Strona Główna
O odpowiedzialności nieletnich...
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 12 October 2011

      We wtorek, 11.10.2011 roku, młodzież klas mundurowych naszego Liceum spotkała się z przedstawicielem KM Policji we Włocławku, komisarzem Grzegorzem Demichem. Tematem spotkania była odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne w świetle prawa.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 12 October 2011 )
Rajd rowerowy...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Monday, 10 October 2011

27 września uczniowie Naszego Liceum z klasy drugiej mundurowo-sportowej pod opieką nauczycieli pani Alicji Mechuły oraz pana Arkadiusza Stefańskiego wzięli udział w IX Powiatowym Rajdzie Rowerowym pod hasłem „Rowerem do Europy”. Spotkanie odbyło się w „Agrofarmie” w Gołaszewie. Na uczestników rajdu czekało mnóstwo atrakcji m.in. turnieje sportowo-rekreacyjne oraz quizy turystyczne, geograficzne i ekonomiczne związane z Unią Europejską. Nasi uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach i wrócili z nagrodami.

Andżelika Piwińska zajęła III w konkursie plastycznym o tematyce Unii Europejskiej

Zespołowo Adam Niklewicz oraz Mateusz Zawalski zajęli II miejsce w slalomie rowerowym

Zespół siatkarzy w składzie: Andżelika Piwińska, Przemysław Czachowski, Sebastian Masłowski zajęli II miejsce

Wspaniałym siłaczem z Naszej szkoły okazał się Daniel Safandowski, który stanął na podium (III miejsce) w siłowaniu się na rękę.

 Uczestnicy rajdu doświadczyli wielu przygód związanych z pokonywaniem trasy ale również mogli podziwiać naturalne formy krajobrazowe. Podczas przejazdu całej grupie dopisywały znakomite nastroje.

Alicja Mechuła

Zapraszamy do Galerii

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 08 November 2011 )
Ognisko klas pierwszych
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Saturday, 24 September 2011
19 września 2011 r. klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę integracyjną nad jezioro Dzilno w Kompleksie Leśnym Lasów Gostynińsko-Włocławskich. Pierwszoklasistom towarzyszyły ich wychowawczynie Wanda Nowakowska i Anna Prokopiak-Lewandowska oraz Alicja  Mechuła. Ostatnie piękne dni września wykorzystaliśmy na relaks nad jeziorem. Pogoda nam dopisała więc czas spędziliśmy wspaniale. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego  ogniska i pieczenia kiełbasek. Znaleźli się wśród nas także amatorzy gry w piłkę :))
 
Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 24 September 2011 )
Otrzęsiny pierwszaków
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 13 September 2011

     I stało się!! Od 12 września 2011 roku uczniowie klas pierwszych są pełnoprawnymi członkami społeczności naszego Liceum. W tym dniu bowiem miały miejsce tradycyjne otrzęsiny. Skrupulatnie i w wielkiej tajemnicy przygotowywane przez trzecioklasistów zaskoczyły pierwszaków. Ci jednak, dzielnie i z humorem stawili czoła wyzwaniu, walcząc w różnorodnych konkurencjacch.

Zapraszamy do Galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 13 September 2011 )
Salon Maturzystów 2011
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 11 September 2011

         W piątek, 9 września, uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w dorocznym Salonie Maturzystów, który miał miejsce w Auli Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przedsięwzięcie, współorganizowane przez wydawnictwo OPERON oraz portal edukacyjny PERSPEKTYWY.PL, każdego roku przyciąga tłumy młodzieży zainteresowanej nowościami maturalnymi i ofertami uczelni pomaturalnych. Tym razem zainteresowanie było olbrzymie. Zdaniem koordynatora Salonu jego progi przekroczyło około 6 tysięcy odwiedzających. Cóż, tę akurat informację możemy potwierdzić, gdyż na własnej skórze doświadczyliśmy, co to znaczy przeciskać się przez kłębiący się tłum, aby móc wejść do Auli. Lekko zgnieceni, wysiłki uwieńczyliśmy sukcesem! Udało się dostać do środka i dotrzeć do stoisk, ulotek oraz informatorów! Zainteresowani mogli także spotkać się z ekspertami gdańskiej OKE.

Przed powrotem, uczniowie wraz z opiekunami, zdążyli jeszcze pospacerować słonecznymi uliczkami nieodmiennie zachwycającej toruńskiej starówki.  

Zapraszamy do Galerii na fotorelację Julii Słodkiewicz.

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 11 September 2011 )
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 505 - 511 z 593

Dzisiaj jest

21 Października 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina,
Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja,
Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora
Do końca roku zostało 72 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc