Strona Główna
Spotkanie z Rodzicami
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 21 March 2011

Rodziców uczniow klasy maturalnej

zapraszamy na spotkanie z nauczycielami we wtorek, 29 marca 2011r. na godzinę 15.00. Podczas indywidualnych rozmów z nauczycielami będzie można uzyskać informacje na temat ocen przewidywanych na zakończenie klasy trzeciej.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
Jedyni w Powiecie Włocławskim...
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 21 March 2011

Image  Jako jedyna szkoła w Powiecie Włocławskim przystąpiliśmy do pilotażowej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „STOP! HCV”. Uczniowie naszego Liceum pod kierunkiem przeszkolonego koordynatora szkolnego - pani Anny Drzymalskiej-Pustoły – opiekunki SKP CK i jednocześnie pedagoga, odbędą instruktaż szkoleniowo – poglądowy dotyczący wirusa zapalenia wątroby typu C. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że już ponad 730 tys. Polaków (dla porównania: to prawie 7 miast takich jak Włocławek) nie wie, że zostało zakażonych HCV i może przekazywać wirusa innym. Jednocześnie 8 na 10 zakażonych wirus skutkuje przewlekłym zapaleniem wątroby, zaś u co 5 spośród chorych z przewlekłym zapaleniem wątroby wywołuje marskość wątroby, a niejednokrotnie przechodzi w raka wątroby.  Program ma na celu przybliżyć młodzieży tematykę w zakresie profilaktyki i leczenia oraz uświadomić, że zakażenie HCV nie jest wyrokiem. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzą się: co to jest HCV, jak można się nim zakazić wirusem HCV oraz jakie mogą być objawy zakażenia oraz jak można się uchronić przed zakażeniem?  

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
Nasi uczniowie na Targach Szkół
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 21 March 2011

        Dnia 19 marca odbyły się w budynku gimnazjum w Lubieniu „Targi Szkól”, podczas których szkoły ponadgimnazjalne powiatu włocławskiego zachęcały uczniów klas III gimnazjalnych do podjęcia dalszej nauki w murach ich placówek. Nie zabrakło tam i naszego LO. Uczniowie klasy I mundurowej i I humanistycznej pod opieką pani Sylwii Lewandowskej, aktywnie uczestniczyli w promocji Szkoły rozmawiając i przedstawiając naszą ofertę zarówno uczniom jak i rodzicom. W bardzo sympatycznej atmosferze, częstowani gorącymi napojami, powiedzieliśmy sobie do widzenia – ale tylko do września, gdyż wielu uczniów wyraziło chęć kontynuowania nauki właśnie u nas, z czego bardzo się cieszymy i gorąco zachęcamy innych do podjęcia podobnej decyzji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
Pokaż nam język
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 21 March 2011

          17 marca 2011 roku odbył się szkolny etap konkursu języka angielskiego pt: „Pokaż nam język” organizowany przez Wyższe Szkoły Bankowe WSB i nadzorowany przez panią Sylwię Lewandowską. Uczennice klasy II, Natalia Lijecka i Olga Rembiałkowska, rozwiązywały test gramatyczno-leksykalny on-line. Dziewczęta zmagały się nie tylko z wyjątkowo trudnymi pytaniami ale także z presją czasu – 20 sekund na każde z 40 pytań. Czy trud się opłaci okaże się już wkrótce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
17 marca - Dzień Św. Patryka
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 21 March 2011

        17 marca w naszym Liceum miała miejsce prezentacja multimedialna poświęcona obchodom dnia św. Patryka. To narodowe święto Irlandii, w którym każdy ubiera się na zielono i nosi zielone nakrycia głowy znajduje coraz to szersze grono zwolenników na całym świecie. Znalazło też takowych w naszej Szkole. Klaudia Święcicka wraz z Irminą Polak z klasy 1H prezentowały w języku angielskim tradycje związane z dniem św. Patryka, zarówno te z przeszłości jak i współczesne. Dziewczyny ubrane na zielono, w śmiesznym zielonym kapeluszu, przy dźwiękach ludowej muzyki irlandzkiej, przeniosły na chwilę uczniów w świat kultury tego pięknego, zielonego kraju. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Prezentację i uczniów przygotowała mgr Sylwia Lewandowska.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 512 - 518 z 572

Dzisiaj jest

14 Sierpnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Atanazja,
Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz
Do końca roku zostało 140 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc