Strona Główna
Bezpieczne spędzanie czasu w ferie zimowe
Napisał Administrator   
Thursday, 30 January 2020

    W dniu 21.01.2020 r. w naszej szkole odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie szkoły wraz z pracownikami mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć oraz wysłuchać instruktaż pomocy przedmedycznej. Można było również  przyjrzeć się z bliska wyposażeniu, które używa Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Oprócz pokazu uczniowie mieli okazję przeprowadzić osobiście akcję ratowania życia z zastosowaniem poznanych technik ułożenia ciała poszkodowanego oraz wykonania masażu serca i sztucznego oddychania na fantomie. Uczniowie wraz z nauczycielami pozyskali cenną wiedzę, bardzo przydatną w życiu codziennym, szczególnie w obliczu zbliżających się ferii zimowych i możliwości przebywania w pobliżu zamarzniętych akwenów wodnych. Dziękujemy- Panom- Michałowi Bartoszyńskiemu i  Mikołajowi Rynieckiemu.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, boisko do koszykówki i w budynku

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 30 January 2020 )
Studniówka 2020
Napisał Administrator   
Thursday, 30 January 2020

„ Bo coś w szaleństwach jest młodości Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu, Co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu.”

25 stycznia, czyli dokładnie 100 dni przed majowymi egzaminami maturalnymi, w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Kowalu odbył się uroczysty bal studniówkowy. Maturzyści świętowali ten wyjątkowy moment w remizie OSP w Kowalu. Pani Dyrektor Sylwia Jasińska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym we Włocławku, dr Krystian Łuczak życzyli młodzieży sukcesów na egzaminie i szampańskiej zabawy w ten niezwykły wieczór.

 Bal rozpoczął się staropolskim polonezem, do którego młodzież przygotowywała się intensywnie pod kierunkiem p. Marcina Zbonikowskiego. Zabawa trwała do białego rana. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.(fot. Julia Słodkiewicz)

 Obraz może zawierać: 16 osób, w tym Izabela Szczepańska, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 30 January 2020 )
Szkolny Mam Talent
Napisał Administrator   
Wednesday, 15 January 2020

     13 stycznia 2020 roku Samorząd Uczniowski wraz z Panem Marcinem Zbonikowskim zorganizował „Szkolny Mam Talent’’ dla wszystkich uczniów naszego liceum. Konkurs swoją obecnością zaszczycił wspaniały tancerz Dawid Ignaczak, który kilka lat temu wzruszył swoim występem w programie „Got to Dance”. Wygrał jego pierwszą edycję. Pan Dawid zaprezentował nam swój taniec. Jury w składzie Pan Marcin Zbonikowski, Dawid Ignaczak, Izabela Szczepańska, Gabrysia Pietrusiak, wyłoniło zwycięzców. Po niesamowitych i wyrównanych występach: 1 miejsce zajęła Wiktoria Wilińska, Magdalena Bińkowska i Roksana Herman – które przygotowały układ taneczny do piosenki Worth It, drugie miejsce zajęła Anastazja Ozimek i Wiktoria Wilińska, śpiewające piosenkę pt. Superhero – Wiktoria Gabor, natomiast 3 miejsce przypadło Roksanie Herman, która narysowała portret pana Marcina Zbonikowskiego. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

ZAPRASZAMY DO GALERII

 Obraz może zawierać: 11 osób, w tym Izabela Szczepańska, Marcin Zbonikowski i Anastazja Ozimek, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 January 2020 )
28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Napisał Administrator   
Wednesday, 15 January 2020

Jak co roku podczas świątecznego grania z Owsiakiem na ulice Kowala wyruszyło 8 licealnych kwestorów i zebrało 4852,42 zł tj. ok. 88% wszystkich datków z puszek kwestorskich kowalskiego sztabu WOŚP!!!

Nie zawiedli nasi wspaniali, oddani kwestorzy:
z klasy IA
Klaudia Markiewicz – 1318,98 zł
Aleksandra Majewska – 1224,40 zł
Małgorzata Wnukowska – 1066,57 zł
Weronika Szkopińska – 426,82 zł
Weronika Szmajda – 220,01 zł
z klasy IB
Magdalena Bińkowska – 308,69 zł
Zuzanna Lewandowska – 173,85 zł
Roksana Herman – 113,10 zł

Wszystkim za wszystko WIELKIE DZIĘKI!!!
Będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej!
Bądźcie z nami jak zawsze!

 Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, niebo i na zewnątrz

Troszczymy się o zwierzęta
Napisał Administrator   
Thursday, 09 January 2020
     W grudniu uczniowie klasy drugiej zaangażowali się w pomoc czworonożnym przyjaciołom i postanowili wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Włocławku. Klasa zorganizowała zbiórkę pieniędzy, za które zakupiła karmę oraz przysmaki dla psów i kotów.
      8 stycznia br. z wizytą do schroniska udali się przedstawiciele uczniów klasy II pod opieką wychowawcy, p. Wandy Nowakowskiej. Przekazali zgromadzone dla zwierzaków dary.
Pragniemy dodać, że wdzięczność w oczach samotnych psiaków i kotów była bezcenna. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy i przekazujemy gorące merdania ogonów.
 
 Obraz może zawierać: kot i w budynku
Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 09 January 2020 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 63 z 761

Dzisiaj jest

23 Września 2020
Środa
Imieniny obchodzą:
Boguchwała,
Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla
Do końca roku zostało 100 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc