Strona Główna
Życie i twórczość Jana Kasprowicza...
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 13 December 2010

     10 grudnia 2010r. w Izbicy Kujawskiej miał miejsce I Powiatowy Konkurs "Życie i twórczość Jana Kasprowicza." Konkurs, przeznaczony dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowało LO w Izbicy Kujawskiej. Nasi uczniowie, zadość czyniąc tradycji powrotu ze zmagań konkursowych "z tarczą", i tym razem nas nie zawiedli. Lena Andrzejewska, Denis Frąckiewicz, Natalia Lewandowska i Dominika Witwicka z klasy III, przygotowywani przez p. Marzenę Szymańską, wywalczyli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Galerii na krótką fotorelację z intrygujących konkurencji konkursowych. (Redakcji spodobała się karykatura mistrza Jana;-))

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 16 December 2010 )
Euroasian Story...
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 13 December 2010

      W dniu 9 grudnia 2010 uczniowie klasy II LO (Lijecka Natalia, Rembiałkowska Olga, Kulawiak Aleksandra, Wilińska Weronika, Słodkiewicz Julia, Ziółkowski Jakub oraz Cieszykowski Tomasz) wybrali się do Warszawy na przedstawienie w języku angielskim zatytułowane: „Euroasian Story”, które odbyło się w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Przedstawienie opowiadało historię życia kobiety, urodzonej w Hong-Kongu, wówczas kolonii brytyjskiej, a zatem wychowywanej jednocześnie w bogatej kulturze Chin jak i Wielkiej Brytanii, czyli kulturze euroazjatyckiej. Oprócz niezwykle cennej lekcji, jaką było wysłuchanie przedstawienia na żywo w języku angielskim uczniowie mieli również okazję do nauczenia się prostych słów ( pozdrowień i życzeń) w języku chińskim, w dialekcie mandaryńskim.

Przed przedstawieniem, w holu biblioteki, uczniowie skorzystali również z szansy obejrzenia wystawy zatytułowanej „200 lat niepodległości Ameryki Łacińskiej, Polacy w zrywie niepodległościowym Ameryki Południowej”, zorganizowanej przez Ambasadę Kolumbii w Polsce.

Wycieczkę zorganizowała mgr Sylwia Lewandowska, ucząca języka angielskiego klasy I i II LO Kowal.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 December 2010 )
Przed trudnym wyborem...
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 13 December 2010

     Już za kilka miesięcy obecni trzecioklasiści staną przed trudnym wyborem: matura i co dalej? Studia, szkoła policealna czy może praca? W każdym przypadku należy dobrze przemyśleć swoją decyzję, by potem nie żałować wyboru. Warto też zasięgnąć rady specjalisty, który pomoże określić predyspozycje zawodowe, podpowie, jak profesjonalnie napisać CV czy list motywacyjny, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jak się do niej przygotować...

Uczniom naszego Liceum, w poniedziałek 13.12.2010r., podpowiadał pan Robert Śmigielski z Mobilnego Centrum Infomacji Zawodowej we Włocławku.

Zapraszamy do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 December 2010 )
Spotkanie z policjantem...
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 13 December 2010

     W dniu 08.12.2010r. uczniowie klas I - III naszego LO uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym prewencji bezpieczeństwa w szkole, w drodze do i ze szkoły oraz na dyskotekach. Prowadzący spotkanie policjant poruszył także problemy kradzieży, wymuszeń, dopalaczy i narkotyków oraz fotografowania, filmowania i rozpowszechniania zdjęć i filmów bez zgody osób filmowanych. Policjant poinformował młodzież o konsekwencjach prawnych w przypadku różnych wykroczeń. W szczególności zaś, zainteresowanym uczniom, przypomniał, że niekaralność jest warunkiem koniecznym podczas ubiegania się o pracę w służbach mundurowych

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 13 December 2010 )
Wystawa
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 13 December 2010

Zapraszamy do zapoznania się z plakatem dotyczącym wystawy fotografii, która otwarta zostanie w środę, 15 grudnia.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 13 December 2010 )
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 533 - 539 z 567

Dzisiaj jest

21 Czerwca 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albaniusz, Alicja,
Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir,
Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina,
Teodor
Do końca roku zostało 194 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc