Strona Główna
70-lecie... Informacja
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 20 September 2018

 Obraz może zawierać: tekst

Szanowni Państwo,

W sobotę 22 września 2018 roku spotkamy się na zjeździe z okazji 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. Ponieważ zainteresowanie uroczystościami jest bardzo duże przekazujemy Państwu informacje techniczne dotyczące spotkania:


1. Dla osób, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w Remizie OSP w części towarzyskiej przygotowane zostały identyfikatory. Stół z identyfikatorami będzie ustawiony na dziedzińcu przed remizą. Prosimy o podawanie nazwisk, którymi posługiwali się Państwo będąc uczniami szkoły!

 

2. W kościele w części oficjalnej uroczystości ławki przed ołtarzami bocznymi będą zarezerwowane dla zaproszonych gości, Komitetu Honorowego i Organizacyjnego.

 

3. Szkoły przy ul. Piwnej 20 i przy ul. Kazimierza Wielkiego 9 będą dostępne dla absolwentów od godz. 9.00 do 11.00.

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 20 September 2018 )
70-lecie...
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 13 September 2018

 Obraz może zawierać: tekst

Szanowni Państwo,
Informujemy, że lista osób, które zapisały się na spotkanie z okazji 70-lecia LO w Kowalu (część towarzyską) do remizy OSP w Kowalu została zamknięta (wpłat można było dokonywać do 30 sierpnia 2018 r.)

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 20 September 2018 )
21 września złożymy kwiaty na grobach zmarłych nauczycieli LO w Kowalu...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Tuesday, 11 September 2018

 Obraz może zawierać: tekst

Szanowni Absolwenci, Drodzy Profesorowie LO w Kowalu!


W piątek, 21 września 2018 r. w ramach pierwszego dnia obchodów 70-lecia naszego LO planowane jest wyjście na kowalską nekropolię. P. dyrektor A. Prokopiak – Lewandowska i p. A. Drzymalska – Pustoła z przedstawicielami społeczności uczniowskiej i członków Komitetu Organizacyjnego zapraszają i oczekują absolwentów i szacownych byłych pedagogów o godz. 17.00 pod kaplicą cmentarną.

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 13 September 2018 )
OBCHODY 70-LECIA LO TUŻ...TUŻ...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Tuesday, 11 September 2018

Obraz może zawierać: tekst

Szanowni Państwo,

Jubileusz 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi zbliża się wielkimi krokami. Już za 22 września spotkamy się na oficjalnych obchodach. W ostatnich tygodniach odbyły się spotkania Komitetu Organizacyjnego oraz rozmowy z władzami miasta Kowal i organem prowadzącym szkołę - Starostwem Powiatowym.
Pragniemy przedstawić Państwu końcowe ustalenie przebiegu uroczystości.

 

 

21.09.2018 r. (piątek)
Złożenie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli LO w Kowalu na cmentarzu parafialnym w Kowalu i innych lokalnych nekropoliach


22.09.2018 r. (sobota)
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY – CZĘŚĆ OFICJALNA UROCZYSTOŚCI (CZĘŚĆ OTWARTA DLA WSZYSTKICH ABSOLWENTÓW)
11.00-12.00 – Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Urszuli
12.00-12.30 – Uroczyste otwarcie uroczystości, przemówienia dyrektor LO – Anny Prokopiak-Lewandowskiej, Burmistrza Kowala – Eugeniusz Gołembiewskiego, Wicestarosty Włocławskiej - Marka Jaskulskiego, przedstawiciela absolwentów, członka Komitetu Honorowego – prof. UW dr hab. Wiesława Sonczyka
12.30-13.30 – Występ Jana Nowickiego, recytacja wierszy ks. J. Twardowskiego przy akompaniamencie poetycko-muzycznego spektaklu „Z obłoków na ziemię” opracowany i wyreżyserowany przez Jana Nowickiego na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana, Jana Nowickiego i Karola Wojtyły do muzyki Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego.
Wystąpią: Jan Nowicki i zespół De Profundis w składzie:
Marek Stryszowski - saksofony, flet prosty, śpiew
Cezary Chmiel- instrumenty klawiszowe
Tomasz Kudyk- trąbka

 

13.30-14.00 – Wspólne pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Kazimierza Wielkiego

 


REMIZA OSP W KOWALU – SPOTKANIE TOWARZYSKIE ABSOLWENTÓW
(CZĘŚĆ ZAMKNIĘTA – DLA ABSOLWENTÓW, KTÓRZY UIŚCILI SKŁADKĘ ORAZ DLA ZAPROSZONYCH GOŚCI)

 

UWAGA !!! Przed wejściem do Remizy, każdy z absolwentów otrzyma identyfikator (do odebrania przy stolikach na placu Remizy OSP)

 

14.00 – 17.00 – spotkanie towarzyskie przy szwedzkim stole i dźwiękach muzyki; wystawa pamiątek i zdjęć klasowych; kiermasz książek o Kowalu z możliwością zakupienia; wpisy do Księgi Pamiątkowej


W Remizie OSP w Sali druha Jana Nowickiego do odebrania będą pakiety absolwenta z książką o LO na przestrzeni 70 lat


9.00-11.00 – możliwość zwiedzania dawnego gmachu szkoły przy ul. Kazimierza Wielkiego 9 i obecnej siedziby szkoły przy ul. Piwnej 20

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 13 September 2018 )
1.września w Kowalu po raz 70-ty!
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 04 September 2018

 

 

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

 

 

Wszystko ma swój początek i swój koniec. Niedawno był początek wakacji, a już ich koniec zwiastuje początek nowego roku szkolnego.

Zawsze koniec jest początkiem czegoś nowego, innego (tym przypadku widać to znakomicie). Powitaliśmy ten nowy rok szkolny szczególnie, bo właśnie 70 lat temu inni uczniowie tej szkoły rozpoczynali swoją naukę w nowopowstałej szkole ogólnokształcącej w Kowalu. Jest to zatem dla naszego Liceum rok jubileuszowy, na dodatek zbiega się ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości. 79 lat temu „klasy nie doczekały się uczniów”, mundurki nie zostały założone, nie rozdzwonił się pierwszy dzwonek po pięknych wakacjach. Tamte tragiczne wydarzenia wspomnieli w swej inscenizacji wspartej multimediami uczniowie kl. II i III przygotowani przez p. M. Przybylską. W ten sposób uświadomili całej społeczności jaką wielką wartością jest WOLNOŚĆ i POKÓJ. Możemy spokojnie się uczyć i pracować.

Jak zawsze miłe i niezwykle ciepłe słowa popłynęły pod adresem pierwszaków. Tym razem zostali szczególnie wyróżnieni, bo powitani osobiście, imiennie. Mamy nadzieję, że zapamiętają to powitanie forever. Wszyscy uczniowie otrzymali od pani dyrektor życzenia pomyślności w nowym roku i zadania na ten rok. Swoimi przemyśleniami podzielili się nasi goście – wicestarosta włocławski, p. Marek Jaskulski i burmistrz m. Kowal, p. Eugeniusz Gołembiewski.

I znów historia zatoczyła koło. Kilkadziesiąt lat temu (w 1972 r.), jak tegoroczni pierwszoklasiści, naukę w tej szkole, rozpoczynała nasza kochana nieoceniona Pani Sekretarka, p. Wanda Stanisławska. W 1990 los znów tu ją przyprowadził i pozwolił rozpocząć pracę w sekretariacie naszego Liceum. Teraz nadszedł czas odpoczynku – przejścia na emeryturę. Wiele ciepłych słów podziękowania i pożegnania pod adresem p. Wandy skierowali przedstawiciele Rady Pedagogicznej w imieniu całej społeczności szkolnej. Odchodzi na zasłużony odpoczynek, „stypendium ZUS-owskie”, sekretarka, prawa ręka dyrektorów, ale i wspaniała koleżanka oraz „pierwsza pomoc” uczniowska; zawsze punktualna, sumienna, przygotowana dużo wcześniej, solidna, pracowita, uczynna i rzetelna. Zapisała się w historii tej szkoły i w naszych sercach na zawsze!

 

Składamy p. Wandzie życzenia zdrowia oraz spędzania czasu na emeryturze znakomicie, na realizacji marzeń, na które go zawsze brakowało!

 

Na nowy rok wytężonej pracy nauczycielom – sił i wytrwałości, a całej uczniowskiej braci- dobrego roku!

A. Drzymalska-Pustoła

 Zapraszamy do Galerii: h zdjęcia z uroczystości

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 11 September 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 63 z 634

Dzisiaj jest

17 Czerwca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc