Strona Główna
LIST DO ABSOLWENTÓW LO W KOWALU
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 12 March 2018

 

 

Zdjęcie użytkownika LO Kowal 70 lat.

 

Szanowni Państwo,

            Jest mi niezmiernie miło przekazać Państwu informację o powołaniu w dniu 9 marca 2018 r. Komitetu Organizacyjnego przypadającego w bieżącym roku 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. Z racji pełnionej obecnie funkcji dyrektora Liceum, zebrani na spotkaniu organizacyjnym absolwenci powołali mnie na przewodniczącą Komitetu. Ponadto w jego skład weszli następujący absolwenci Liceum: Jadwiga Śpibida (zastępca przewodniczącego), Jadwiga Wiśniewska (zastępca przewodniczącego), Wiesława Skowrońska (skarbnik), Aleksandra Milak –Szczepanowska (sekretarz), Stanisław Adamczyk, Wacław Duniec, Jerzy Giergielewicz, Eugeniusz Gołembiewski, Elżbieta Majewska, Ewelina Mikulska, Anna Skrzypińska, Grażyna Snopkowska, Halina Stolarczyk, Szymon Struciński, Marek Wiliński, Piotr Jacek Zbonikowski.

            Szanowni Państwo, aby dotrzeć do jak największej grupy absolwentów LO, Komitet Organizacyjny zdecydował o uruchomieniu profilu na facebooku – LO Kowal 70 lat, na którym regularnie będą umieszczane informacje na temat planowanego na 22 września 2018 r. spotkania.

            Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału w obchodach 70-lecia LO. Dla wielu z Państwa będzie to być może jedna z ostatnich okazji, aby po latach spotkać się ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi z młodzieńczych, niezapomnianych lat.

SPOTKAJMY SIĘ BY OBUDZIĆ WSPOMNIENIA!!!

 

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu – Anna Prokopiak-Lewandowska

 

 

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego ze szkołą:

tel. 54 2841171; e-mail:

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 12 March 2018 )
Przygotowania do jubileuszu 70  lecia Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 10 March 2018

 

 

Zdjęcie użytkownika LO Kowal 70 lat.
 

 

W piątek 9 marca 2018 r. w Urzędzie Miasta w Kowalu na zaproszenie burmistrza Eugeniusza Gołembiewskiego oraz dyrektor LO Anny Prokopiak - Lewandowskiej spotkała się grupa osób, która powołała Komitet Organizacyjny przypadającego w bieżącym roku 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu. Zebrani powołali spośród siebie Komitet Organizacyjny w skład, którego weszli: Stanisław Adamczyk, Eugeniusz Gołembiewski Marek Wiliński, Piotr Zbonikowski, Anna Prokopiak- Lewandowska, Jadwiga Śpibida, Jadwiga Wiśniewska, Grażyna Snopkowska, Wiesława Skowrońska, Szymon Struciński, Wacław Duniec, Elżbieta Majewska, Anna Skrzypińska, Jerzy Giergielewicz, Halina Stolarczyk, Aleksandra Milak-Szczepanowska. Na przewodniczącą Komitetu została wybrana dyr. Anna Prokopiak- Lewandowska, a na skarbnika - Wiesława Skowrońska.

Postanowiono, że uroczystości jubileuszowe, w tym zjazd absolwentów odbędzie się 22 września 2018 r. Za zgodą ks. Proboszcza uroczysta część jubileuszu odbędzie się w kościele parafialnym. Przewidziano, że złożą się na nią:

- uroczysta msza święta sprawowana przez kapłanów absolwentów kowalskiego LO, po której nastąpi część oficjalna, a po niej występ artystyczny wybitnego aktora Jana Nowickiego, który recytować będzie wiersze ks. Jana Twardowskiego, z akompaniamentem zespołu muzycznego.


Ostatnia aktualizacja ( Monday, 12 March 2018 )
Czytaj całość...
BIEG - "TROPEM WILCZYM" Z UDZIAŁEM LICEALISTÓW
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 06 March 2018

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Dnia 4.03.2018 r. już po raz drugi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu wzięli udział w biegu „Tropem Wilczym, który upamiętnia Żołnierzy Wyklętych. Został on zorganizowany, przez klub „Maratończyk” na terenach leśnych przy Szkole Podstawowej nr 23 im. kard. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku. Jest to niecodzienna inicjatywą honorująca i upamiętniająca żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Uroczystości rozpoczęła się od mszy w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele pod wezwaniem Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła przy ul. Robotniczej. Bieg rozgrywany był na czterech dystansach 1, 5 i 10 kilometrów oraz 1963 metry. Ta ostatnia długość to symboliczne upamiętnienie daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, Józefa Franczaka ps. „Lalek”, zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa 21 października 1963 r.

W biegu wzięli udział uczniowie LO w Kowalu wraz z panią dyrektor Anną Prokopiak-Lewandowską oraz nauczycielem M. Zbonikowskim. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. 

Z pewnością udział w tej imprezie w nowoczesny sposób uczącej patriotyzmu i szerzącej wiedzę o zapomnianych bohaterach naszej ojczyzny, wpisze się na stałe w kalendarz Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu.

 Zapraszamy do GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=220

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 12 March 2018 )
BEZPIECZNI W SIECI - KOLEJNE WARSZTATY
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 06 March 2018

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

W dniu 1.03.2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Kowalu odbyły się kolejne warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci w ramach udziału szkoły w projekcie „Cybernauci - kompleksowy projekt ukształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Warsztaty przeprowadził absolwent naszej szkoły Pan Andrzej Dominowski. Zajęcia w dużej mierze dotyczyły zakresu bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych. Głównym celem zajęć było podniesienie świadomości i kompetencji naszych uczniów w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz metodach postępowania w sytuacjach zagrożenia. Poruszony został aspekt korzystania z internetu, przeciwdziałania cyberprzemocy oraz przeciwdziałania uzależnieniom od gier komputerowych. Zajęcia były dla uczniów cenną lekcją - "Internet sam w sobie nie jest zły pod warunkiem, że potrafi się z niego umiejętnie korzystać"

 

Zapraszamy do GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=221

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 12 March 2018 )
Turniej FIFA 18
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 01 March 2018

28 lutego 2018 w naszym Liceum odbył się turniej w grę Fifa 18. Dla pierwszej trójki przewidziane zostały dyplom i medal. Zwycięzcą turnieju okazał się Adam Pietruszewski. Organizatorem turnieju był Marcin Zbonikowski. 

Wyniki turnieju: Grupa A: Adam Racinowski, Mateusz Jackowski, Hubert Pawłowski, Karolina Kijewska; Grupa B: Mateusz Kamiński, Wiktoria Skowrońska, Patrycja Ogińska, Adam Pietruszewski. 

Półfinały: Mateusz Jackowski - Adam Pietruszewski 0:2, Mateusz Kamiński – Adam Racinowski 0:2.

Mecz o 3 miejsce: Mateusz Kamiński- Mateusz Jackowski 3:1

Finał: Adam Racinowski – Adam Pietruszewski  0:0  karne 6-7

Zapraszamy do Galerii:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=219

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 63 z 593

Dzisiaj jest

21 Października 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina,
Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja,
Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało 72 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc