Strona Główna
Konkursowe wyróżnienie dla Izy
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 05 June 2018

 

25 maja 2018 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku odbyło się wręczenie nagród laureatom XXXI edycji konkursu „Mój las”. Uczniowie naszej Szkoły już po raz kolejny brali w nim udział i znów odnieśli  sukces.

W trzeciej grupie wiekowej, klas ponadgimnazjalnych, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy drugiej naszego Liceum – Izabela Szczepańska. Nagrody ufundowane przez Zarząd LOP w Bydgoszczy wręczała p. Maria Palińska. Iza otrzymała firmową torbę turystyczną. Z pewnością okaże się bardzo przydatna podczas nadchodzących wakacji. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem wykonanym przed siedzibą WCEE. h tutaj

D. Zbonikowska

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 07 June 2018 )
Z okazji Dnia Dziecka i nie tylko...
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 05 June 2018

 

            Celebrowanie różnych świąt to całkiem fajna sprawa, a że dzieckiem się jest niezależnie od tego czy mamy lat 5, czy 95, to i w naszym Liceum nie mogło zabraknąć obchodów Dnia Dziecka.

            30 maja 2018 r., na zaproszenie dyrektora DPS w Kowalu, p. Piotra Zbonikowskiego, młodzież LO wraz z nauczycielami oraz młodszymi kolegami – gimnazjalistami – dzień spędziła w ogrodach Domu pod Serduszkiem, integrując się z jego mieszkańcami. Festyn, połączony z grillowaniem, tańcami, licznymi konkursami poprzedziła prelekcja Dyrektora DPS na temat historii oraz zasad funkcjonowania ośrodka. Pan Zbonikowski okazał się niezwykle entuzjastycznym przewodnikiem po zakątkach nieczęsto udostępnianych odwiedzającym i orędownikiem szeroko rozumianego wolontariatu.

            Za piękne przyjęcie, wielką gościnność, miłe chwile oraz możliwość spędzenia tego dnia inaczej – ciekawiej a zarazem pożyteczniej – cała społeczność LO pragnie podziękować Dyrektorowi, wszystkim Pracownikom oraz Mieszkańcom i Podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Kowalu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których źródłem jest profil DPS na facebooku:

h Dzień Dziecka w DPS

 

 

międzyklasowy bieg leśny
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 31 May 2018

W dniu 30 maja 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu uczestniczyli w międzyklasowym biegu leśnym. Po zaciętym wyścigu zwyciężył Hubert Pawłowski, II miejsce przypadło w udziale Karolinie Bartkiewicz, a III Kamili Mikulskiej.

GRATULUJEMY!!!

Zobacz zdjęcia: h bieg leśny

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 31 May 2018 )
MUNDUROWY BIWAK
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 26 May 2018

W dniach 22-23 maja uczniowie klas mundurowych naszego Liceum uczestniczyli w biwaku zorganizowanym w bazie „Zielonej Szkoły” w Goreniu.

Głównym celem wyjazdu było nabycie i pogłębienie umiejętności użyteczno-bojowych, wytrzymałościowych oraz integracja klas pierwszych i drugich. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z musztry. Mundurowcy wykonali także rzut granatem. Najbardziej atrakcyjnym  punktem programu były zajęcia z paintballa. Pozorowana walka z broni pneumatycznej dostarczyła dużo emocji i dała wyobrażenie o zasadach współdziałania na polu walki.

W zajęciach uczestniczyli również harcerze z 34. DSH „Młode Wilki” zaproszeni na nasz wyjazd.

Zajrzyjcie do naszej GALERII:    h biwak

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 26 May 2018 )
Czytaliśmy przedszkolakom...
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 10 May 2018

Z okazji Światowego Dnia Książki, który przypada 23 kwietnia, młodzież naszego Liceum czytała przez tydzień przedszkolakom swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Akcja „Kowalscy licealiści czytają przedszkolakom” zorganizowana została już po raz trzeci, gdyż jej poprzednie edycje spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem najmłodszych słuchaczy i ich rodziców.

Barbara Brylska, Julia Dobrowolska, Natalia Drapińska, Karolina Kijewska, Dominika Safandowska, Paulina Bawej, Karolina Migdalska, Wiktoria Wesołowska, Kamila Mikulska, Agnieszka Piątek i Izabela Szczepańska czytały i rozmawiały z maluchami o książkach. Było gwarno i wesoło, ale i ciekawie. Dorosłym dziewczęta wręczały ulotki zawierające informacje o tym, że głośne i wyraźne czytanie dziecku wzbogaca jego słownictwo, ćwiczy koncentrację uwagi, a także umiejętność budowania zdań.

Mamy nadzieję, że niejeden rodzic weźmie sobie do serca nasz apel i wieczorem, przed snem poczyta dziecku bajkę? A może te doświadczenia pomogą licealistkom w wyborze przyszłego zawodu? Wszak, jak mawiał Sienkiewicz:Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra…”

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 10 May 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 63 z 619

Dzisiaj jest

17 Lutego 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata,
Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty,
Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew,
Zbyszko
Do końca roku zostało 318 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc