Strona Główna
PIELUCHA DLA MALUCHA
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Thursday, 08 December 2011
Drodzy uczniowie.
 
Samorząd Uczniowski chce włączyć się w akcję "Pielucha dla malucha", dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc małym mieszkańcom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Maluch" we Włocławku o wsparcie w postaci:
 • pieluchy jednorazowe
 • chusteczki nawilżone
 • zasypki i pudry
 • szampony
 • płyny do kąpieli
 • kremy
 • balsamy do ciała
 • patyczki do uszu
 • pieluchy tetrowe

 • Wszystkie dary można składać u pedagoga szkolnego do dnia 20 grudnia 2011 r.
 • Z góry dziękujemy za okazane serce


Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 08 December 2011 )
Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala!!!
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 07 December 2011

     Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy otrzymujemy prezenty. Mikołaj zawitał do naszego Liceum już 6 grudnia. Wdzięczni za jego pamięć, pragniemy ponieść pałeczkę dobrych uczynków i wspomóc jego ważną, lecz trudną przecież działalność. Dlatego też społeczność naszego Liceum postanowiła włączyć się do akcji Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala, organizowanej przez Społeczny Komitet Bożonarodzeniowej Akcji Dobroczynnej na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

Wszystkich zapraszamy w niedzielę, 11 grudnia do remizy miejskiej w Kowalu na, między innymi, pokaz musztry w wykonaniu młodzieży z klas mundurowych naszej Szkoły.

 

Image

 

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 15 January 2012 )
Mikołajki!!!
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 06 December 2011

      Dzisiaj 6 grudnia. Jak co roku tego dnia do naszych domów zagląda Święty Mikołaj, by po cichutku grzecznym dzieciom podrzucić drobne upominki. Oczywiście, jeżeli dzieci BYŁY grzeczne i nie zapomniały wypastować bucików.

W naszym Liceum wszyscy bardzo się staraliśmy, a przecież trudno wymagać, żebyśmy pastowali kapcie zmienne! Zapracowany Mikołaj uznał, że warci jesteśmy pamięci i przysłał w swoim imieniu dwie Śnieżynki, które obdarowały całą społeczność drobnymi słodyczami.

Mikołaju, dziękujemy!!

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 20 December 2011 )
NASZE NAJNOWSZE SUKCESY !!!
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Thursday, 01 December 2011

Uczniowie naszego Liceum rokrocznie uczestniczą w różnych konkursach i zawodach odnosząc liczne sukcesy. Oto najnowsze osiągnięcia:

 • zajęcie IV miejsca w  powiatowym turnieju strzeleckim

Szkolne Koło Strzeleckie LOK przy ZSM w Radziejowie w dniu 16 listopada 2011 r. zorganizowało z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości turniej strzelecki. Nasi uczniowie drużyną w składzie: P. Czachowski, A. Niklewicz, R. Fabregas,  Jędrzejczak, P. Gębka zajęli IV miejsce w konkurencji - karabinek sportowy kbks 5,6 mm 

 • zajęcie I miejsca w Mistrzostwach powiatu włocławskiego

Drużyna dziewcząt w składzie: W. Gawrońska, A. Piwińska, N. Kubiak, S. Nakonowska, D. Augustyniak, Z. Sikorska, I. Polak, K. Górska, P. Gołębiewska wywalczyły I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Licealiady.

 • II i III miejsce w konkursie recytatorskim

29 listopada 2011 r. odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Franciszka Becińskiego, w którym to konkursie dwie uczennice naszego Liceum stanęły na podium. Daria Sudo zajęła II a Klaudia Święcicka III miejsce. Zapraszamy do Galerii.

GRATULUJEMY !!!

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 06 December 2011 )
Pokonać siebie...
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 30 November 2011

            Ciepła, serdeczna, pogodna, uśmiechnięta, pełna optymizmu i wiary w ludzi… Taka jest Małgorzata Waszkiewicz – niepełnosprawna artystka malarka, którą gościliśmy w naszym Liceum 30 listopada 2011r. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym, co spowodowało całkowity niedowład kończyn górnych oraz uszkodzenie mowy. Mieszkanka Włocławka pokonała chorobę i wbrew przeciwnościom losu i ograniczeniom własnego ciała tworzy piękne obrazy. Spod jej pędzla wychodzą pejzaże i portrety. Stopami potrafi dokonać to, o czym niejeden z nas może tylko pomarzyć. Na spotkaniu Małgorzata Waszkiewicz opowiadała o swoim życiu codziennym oraz zaprezentowała kilka ze swoich prac. Ze szczerym podziwem obserwowaliśmy jak powstają, kiedy  jedną z nich malowała na żywo, w trakcie rozmów. Artystka, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym jest stypendystką Ogólnoświatowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami - AMUN, skupiającego ponad siedmiuset twórców z 74 krajów. W Polsce należy do niego 26 osób. Obrazy jej autorstwa były wystawiane już w wielu galeriach świata: Holandii, Izraelu, Niemczech, Szwecji i na Węgrzech.


Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 06 December 2011 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 512 - 518 z 614

Dzisiaj jest

19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc