Strona Główna
Apel z okazji Święta Niepodległości
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 10 November 2010

       10 listopada 2010r. uczniowie naszego Liceum  przygotowali, pod kierunkiem p. A. Szatkowskiej i p. E. Szprengiel, uroczysty apel poświęcony 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dniu 11 listopada przedstawiciele naszej Szkoły wraz z pocztem sztandarowym, włączyli się do uroczystych obchodów Święta Niepodległości organizowanych w Kowalu, które rozpoczęły się przemarszem do kościoła parafialnego, gdzie odprawiono Mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 16 November 2010 )
Konkurs Poezji i Prozy
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 10 November 2010

      W dniu 9 listopada 2010r. w Radziejowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do XXXIII Konkursu Poezji i Prozy Kujawskiej im. F. Becińskiego.

W eliminacjach przesłuchano 54 recytatorów. Uczennica naszej Szkoły, Daria Sudo z klasy II, zdobyła II miejsce za wykonanie utworów F. Becińskiego - wiersza pt. "Pastuszek" i poematu gwarą kujawską pt. "Płowce". Tym samym Daria zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się 20.11.2010r. w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu.

(M. Szymańska)

Darii oraz p. prof Marzenie Szymańskiej, która Darię przygotowywała - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 08 December 2010 )
Przedsiębiorczy w NBP
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 08 November 2010

3 listopada 2010 roku siedmioro naszych licealistow, którzy przygotowują się do Olimpiady Przedsiębiorczości, w ramach DNI OTWARTYCH NBP, odwiedziło Oddział Okręgowy Banku Centralnego w Bydgoszczy.

Byla to jedyna okazja, żeby zobaczyć 400-uncjową sztabę złota i zbiór wybranych monet emitowanych przez NBP w okresie przed i po denominacji. Pracownicy banku zapoznali nas z historią polskich banknotow i nauczyli rozpoznawać autentyczność polskich znaków pieniężnych. Mogliśmy porozmawiać o korzystaniu z informacji zawartej w NBPortalu, NBPNews oraz Internetowym Serwisie Informacyjnym NBP.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 10 November 2010 )
Czytaj całość...
Chwila zadumy...
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 08 November 2010
Image                                                             "(...) i jedynego pragnienia,
jakie odczuwa podświadomie każdy człowiek
- przetrwania w pamięci innych."
G. Herling-Grudziński: "Inny świat"

Święto Zmarłych. Porządkowanie grobów, zdobienie ich chryzantemami, zapalanie zniczy. To szczególny okres dla tych, którzy zatrzymują na chwilę bieg czasu, przystają przy grobie i z nostalgią wspominają swoich bliskich.

Dnia 29 października młodzież naszego Liceum wybrała się na cmentarz ewangelicko-augsburski z przełomu XIX i XX wieku, który znajduje się w Rakutowie. Klasa druga w imieniu całej społeczności licealnej zapaliła lampki na mogiłach zmarłych.

Nie zapomnieliśmy również o cmentarzu  w Kowalu, na którym spoczywają zmarli pracownicy naszej Szkoły. Młodzież w zadumie pochyliła się nad grobami tych, którzy jeszcze niedawno stąpali po korytarzach naszego Liceum.

(Alicja Mechuła)

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 10 November 2010 )
Otrzęsiny 2010
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 06 November 2010

28 października 2010 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych przygotowane przez ich starszych kolegów z klasy III. Pierwszaki, poddani różnym próbom wymagającym sprawności fizycznej, hartu ducha, talentów wszelakich a przede wszystkim poczucia humoru, zostali tym samym przyjęci w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. A przy okazji "otrząśnięci" zostali nowi nauczyciele naszej szkoły - p. A. Mechuła i p. J. Gralewski. Profesorowie byli dzielni i odważnie stawili czoła próbie;-). Uroczystość zakończyła się ślubowaniem, w myśl którego pierwszoklasiści w pełni umysłu i zdrowia, uroczyście przysięgali:

  • starszych kolegów szanować zawsze będziemy!
  • dopóty, dopóki w tej pięknej Szkole kształcić się będziemy, świętą zasadę zawsze zapamiętamy:
  1. NAUCZYCIEL MA ZAWSZE RACJĘ
  2. JEŚLI JEJ NIE MA, PATRZ PUNKT PIERWSZY

(Redakcji tekst przysięgi bardzo się podoba ;-))

Wszystkich zapraszamy do Galerii

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 08 November 2010 )
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 512 - 518 z 531

Dzisiaj jest

23 Lutego 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc