Strona Główna
XIII Powiatowe Święto Sportu
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 17 June 2011

           9 czerwca br. trzynasty raz uczniowie szkól powiatowych uczestniczyli w obchodach Powiatowego Święta Sportu. W tym roku impreza, której otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Powiatu we Włocławku pan Stanisław Budzyński miała miejsce na terenie Zespołu Szkół w Lubrańcu. Uczniowie naszego Liceum podjęli zmagania, rywalizując w różnych konkurencjach sportowych, wśród 140 zawodników z 10 placówek.

Mimo nie najlepszej pogody uczestnikom dopisywały humory. Wśród śmiechu i dobrej zabawy odkrywali w sobie sportowego ducha walki. Z werwą oraz zaangażowaniem starali się być najlepsi zarówno indywidualnie jak i drużynowo w konkurencjach bardzo poważnych, jak pchnięcie kulą i skok w dal oraz tych troszeczkę mniej, jak wyścigi w workach, bieg z oponą czy przeciąganie liny.Święto Sportu zakończono meczem piłki nożnej pomiędzy reprezentacją samorządowców Powiatu Włocławskiego oraz Miasta i Gminy Lubraniec, a reprezentacją uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu włocławskiego. W imieniu naszego Liceum piłkę kopał Adam Niklewicz z kl. Im.  Po zaciętej i wyrównanej grze spotkanie zakończyło się zwycięstwem uczniów. Zwycięzcy konkurencji otrzymali nagrody zaś wszyscy uczestnicy meczu - pamiątkowe dyplomy i medale.

A oto wyniki naszych uczniów: pchniecie kulą w kategorii dziewcząt: Natalia Kubiak   I miejsce z wynikiem 8,36 m; skok w dal w kategorii dziewcząt: Irmina Polak  – I miejsce z wynikiem 3,89 m; skok w dal w kategorii chłopców: Sebastian Wiliński   – III miejsce z wynikiem 4,89 m; przeciąganie liny: II miejsce – drużynowo 

Zdjęcia z imprezy możesz obejrzeć TUTAJ.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 17 June 2011 )
O ekologii w Górznie
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 06 June 2011

           W dniach 30.05. – 1.06.2011r.  młodzież z klas IH oraz II, pod opieką pań: Alicji Żak i Alicji Mechuły, uczestniczyła w obozie ekologicznym na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Bazą noclegową był ośrodek Centrum Edukacyjnego „Wilga” w Górznie. W programie, oprócz zajęć o charakterze przyrodniczo-ekologicznym, znalazło się miejsce i czas na rozrywkę oraz na zwiedzanie Brodnicy.

Po powrocie zapytaliśmy uczestników o wrażenia z wyjazdu. Okazuje się, że nie miejsce ani czas są najważniejsze w takich przedsięwzięciach. To, co naprawdę decyduje o sukcesie wycieczki jest w nas. By się dobrze bawić wystarczy tylko pozytywne myślenie, dobre chęci i odrobina poczucia humoru. A tego uczestnikom z pewnością nie brakowało... Przeczytajmy zresztą co opowiedzieli uczniowie.

               „ Po 2 godzinach podróży dojechaliśmy do malowniczo położonego ośrodka, by zjeść przepyszny obiad i wysłuchać prezentacji o sowach. Po południu wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Wieczór spędziliśmy przy ognisku. Ktoś ubrudził mi spodnie kiełbasą.. O godzinie 22.00 (nie dotyczy pokoju 2W) wszyscy poszli spać. Następny dzień rozpoczęliśmy fantastyczną rozgrzewką przygotowaną przez naszą wspaniałą sorkę. Po śniadaniu odbył się turniej strzelania z łuku. Najlepszą łuczniczką okazała się Weronika Wilińska. Po obiedzie poszliśmy na boisko by pograć w piłkę, gdzie rozegraliśmy wspaniały mecz.. Gdy wróciliśmy Wilu dostał odcisków i musiał siedzieć sam w pokoju. Następnie wyruszyliśmy na 15 minut do lasu. Wróciliśmy po 3 godzinach. To była przechadzka. Długa przechadzka, z milionem schodów.  Nikt nie miał siły. Wszyscy byli głodni i zmęczeni. Na szczęście czekała na nas kolacja. O 23.00 wybrani uczniowie, wraz z panem Markiem, pracownikiem Ośrodka, udali się posłuchać leśnych odgłosów nocą. Wróciliśmy o 24.00 i poszliśmy spać (nie dotyczy 2W). Ostatniego dnia ruszyliśmy do Brodnicy, gdzie znaleźliśmy fajną knajpkę i zjedliśmy po kebabie.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy tak wypoczęli, że następnego dnia po powrocie w szkole było aż 7 uczniów. Ale i tak mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu odwiedzimy Górzno i pana Marka ;-))”

Społeczność szkolną bardzo ciekawią tajemnicze działania tajemniczego pokoju 2W...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 06 June 2011 )
Porozmawiajmy o przyszłości...
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 12 May 2011

          Absolwenci zdają egzaminy a ich młodsi koledzy, na szczęście, mają jeszcze trochę czasu do namysłu aby zdecydować o tym, co muszą zdawać. Na szczęście - bo nie jest przecież łatwo wybrać swój przyszły zawód, gdy dookoła tyle interesujących profesji. Aby choć trochę wspomóc rozwiązywanie dylematów trzecioklasisty w czwartek,12 maja, uczniowie klasy drugiej spotkali się z przedstawicielem Mobilnego Centrum Kariery Zawodowej we Włocławku, który rozmawiał z młodzieżą na temat ich zainteresowań oraz predyspozycji zawodowych.

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 12 May 2011 )
Matury
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 04 May 2011

       Wprawdzie nie zakwitły kasztany i sypnęło śniegiem, ale matury i tak przyszły. Dzisiaj, tj 4 maja 2011r., grupa tegorocznych absolwentów rozpoczęła swoje zmagania z egzaminami maturalnymi. Maturzyści wykazywać się będą swoją wiedzą z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, biologii, historii, chemii, geografii i wiedzy o społeczeństwie. Do tej grupy dołączą maturzyści z lat poprzednich, pragnący poprawić swe wyniki lub zdawać dodatkowe przedmioty.

Za wszystkich trzymamy kciuki! Niech Wam te dni upłyną pod znakiem gradu czterolistnych koniczynek!

Zapraszamy do naszej Galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 10 May 2011 )
Dla nich zabrzmiał ostatni dzwonek...
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 04 May 2011

"Liczy się jedynie droga. To ona trwa, a nie cel, który jest złudzeniem wędrownika."  (Antoine de Saint-Exupery)

"Wszystko co najważniejsze, staje się tylko raz w życiu." (Jerzy Zawieyski.)

  

            29 kwietnia 2011r nasze Liceum opuścił kolejny rocznik absolwentów. Jeszcze zupełnie niedawno po raz pierwszy przekraczali progi tej szkoły lekko zadziwieni, trochę zagubieni i bardzo zaciekawieni. Jeszcze niedawno zmagali się z uczniowską codziennością, poznając smak sukcesu i gorycz porażki. Dopiero co bawili się na studniówce. A już wybrzmiał dla nich ostatni szkolny dzwonek. Pokonali kolejny etap swojej życiowej drogi i otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Na uroczystości, którą swoją obecnością uświetnił  Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych WSHE dr Adam Żwirbla, nie zabrakło uśmiechu i szczypty nostalgii.  Z tej okazji, zarówno absolwenci jak i ich młodsi koledzy, powrócili wspomnieniami do minionych lat i przygotowali prezentacje, na których przedstawili najciekawsze, ich zdaniem, chwile z minionych dni. Prezentacja pokazana przez drugoklasistów była szczególnie ciekawym doświadczeniem – nie zawsze przecież inni postrzegają nas tak samo, jak my sami siebie. W przemówieniach, które wygłosili: pani Dyrektor Anna Osińska, pan A. Żwirbla, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Weronika Gawrońska  i Witek Jas oraz Daria Sudo – reprezentująca młodzież z klasy drugiej –  padło wiele życzliwych słów i mądrych rad. W imieniu absolwentów głos zabrała Natalia Lewandowska, dziękując całej społeczności szkolnej, zaś pozostali wręczyli nauczycielom i innym pracownikom Liceum kwiaty jako symbol swojej wdzięczności.

Uczniowie klasy drugiej przygotowali niespodziankę: zaprezentowali krótki skecz o tym, jak wyglądać może lekcja języka polskiego (choć, oczywiście, niekoniecznie tak wygląda)

.

            Tradycją naszego Liceum jest wręczanie absolwentom nagród. Otrzymały je: Dominika Witwicka – za najlepsze świadectwo, Anita Budzynowska i Natalia Lewandowska – za działalność na rzecz społeczności szkolnej.

Od lat, w dniu rozdania świadectw ukończenia szkoły, odbywa się także ceremonia wręczenia Złotych Jadziek. Są to nagrody przyznawane absolwentom przez społeczność szkolną w kilku kategoriach. W tym roku ich zdobywcami są:

Natalia Lewandowska – w kategorii Najpiękniejsza maturzystka

Dawid Bartkowski – w kategorii Najprzystojniejszy maturzysta

Łukasz Dziedzic-Kamiński – w kategorii Sportsmen roku

Lena Andrzejewska – w kategorii Za styl

Damian Krajewski – w kategorii Leniuszek roku

Krystian Niewiadomski – w kategorii Zakręcony maturzysta

Paulina Dwornikowska – w kategorii Uśmiech roku

Aleksandra Milak – w kategorii Geniusz roku:

oraz

Piotr Górniewicz – zdobywca Super Jadźki

 

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy szerokich dróg życiowych – bez zakrętów i niemiłych niespodzianek. Ale pamiętajcie: tam też obowiązują zasady ruchu i limity prędkości!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Julii Słodkiewicz w naszej Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 04 May 2011 )
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 519 - 525 z 593

Dzisiaj jest

21 Października 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina,
Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja,
Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało 72 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc