Strona Główna
LO NA JARMARKU KAZIMIERZOWSKIM 2017
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Tuesday, 09 May 2017

 

 

 

 Po raz kolejny uczniowie LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu uczestniczyli w Jarmarku Kazimierzowskim. Licealiści przygotowali stoisko, przy którym prezentowali gimnazjalistom ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny. Informacje o rekrutacji zawierały rozdawane ulotki oraz specjalny numer gazetki szkolnej - "Szkołowizjera".
Licealiści pamiętali także o najmłodszych uczestnikach Jarmarku. Nasza uzdolniona plastycznie uczennica wyczarowywała na twarzach najmłodszych zwierzątka (malując twarze) a pozostali uczniowskie rozdawali najmłodszym Kowalanom balony z logo LO.

 

MATURA 2017
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 09 May 2017

            W LO im. Królowej Jadwigi egzaminy maturalne powoli zbliżają się do półmetka. Abiturienci mają już za sobą pisemne egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Przed nimi zmagania z egzaminami ustnymi oraz pisemnymi na poziomie rozszerzonym. Na wyniki trzeba będzie poczekać, niestety, aż do 30 czerwca.

Na razie cała społeczność szkolna TRZYMA KCIUKI!

 

KLASA MUNDUROWA NA STRZELNICY SPORTOWEJ COLT WE WŁOCŁAWKU
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Thursday, 04 May 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

Na strzelnicy sportowej COLT we Włocławku w dniu 25 kwietnia 2017 roku ćwiczyły uczennice z klas o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. Zajęcia praktyczne ze strzelania bronią kbks poprzedziło szkolenie teoretyczne. Instruktor wytłumaczył młodzieży, jak posługiwać się bronią, aby trafić do celu i jednocześnie zachować wszystkie procedury bezpieczeństwa. Szkolenie
z zakresu zasad bezpieczeństwa, budowy i sposobu działania broni palnej oraz praktyczny trening strzelecki przeprowadził doświadczony instruktor z wieloletnim stażem w służbach mundurowych. Uczennicy strzelały z pozycji stojącej, z wolnej ręki, oddając 10 strzałów do tarczy oddalonej na odległość 10 metrów. Alicja Lisowska, Sandra Kruszewska, Karolina Kijewska i Edyta Szatkowska osiągnęły bardzo wysokie wyniki, powyżej 90 punktów. Opiekunem grupy i organizatorem wyjazdu na strzelnicę był pan Michał Sompolski.

 

 

Eliminacje Powiatowe 40 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Choceniu
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Thursday, 04 May 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Choceńskim Centrum Kultury odbył się 40 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział około 80 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównym organizatorem konkursu był Oddział Powiatowy Związku OSP RP we Włocławku.
Turniej miał na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu reprezentowały: Sandra Kruszewska, Alicja Lisowska, Natalia Drapińska, które zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami . Opiekunem uczennic był pan Michał Sompolski.

 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 01 May 2017

„Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.”  (Zofia Kucówna)

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

            W piątek, 28 kwietnia 2017 r., nasze Liceum kolejny raz żegnało grupę absolwentów. Uroczystość smutną – bo przecież przez trzy lata zżyliśmy się z sobą, dzieliliśmy wiele wesołych chwil, przeżywaliśmy wiele ważnych wydarzeń i zarazem radosną – bo przecież udało się ukształtować grupę młodych, ciekawych świata, niezwykłych młodych ludzi – uświetniły ciepłe słowa podziękowań.

Powspominaliśmy minione dni oglądając prezentację przedstawiającą wydarzenia z życia trzecioklasistów, bo choć dla nich zabrzmiał ostatni szkolny dzwonek, to przecież pozostawili w murach Liceum cząstkę siebie.

Starszych kolegów pożegnali uczniowie klasy pierwszej i drugiej słowami poezji oraz przezabawnym skeczem. Tradycyjnie absolwentom wręczone zostały „Złote Jadźki”, czyli wyróżnienia przyznawane przez społeczność szkolną za wyróżniające cechy osobowości i charakteru w kilkunastu kategoriach.

Na zakończenie niespodziankę sprawili sami absolwenci wręczając pracownikom Szkoły „OSKARY” – dyplomy świadczące o tym, że wbrew słowom Z. Kucówny są uczniowie, którzy pracę pedagoga doceniają tu i teraz…

Kochani Absolwenci, życzymy Wam prostych i szerokich ścieżek życia…

 

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 04 May 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 63 z 531

Dzisiaj jest

23 Lutego 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc