Strona Główna
Paintball...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Sunday, 13 November 2011
Dnia 27 października 2011 r. stanęły na przeciw siebie dwa oddziały armii irackiej i amerykańskiej. W zaciętej bitwie pod Krzywą Górą, oficer chroniący kod (Natalia Kubiak) został "zdjęty' a kod ze skrzynki zdobyty (Przemek Czachowski i Adam Niklewicz). Wielu żołnierzy zostało trafionych w bitwie. Wprawdzie nie poległ żaden ale w ogniu wystrzelonych 11 tysięcy kul (500 kul na głowę) niejeden ociekał zółtą bądź pomarańczową farbą. Żołnierze, którzy zdobyli chorągwie oddziału wroga  (Mateusz Muchowicz, Daniel Safandowski) schodzili z pola walki z trudem ale za to w jak wielkiej chwale zwycięstwa, od której aż wrzało w autokarze w drodze powrotnej do szkoły.
Tak to właśnie bawili się uczniowie klasy drugiej mundurowo-sportowej podczas gier wojennych PAINTBALL.
 
 
Sylwia Lewandowska
Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 13 November 2011 )
Nowy Samorząd Uczniowski
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 09 November 2011

W dniu 07.11.2010r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja, którą tworzyli opiekunowie pani Alicja Mechuła, pani Anna Prokopiak – Lewandowska oraz członkowie Weronika Gawrońska i Paulina Nowakowska. Wybory zostały zorganizowane w sposób demokratyczny, każdy wyborca miał prawo do oddania jednego głosu na wybranego przez siebie kandydata. Wybory poprzedzone zostały kampanią wyborczą kandydatów do SU. Osoby chętne do pracy w SU przygotowały plakaty, na których umieściły obietnice oraz hasła wyborcze. Wypełnione karty wyborcy uczniowie wrzucali do przygotowanej urny. Bezpośrednio po zakończeniu wyborów komisja dokonała obliczenia głosów.

Dnia 9 listopada odbyło się przekazanie władzy nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu, w składzie: przewodnicząca Sylwia Nakonowska, zastępca Paulina Nowakowska, protokolant Karolina Strzelecka, skarbnik Klaudia Święcicka, pozostali członkowie: Arkadiusz Długołęcki, Adrian Rosiak, Daniel Siedlecki.

 

Zwycięzcom GRATULUJEMY, przed nimi czas pracy.
A uczniom, którzy „oddali głos”, dziękujemy.
 
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 09 November 2011 )
Pamięć o zmarłych...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Thursday, 03 November 2011

 

„…Przychodzą ludzie, I chylą głowy. Wśród żółtych liści listopadowych palą się znicze…”

Danuta Wawiłow „Znicze”

 

Tradycją Naszej szkoły jest pamięć o zmarłych nauczycielach, pracownikach, uczniach i poległych za Ojczyznę. Uczniowie klasy II mundurowej, klasy II humanistycznej oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycieli p. Alicji Żak, Alicji Mechuły i ks. Piotra Kocurka odwiedzili cmentarz ewangelicko-augsburski w Rakutowie oraz cmentarz parafialny w Kowalu. Uczniowie zapalili znicze oraz oddali hołd i cześć zmarłym minutą ciszy. Młodzież zapoznała się z sylwetkami zmarłych pracowników szkoły i wysłuchała wielu ciekawych historii z życia szkoły.

Alicja Mechuła

 

Zapraszamy do Galerii

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 08 November 2011 )
I miejsce w konkursie fotograficznym !!!
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Thursday, 03 November 2011

Uczennica Naszego Liceum, Julia Słodkiewicz od lat interesuje się fotografią. Robi piękne zdjęcia, które zapadają głęboko w pamięć. Za namową Anny Prokopiak-Lewandowskiej wzięła udział w konkursie „Złodzieje chwil” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Artystyczne „AMALTEA”. Ku zaskoczeniu samej Julii, odniosła zwycięstwo. Zajęła I miejsce w kategorii przyroda powiatu włocławskiego. Julia otrzymała pamiątkowy  dyplom, książkę oraz bilet, uprawniający do wstępu na dowolny film we włocławskim Multikinie.
 
 
 
 
Serdecznie Julii gratulujemy i dziękujemy, że godnie i bezinteresownie reprezentuje Naszą Szkołę !!!!
 
 
 
Ostatnia aktualizacja ( Friday, 04 November 2011 )
Ogólnopolski tydzień kariery
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 19 October 2011
18 października młodzież Naszej szkoły wzięła udział w warsztatach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Zawodowej. Warsztaty zostały poprowadzone przez doradców zawodowych, którzy przedstawili uczniom jak należny planować swoją ścieżkę kariery. Ponadto przedstawili licealistom najbardziej atrakcyjne i opłacalne zawody.
 
 
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 October 2011 )
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 519 - 525 z 614

Dzisiaj jest

19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc