 września 2010 r. (sobota) o godzinie 8.00 na Auli odbędzie się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Liceum dla Dorosłych. Serdecznie zapraszamy. 
<< Start < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 624 - 630 z 630

Dzisiaj jest

23 Kwietnia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc