Strona Główna
Współpraca z PWSZ
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 19 November 2010

      17 listopada 2010 r. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu, mgr Anna Osińska, podpisała porozumienie o współpracy z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, prof. zw. dr. hab. Krzysztofem A. Kuczyńskim.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca stron w obszarze nauki i edukacji w celu wymiany doświadczeń, doskonalenia zawodowego kadry oraz podniesienie poziomu i efektów kształcenia uczniów.

Pani Dyrektor, podczas podpisania umowy, towarzyszyli uczniowie naszego Liceum, należący do Samorządu Uczniowskiego i –  być może –  przyszli studenci tej Uczelni.

Dzień 17 listopada był także Międzynarodowym Dniem Studenta. Z tej okazji studenci i uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu prof. dra hab. Zbigniewa Naworskiego pt. "Przywileje studentów w Polsce".

Zapraszamy do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 20 November 2010 )
Wywiadówka
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 18 November 2010

UWAGA!

Zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie z nauczycielami, poświęcone omówieniu postępów w nauce  i sprawowaniu uczniów klas I - II oraz przewidywanym ocenom klasyfikacyjnym w I semestrze uczniów klas III. Wywiadówka odbędzie się w czwartek, 25 listopada 2010r. o godz. 16.00

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 18 November 2010 )
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 17 November 2010

        16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jest to dzień, w którym przypominamy o potrzebie szacunku, akceptacji i uznania dla różnorodności kultur na świecie. My również pielęgnujemy te wartości, czego przejawem jest realizowany przez nas projekt.

Wśród uczniów naszej szkoły przeprowadzona została ankieta, której celem było zebranie informacji na temat akceptacji odmienności. Następnym etapem będzie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o przyczyny nietolerancji oraz mobilizacja środowiska szkolnego na rzecz jak największej tolerancji.

Ogłaszamy więc międzyklasowy konkurs na najlepsze hasło promujące tolerancję. Proponujemy również, aby odbyła się audycja, pogadanka, prezentacja multimedialna lub happening.

Główną nagrodą jest "amnestia pytaniowa", czyli zwolnienie z pytania na jednej z wybranych lekcji w ciągu dnia (za najlepsze hasło) lub na wszystkich lekcjach (za najciekawszą inną propozycję). Hasła i inne propozycje należy składać do pedagoga szkolnego (p. A. Drzymalskiej-Pustoły) do środy 24.XI. 2010r. Wyniki zostaną ogłoszone w czwartek rano.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 17 November 2010 )
Mamy nowy Samorząd
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 17 November 2010

       W dniu 02.11.2010r w naszym Liceum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja, którą tworzyli opiekunowie SU - p. Alicja Mechuła oraz p. Jacek Gralewski. Wybory zostały zorganizowane w sposób demokratyczny; każdy wyborca miał prawo do oddania głosu na wybranych przez siebie kandydatów.

Wybory poprzedzone zostały kampanią wyborczą kandydatów do SU. Osoby chętne do pracy w SU przygotowały m.in. plakaty, na których umieściły hasła wyborcze oraz przedstawiły swoje przedwyborcze pomysły i plany.

Wypełnione karty wyborcy wrzucali do przygotowanej urny. Bezpośrednio po zakończeniu wyborów komisja dokonała obliczenia głosów.

Dnia 16 listopada odbyło się przekazanie władzy nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu. W jego składzie znaleźli się: Weronika Gawrońska jako przewodnicząca oraz  Krzysztof Mordzak, Olga Rembiałkowska, Witold Jas, Karolina Strzelecka i Paulina Nowakowska.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów oraz wytrwałości w sprawowaniu swych funkcji! 

W imieniu SU pragniemy podziękować wszystkim uczniom, którzy oddali swój głos.

Zapraszamy do Galerii

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 18 November 2010 )
Zmiana planu w LO dla Dorosłych
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Tuesday, 16 November 2010

UWAGA !!!

OD 20 listopada 2010 r. następuje zmiana planu w Liceum dla Dorosłych. Nowy plan dostępny na stronie LO. 

Plan zajęć

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 16 November 2010 )
<< Start < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 610 - 616 z 634

Dzisiaj jest

17 Czerwca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc