Strona Główna
Wycieczka do Torunia
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 22 April 2018

W czwartek, 19 kwietnia młodzież naszego Liceum pod opieką p. Anny Drzymalskiej-Pustoły i p. Wandy Nowakowskiej wzięła udział w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem programu był spektakl w Teatrze im. W. Horzycy. Jak się okazało, „Tango” Mrożka to klasyka polskiego dramatu, która wciąż inspiruje do nowych interpretacji. Twórcy spektaklu pokazali, co dzieło z lat 60 XX w. może powiedzieć o współczesnej Polsce i procesach, jakie w niej zachodzą. Sztuka wzbudziła duże emocje – przede wszystkim dzięki wspaniałej grze aktorskiej, ekspresywnej muzyce oraz uwspółcześnieniu wątków. Młodzież wychodziła z teatru zadowolona, bardzo pozytywnie oceniła spektakl.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, w którym młodzi ludzie mieli okazję pogłębić wiedzę z różnych dziedzin nauki. Zgodnie z oczekiwaniami młodzieży wybraliśmy się jeszcze do Centrum Sztuki Współczesnej. Instalacje, wystawy interaktywne, obiekty w przestrzeni, bogactwo technik, jakimi posługuje się twórca niewątpliwie uzmysłowiły młodym odbiorcom, jakie najważniejsze tendencje i zjawiska są znamienne dla sztuki współczesnej.

Piękny słoneczny dzień sprzyjał spacerowaniu urokliwymi uliczkami Starego Miasta. Wycieczkowicze podziwiali niepowtarzalną architekturę Torunia - „perły gotyku”,  Wisłę rozmigotaną wiosennym słońcem, budzącą się do życia przyrodę.

Do domu młodzież wracała bogatsza o nowe doświadczenia, rozpromieniona i bardzo zadowolona. Na twarzach wszystkich gościł uśmiech i od każdego emanowało mnóstwo pozytywnej energii. Jednym słowem, do Torunia warto jeździć i warto wracać.

W. Nowakowska

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 22 April 2018 )
XXII Ogólnopolski Konkurs Biblijny
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 19 April 2018

            W dniu 18 kwietnia 2018 roku w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbył się etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Poczuj radość Ewangelii” organizowany przez Civitas Christiana. Do etapu diecezjalnego z naszego Liceum zakwalifikowała się Agnieszka Piątek. Tematyką konkursu były: Księga Psalmów, List do Galatów oraz List do Filipian (wraz z wprowadzeniami, komentarzami i słownikiem).

 

ERASMUS+ i kolejni uczestnicy wymiany z naszego LO
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 16 April 2018

            W dniach 5 – 13 kwietnia 2018 roku kolejni uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w wymianie międzynarodowej w ramach programu ERASMUS+. Karolina Kijewska, Natalia Drapińska, Joanna Klitkowska i Hubert Pawłowski wraz z grupą młodzieży z Grecji, Słowenii, Estonii i Litwy spędzili 9 dni w Poroninie biorąc udział w projekcie „European Integration as a Key to Our Success”, którego celem jest aktywizacja młodzieży, zaszczepienie idei obywatelskich, kształtowanie postaw proeuropejskich oraz umiejętność dostrzegania problemów lokalnych społeczności i prób ich rozwiązywania. Efektem pracy młodych ludzi stał się profesjonalny film promujący program.

Wspólne spędzanie czasu to także okazja do kształtowania kompetencji językowych,  poznawania kultur rodzinnych krajów uczestników, gier, zabaw, wycieczek oraz zawierania przyjaźni.

        Kontrakt wymiany, „Task List”, gra miejska po Poroninie, sesja „Reflection Groups”, wieczory narodowe, debaty na temat politycznej, ekonomicznej i społecznej sytuacji Unii Europejskiej, projekcja filmu „The Butterfy Circus” i wymiana refleksji po jego obejrzeniu, zajęcia „Idea Market” czy wycieczka do Zakopanego to tylko niektóre formy aktywności podejmowane przez uczestników projektu. 35 młodych Europejczyków z 5 krajów ponownie miało okazję wymieniać poglądy, uczyć się wzajemnie od siebie oraz zdobywać nowe doświadczenia.

            Podsumowaniem wyjazdu stała się ceremonia wręczenia uczestnikom Certyfikatów Youthpass.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Poronina (źródło: Fanpage: „European Integration as a Key to Our Success”):

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=226

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 17 April 2018 )
Powiatowe Spotkania z Kulturą 2018
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 12 April 2018

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
           

 

 

            11 kwietnia 2018 r. w naszym Liceum odbyły się Powiatowe Spotkania z Kulturą. Impreza, której celem jest krzewienie wiedzy o pięknie języka polskiego, w bieżącym roku składała się aż z trzech części: XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego, Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta oraz, w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości, Konkursu Wiedzy pt. „Polska w XX-leciu międzywojennym”

            Powiatowe Spotkania z Kulturą na stałe wpisały się w kalendarz ważnych uroczystości szkolnych i cieszą się niesłabnącą popularnością. Do zmagań konkursowych przystąpiło 65 uczniów z 13 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Recytacje oceniało znakomite jury: poetka – p. Marzenna Lewandowska, regionalista – p. Antoni B. Łukaszewicz oraz aktorka – p. Katarzyna Michalska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się p. Marek Jaskulski – Wicestarosta Powiatu Włocławskiego, p. Wojciech Rudziński – Radny Powiatu Włocławskiego, p. Stanisław Adamczyk – Wójt Gminy Kowal, p. Piotr J. Zbonikowski – Dyrektor DPS w Kowalu.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy sukcesów. Cieszy nas niezmiernie, że II miejsce w Konkursie Recytatorskim przypadło naszej uczennicy – Julii Dobrowolskiej.

 

 Zapraszamy także do obejrzenia relacji filmowych oraz fotograficznych:

 

http://www.kujawy.info/puls-miasta/powiatowe-spotkanie-z-kultura-w-kowalu/

 

https://www.youtube.com/watch?v=Co5ZrCv0AME

 

http://www.kujawy.media.pl/index.php/2013-10-16-16-23-41/powiat-wloclawski-i-wloclawek/powiatowe-spotkania-z-kultura-w-lo-w-kowalu-2018#!DSC_2029

 

http://promocjewloclawskie.pl/gmina-kowal-gmina-wloclawek-lubraniec/powiatowe-spotkania-z-kultura-w-lo-w-kowalu

 

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=225

 

Szerzej o uroczystościach poczytać można poniżej w sprawozdaniu pokonkursowym.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 13 April 2018 )
Czytaj całość...
ERASMUS + Wymiana międzynarodowa w Poroninie z udziałem licealistów z Kowala.
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Thursday, 05 April 2018

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

dniach 21-27 marca 2018 r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu: Katarzyna Kulawiak, Sandra Kruszewska i Elwira Górska miały okazję uczestniczyć w międzynarodowej wymianie młodzieży Erasmus+ w Poroninie. W wymianie tej brała udział młodzież z Litwy, Cypru, Chorwacji oraz Słowenii. Uczestnicy wyjazdu porozumiewali się z języku angielskim, a siedmiodniowy pobyt w atrakcyjnym górskim pensjonacie w całości był pokrywany ze środków europejskich.

         W trakcie pobytu młodzież z różnych państw Unii Europejskiej miała okazję lepiej się poznać oraz odnaleźć wspólne cechy, które łączą młodzież z tych krajów: przeprowadzono sesję „Fears, Hopes and Expectations” oraz „Reflection Groups”.

         Uczestnicy wymiany brali udział w licznych dyskusjach i projektach m.in. o mass mediach, muzyce. Ciekawym elementem wymiany były prezentacje krajów i regionów z których pochodzą, i tak odbył się wieczór słoweński, litewski, cypryjski czy polski podczas którego uczennice naszego LO prezentowały nasz kraj ale także Kowal i naszą szkołę.

         23 marca odbyły się "Mini targi kulturowe" w Zakopanem, w ramach których, każda grupa narodowa zaprezentowała swoją kulturę oraz to co jest dla niej najbardziej charakterystyczne. Były także gry i zabawy kulturowe na głównej ulicy Zakopanego. Uczestnicy promowali edukację nieformalną oraz program Erasmus+ wśród lokalnej społeczności oraz zagranicznych turystów odwiedzających Zakopane.    

         W ostatnim dniu wymiany młodzież zwiedziła Morskie Oko. Na koniec wyjazdu odbyła się ceremonia wręczenia Certyfikatów Youthpass i wewnętrznych certyfikatów wystawionych przez Fundację Współpracy Międzynarodowej im. Michała Boyma.

         Uczennice wróciły zadowolone, bogatsze w nowe doświadczenia i umiejętności i... przetarły szlaki, bo już kolejna grupa licealistów wyjechała na Erasmusa. So... Good luck!

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 63 z 608

Dzisiaj jest

12 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Adelajda,
Aleksander, Dagmara,
Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało 20 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc