Strona Główna
"KRÓLÓWKA" wspiera WOŚP...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Saturday, 14 January 2017

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

W niedzielę 15 stycznia 2017 r. już po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasza „Królówka” gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już 20 lat! W ciągu tych lat kwestowało ok 270 kwestorów zbierając dla WOŚP prawie 40. tys. zł. Pokaźną sumę zebrali nasi Licealiści w poprzednim roku. Było to aż 3.789,78 zł, co stanowiło ponad 3/4 sumy zebranej w całym kowalskim sztabie (77%)!

W tym roku celem akcji jest zebranie środków na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno-pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Nasi uczniowie nie zawiedli również tym razem zgłaszając swój udział w tym szczytnym wolontariacie. Otwórzmy serce i portfele przed nimi z nadzieją na pobicie zeszłorocznego rekordu !!!

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 14 January 2017 )
Mundurowi w Straży Pożarnej...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 11 January 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

W dniu 11 stycznia 2016 r. uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu odwiedzili po raz kolejny Jednostkę Straży Pożarnej we Włocławku. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów ze specyfiką zawodu strażaka. Licealiści zostali szczegółowo zapoznani z zasadami rekrutacji dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Mieli także okazję sprawdzić i przekonać się, że wiedza i umiejętności z zakresu pożarnictwa, ratownictwa i pierwszej pomocy, którą zdobywają na zajęciach mundurowych organizowanych w Liceum niewątpliwie procentują przy testach wiedzy, które są jednym z elementów rekrutacji do Straży Pożarnej.

 

Ciekawym akcentem prelekcji prowadzonej przez włocławskich strażaków była pogadanka o zagrożeniach zatrucia czadem. Uczniowie mieli okazję nauczyć się zasad postępowania w tych nieprzewidzianych, a często śmiertelnych zdarzeniach.

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

Na koniec licealiści zostali oprowadzeni po Jednostce Straży Pożarnej oraz zapoznani ze sprzętem zgromadzonym w jednostce. Mieli okazję obejrzeć także ćwiczenia bojowe strażaków (czyli symulowany wyjazd do pożaru w domu jednorodzinnym).

 

Oferta pracy w LO w Kowalu...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 11 January 2017

 

Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu poszukuje osoby z doświadczeniem zawodowym na stanowisko główny księgowy. Wymiar etatu 1/2. Zapraszamy do zapoznania się ofertą na stronie Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

 

http://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?7b40056034525dda0a65db85f8131281

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 11 January 2017 )
ZJAZD KLASOWY ROCZNIKA 2008 !!!
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 11 January 2017

 

W imieniu absolwentów rocznika 2008 zapraszamy do wzięcia udziału w Zjeździe Klasowym z okazji 10-lecia ukończenia szkoły. Zjazd ten planowany jest w roku 2018. Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/389053414779121/

 

Cieszymy się, że podejmują Państwo tego rodzaju inicjatywy. Cieszymy się tym bardziej, iż planowany zjazd przypada w roku jubileuszu wyjątkowym dla Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu tj. w roku kiedy kowalska „Królówka” będzie obchodziła 70-lecie istnienia. Zachęcamy inne roczniki do organizowania w roku jubileuszu zjazdów i spotkań klasowych. Spotkanie po latach z nauczycielami, kolegami i przyjaciółmi ze szkoły średniej jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem.

 

Chcąc umożliwić Państwu dotarcie do jak najszerszego grona absolwentów z danego rocznika bardzo chętnie włączymy się w propagowanie informacji o planowych spotkaniach umieszczając noty na stronie LO w Kowalu oraz na profilu LO na Facebooku.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 11 January 2017 )
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 22 December 2016
Image
 
       Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia dobrych, spokojnych dni. Niech zwykłe troski codzienności zblakną w obliczu tego, co najważniejsze. Niech Wam skrzy się blask wigilijnej świecy, przywołując najpiękniejsze chwile pełne ciepła i radosnych spotkań.

Wesołych Świąt życzy Dyrektor oraz pracownicy LO w Kowalu.

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 22 December 2016 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 63 z 498

Dzisiaj jest

19 Października 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Fryda,
Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit,
Skarbimir, Toma,
Ziemowit
Do końca roku zostało 74 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc