Strona Główna
DNI FILOLOGII W PWSZ W KONINIE I SUKCES ELWIRY W KONKURSIE RECYTATORSKIM
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 08 December 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

W dniu 5.12.2017 grupa uczniów naszego LO wyjechała do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, aby uczestniczyć w Dniach Filologii. Natalia Drapińska, Sandra Kruszewska, Wiktoria Wesołowska oraz Elwira Górska miały szansę poczuć się jak studentki filologii i uczestniczyć w wykładzie „Rozważania o języku”, warsztatach tłumaczenia poezji, a także w projekcji filmu „In America” w oryginalnej wersji językowej i konkursach językowych.

Natalia, Sandra i Wiktoria sprawdziły swoje umiejętności językowe w konkursie tłumaczeniowym dokonując przekładu na język polski fragmentu powieści anglojęzycznej oraz instrukcji użycia Ipada. Elwira natomiast zmierzyła się tego dnia z innymi uczestnikami w konkursie recytatorskim poezji anglojęzycznej. W tym roku zorganizowany był on pod hasłem „kreatywność”. W wierszu Erin Hanson „Right Write” przedstawiła historię dziecka o bogatej wyobraźni, które czuje się niedoceniane przez szkołę i rodziców. Swoją interpretacją poruszyła jury złożone z pracowników naukowych Wydziału Filologicznego PWSZ w Koninie i wywalczyła II miejsce, pokonując uczniów z wielu szkół. To pierwszy raz gdy Elwira recytowała w języku obcym i - jak zapewnia – z pewnością nie ostatni! GRATULUJEMY!

Dzień Filologii był dla uczniów inspirującą odskocznią od szkolnych zajęć i szansą integracji z uczniami innych szkół, z którymi dzielą wspólną pasję – języki obce.

M. Przybylska

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 10 December 2017 )
NOC W SZKOLE
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 08 December 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Tegoroczna noc andrzejkowa (z 30.11 na 1.12) była dla nas wyjątkowa, ponieważ mieliśmy okazję spędzić ją… w szkole. W czwartek po lekcjach wróciliśmy jak zawsze do domów, jednak ok. godz. 18.00 pojawiliśmy się z powrotem w szkole zaopatrzeni w koce, śpiwory, poduszki i dobry humor.

Gdy tylko weszliśmy do szkoły byliśmy mile zaskoczeni jej wystrojem. Przygaszone światła, świece, lampki tworzyły magiczną atmosferę, a sale lekcyjne nie przypominały tych, w których na co dzień zmagamy się z trudnymi zadaniami i sprawdzianami.

Wieczór zaczął się od tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Mogliśmy dowiedzieć się jaka przyszłość nas czeka układając buty, losując imię przyszłego męża/żony czy też od starej Cyganki, która potrafiła wróżyć z ręki (w tą rolę wcieliła się Elwira Górska z kl. I).

Kolejnymi punktami programu były: dyskoteka, wspólne karaoke, gry planszowe, pizza oraz maraton filmowy. Po północy mieliśmy czas wolny, który mogliśmy zagospodarować według własnego uznania. Nasze pomysły były różne – zabawy w chowanego, gry planszowe, długie rozmowy przy ulubionej muzyce, gry komputerowe. Jedno jest pewne – szkoda było czasu na sen! Niektórzy z nas do samego rana nie zmrużyli oka…

Andrzejkowa Noc w Szkole była przedsięwzięciem zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami (p. M. Przybylską i p. M. Zbonikowskim). Pozwoliła nam się lepiej poznać i zintegrować. Nie możemy się doczekać kolejnych podobnych spotkań!

Iza, Agnieszka, Kamila i Patrycja z kl. I

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 10 December 2017 )
ANDRZEJKI!
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 05 December 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Dzień Andrzejkowy nasi uczniowie spędzili bardzo aktywnie. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dziewczęta z klasy pierwszej od rana odwiedziły przedszkole z tradycyjnymi, ale też nowymi wróżbami. Maluchy między innymi losowały cukierka z nazwą przyszłego zawodu oraz karteczki z prezentem od Mikołaja. Odbyły się też wyścigi bucików i losowanie kubeczków przepowiadających przyszłość oraz odkrywanie imion swoich wybranków z zaczarowanego serca.

W godzinach popołudniowych uczennice naszego LO odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kowalu. Tym razem dziewczęta przygotowały tradycyjne wróżby: tajemnicze karteczki i kubeczki, szczęśliwe cyfry oraz horoskopy zależące od rzutu kostką. DPS przyjął nasze uczennice bardzo ciepło. Dziewczęta dostały ciepły posiłek, herbatę oraz ciasto.

M. Zbonikowski

Zapraszamy do GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=213

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 10 December 2017 )
Mikołajkowy wyjazd do kina
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 05 December 2017

W piątek, 1 grudnia młodzież pod opieką p. Marzeny Przybylskiej i p. Wandy Nowakowskiej wybrała się do Multikina we Włocławku na film wyreżyserowany przez Łukasza Polkowskiego pt. „Najlepszy”. To historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, sportowca, który sięgnął dna (dotarł do krańca narkotykowego upodlenia), a następnie odbił się od niego i zadziwił cały świat (został mistrzem w podwójnym triathlonie). Młodzież miała okazję poznać życiorys niezwykłej osoby, o której w Polsce do niedawna mało kto słyszał. Walka głównego bohatera z własnymi demonami, jego determinacja i niezłomny upór na pewno zasługują  na podziw.

Młodzież od razu po seansie żywiołowo wypowiadała się o filmie. Stwierdziła, że dzieło Polkowskiego chwyta za serce, budzi silne emocje i zawiera ważne przesłanie - upadek nie jest jednoznaczny z klęską, czasami paradoksalnie jest szansą na nowe życie, wszystko zależy od siły charakteru, determinacji, motywacji i wsparcia przyjaciół.

 

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW DLA KATARZYNY KULAWIAK
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 04 December 2017


Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 
Miło nam jest poinformować, że uczennica klasy II LO w Kowalu zdobyła prestiżowe stypendium naukowe za wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Katarzyna Kulawiak otrzymała STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW. Nagroda ta przyznawana jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 lub za szczególne osiągnięcia w nauce.
Tegoroczna uroczystość odbyła się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Mickiewicza. Dyplomy wyróżnionym uczniom wręczała Kujawsko-Pomorska Wicekurator Oświaty w Bydgoszczy p. Małgorzata Oborska w asyscie Dyrektora Delegatury we Włocławku Urzędu Wojwwódzkiego w Bydgoszczy p. Doroty Dzięgielewskiej. W tym doniosłym wydarzeniu wzięła też udział zastępca Prezydenta m. Włocławek p. Barbara Moraczewska, starosta powiatu aleksandrowskiego p. Dariusz Wochna i dyrektorzy szkół byłego województwa włocławskiego.

GRATULUJEMY !!!
Ostatnia aktualizacja ( Monday, 04 December 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 63 z 572

Dzisiaj jest

14 Sierpnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Atanazja,
Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz
Do końca roku zostało 140 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc