Strona Główna
Przedsiębiorczy w NBP
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 08 November 2010

3 listopada 2010 roku siedmioro naszych licealistow, którzy przygotowują się do Olimpiady Przedsiębiorczości, w ramach DNI OTWARTYCH NBP, odwiedziło Oddział Okręgowy Banku Centralnego w Bydgoszczy.

Byla to jedyna okazja, żeby zobaczyć 400-uncjową sztabę złota i zbiór wybranych monet emitowanych przez NBP w okresie przed i po denominacji. Pracownicy banku zapoznali nas z historią polskich banknotow i nauczyli rozpoznawać autentyczność polskich znaków pieniężnych. Mogliśmy porozmawiać o korzystaniu z informacji zawartej w NBPortalu, NBPNews oraz Internetowym Serwisie Informacyjnym NBP.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 10 November 2010 )
Czytaj całość...
Chwila zadumy...
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 08 November 2010
Image                                                             "(...) i jedynego pragnienia,
jakie odczuwa podświadomie każdy człowiek
- przetrwania w pamięci innych."
G. Herling-Grudziński: "Inny świat"

Święto Zmarłych. Porządkowanie grobów, zdobienie ich chryzantemami, zapalanie zniczy. To szczególny okres dla tych, którzy zatrzymują na chwilę bieg czasu, przystają przy grobie i z nostalgią wspominają swoich bliskich.

Dnia 29 października młodzież naszego Liceum wybrała się na cmentarz ewangelicko-augsburski z przełomu XIX i XX wieku, który znajduje się w Rakutowie. Klasa druga w imieniu całej społeczności licealnej zapaliła lampki na mogiłach zmarłych.

Nie zapomnieliśmy również o cmentarzu  w Kowalu, na którym spoczywają zmarli pracownicy naszej Szkoły. Młodzież w zadumie pochyliła się nad grobami tych, którzy jeszcze niedawno stąpali po korytarzach naszego Liceum.

(Alicja Mechuła)

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 10 November 2010 )
Otrzęsiny 2010
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 06 November 2010

28 października 2010 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych przygotowane przez ich starszych kolegów z klasy III. Pierwszaki, poddani różnym próbom wymagającym sprawności fizycznej, hartu ducha, talentów wszelakich a przede wszystkim poczucia humoru, zostali tym samym przyjęci w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. A przy okazji "otrząśnięci" zostali nowi nauczyciele naszej szkoły - p. A. Mechuła i p. J. Gralewski. Profesorowie byli dzielni i odważnie stawili czoła próbie;-). Uroczystość zakończyła się ślubowaniem, w myśl którego pierwszoklasiści w pełni umysłu i zdrowia, uroczyście przysięgali:

  • starszych kolegów szanować zawsze będziemy!
  • dopóty, dopóki w tej pięknej Szkole kształcić się będziemy, świętą zasadę zawsze zapamiętamy:
  1. NAUCZYCIEL MA ZAWSZE RACJĘ
  2. JEŚLI JEJ NIE MA, PATRZ PUNKT PIERWSZY

(Redakcji tekst przysięgi bardzo się podoba ;-))

Wszystkich zapraszamy do Galerii

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 08 November 2010 )
UWAGA maturzyści
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 25 October 2010

Przypominamy, że w środę, 3 listopada o godzinie 9.00, piszecie próbny egzamin maturalny z matematyki. Na egzaminie obowiązują wszystkich procedury majowej matury. W związku z tym prosimy o zabranie ze sobą:

  • długopisu z wkładem w kolorze czarnym
  • dowodu osobistego (lub informacji o aktualnym numerze PESEL)
  • dopuszcza się możliwość używania tzw. kalkulatora prostego - jeśli jeszcze nie wiesz, jak wygląda, najwyższy czas zapytać nauczyciela!

Dzień ten jest dla Was dniem galowym.

Pamiętajcie również, że osoba spóźniona nie ma prawa przystąpić do egzaminu a ponadto, na egzaminie obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia telefonów komórkowych.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 25 October 2010 )
Klasa mundurowa u żołnierzy
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 25 October 2010

W piątek 15 października 2010 r. klasa pierwsza mundurowo-sportowa odwiedziła 1 Pomorską Brygadę Logistyczną im. Króla Kazimierza Wielkiego. Brygada zajmuje się wykonywaniem zadań logistycznych na terenie POW i obsługą logistyczną Polskich Kontyngentów poza granicami kraju. Żołnierze przygotowali prezentację  swych umiejętności specjalnie dla naszych uczniów. Młodzież mogla zobaczyć między innymi ostrzał konwoju przez wojska nieprzyjaciela, obronę konwoju, ratowanie uszkodzonego sprzętu z pola walki, oraz odbijanie zakładników. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach zapoznali się ze sprzętem wojskowym oraz zwiedzili z przewodnikiem koszary wojskowe. Po skończonej prezentacji na żądnych wrażeń i wysportowanych uczniów naszej szkoły niestety nie czekał poligon wojskowy, a talerz zupy grochowej z kuchni polowej i kromka chleba z wojskowej piekarni na „czterech kołach”.  Na szczęście  smak gorącej zupy złagodził niedosyt wrażeń.

(Jacek Gralewski)

Zapraszamy do Galerii

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 25 October 2010 )
<< Start < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 610 - 616 z 627

Dzisiaj jest

19 Marca 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogdan, Józef
Do końca roku zostało 288 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc