Strona Główna
Ortograficzne zmagania...
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 25 April 2011

            20. kwietnia 2011r. odbył się w naszym LO VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny w ramach Powiatowych Spotkań z Kulturą. Jak na 6-latka przyciąga sporą uwagę! W tym roku swoich uczestników do konkursów zgłosiło 8 szkół Powiatu Włocławskiego. Z sześciu szkół ponadgimnazjalnych (ZS w Chodczu, ZS w Izbicy, LO w Kowalu, ZS CKR w Kowalu, LO w Lubrancu, ZS w Lubrańcu-Marysinie) i 2 gimnazjów (GP w Kłóbce i GP w Kowalu) w zmaganiach uczestniczyło 38 uczniów przygotowanych przez 12 nauczycieli.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej Galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 28 April 2011 )
Czytaj całość...
Historycy w Toruniu
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 15 April 2011

     12 kwietnia 2011 r. grupa uczniów z naszej Szkoły pod opieką historyka wyruszyła na podbój grodu Mikołaja Kopernika. Zwiedzanie Torunia rozpoczęliśmy dość nietypowo - bo od panoramy miasta na lewym brzegu, skąd przemaszerowaliśmy pod mostem, aby podziwiać Zamek Dybowski (a właściwie to, co z niego zostało). Marsz wzdłuż Wisły okazał się poważnym wyzwaniem bowiem naraził na szwank śliczne buciki uczestników wycieczki. Choć było chwilami ciężko, daliśmy radę - w końcu czego nie robi się dla dobra nauki.

Gdy przeprawiliśmy się przez most, tuż przy Ślimaku Getyńskim czekał na nas przewodnik. Pan Artur Dobiegała oprowadził nas po Starym Mieście ukazując jego uroki i tajemnice. Oprócz standardowej trasy w postaci Krzywej Wieży, gotyckich kościołów i ratusza mogliśmy również zobaczyć nietypowe atrakcje, których nie każdy może doświadczyć. Niejeden mieszkaniec Torunia nie może poszczycić się wiedzą na temat miejsca przebywania „skacowanej małpki” czy oryginalnego pomnika przyjaźni polsko-duńskiej, który stoi dumnie na jednej z toruńskich ulic. Tymczasem nasi uczniowie wiedzą już wszystko.

Kiedy zmęczyło nas patrzenie na to, co dzieje się na ziemi, udaliśmy się do toruńskiego planetarium, aby popatrzeć trochę w gwiazdy. Maturzyści szukali na niebie znaków, które mogłyby wskazać pytania na tegorocznej maturze. Niestety bezskutecznie, w końcu astronomia to nie astrologia; choć z drugiej strony to nigdy nic nie wiadomo, może jednak coś wypatrzyli. Późnym wieczorem wróciliśmy do domów z żalem, że miasto krzyżackie gościło nas tak krótko.  A na pocieszenie zostały nam wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia

Jacek Gralewski

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 19 April 2011 )
Jeszcze o zdrowiu...
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 15 April 2011

      Wszyscy wiemy, jak ważny jest temat zdrowia. Jak istotną sprawą jest umiejętność dbania o zdrowie własne i bliskich. Aby uświadomić młodzieży, że bardzo często jesteśmy pierwszymi, najważniejszymi diagnostami własnego ciała, 15 kwietnia 2011, roku pracownik Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy przeprowadził w naszym Liceum wykład na temat: "Czynniki rakotwórcze i czynniki ryzyka w powstawaniu nowotworów złośliwych. Wpływ i znaczenie profilaktyki pierwotnej i wtórnej w wykrywaniu i leczeniu schorzeń nowotworowych."  Podczas prezentacji można było uzyskać informacje o tym, jak rozpoznawać niepokojące objawy, jakie powinniśmy przeprowadzać podstawowe badania oraz jaki tryb życia sprzyja powstawaniu nowotworów.

 

W ramach współpracy...
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 15 April 2011

      12 kwietnia 2011r. uczniowie klasy mundurowo-sportowej wysłuchali wykładu prowadzonego przez pana płk. rez. dr. inż. Ryszarda Chodynickiego z WSHE we Włocławku. Była to inauguracja cyklu wykładów omawiających układ militarny oraz klęski żywiołowe. Dodajmy, że projekt ten jest realizowany w ramach współpracy z WSHE.

W czwartek 14 kwietnia zaś, młodzież klasy 1m-s uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Studenci pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu WSHE w sposób praktyczny uczyli, między innymi, jak prawidłowo układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz wykonywać sztuczne oddychanie. Co ważniejsze, omówili sytuacje, w których można udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu samodzielnie oraz te, kiedy pierwsza pomoc musi się bezwzględnie ograniczyć tylko do wezwania pogotowia ratunkowego.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 15 April 2011 )
Konkurs DRAMA JAMBOREE - ZWYCIĘŻYLIŚMY!!!
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 12 April 2011

       W dniu 08.04.2011 młodzież z naszego Liceum wzięła udział w konkursie małych form teatralnych „Drama Jamboree”, podczas którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego wystawiali przedstawienia teatralne w języku angielskim.

      Grupa uczniów z naszego Liceum w składzie: Natalia Lijecka, Olga Rembiałkowska, Katarzyna Jankowska, Klaudia Święcicka, Daria Sudo, Martyna Pułanecka, Katarzyna Safandowska, Witold Jas oraz Kamil Olszewski przedstawili sztukę p.t. „The Sauce Plot”, którą przygotowała i wyreżyserowała nauczycielka języka angielskiego, pani Sylwia Lewandowska. Trud cotygodniowych sobotnich prób został wynagrodzony. Nasi aktorzy wrócili z Bydgoszczy z laurami. Okazali się najlepsi w województwie zdobywając I miejsce dla najlepszego przedstawienia. Ogromną satysfakcję ze zwycięstwa i pokonania wielu szkół, między innymi z Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, odczuli wszyscy nasi aktorzy. Jednak największe powody do dumy miała,  dostrzeżona przez jury konkursu, zdobywczyni tytułu dla najlepszej aktorki – Klaudia Święcicka, uczennica klasy 1h.

„Za rok będziemy jeszcze lepsi!” - twierdzą uczniowie, zmotywowani do dalszego doskonalenia warsztatu aktorskiego w połączeniu z nauką języka angielskiego. To przecież inny, chyba ciekawszy niż książkowy, sposób na zdobywanie wiedzy.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesow!  

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 12 April 2011 )
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 505 - 511 z 572

Dzisiaj jest

14 Sierpnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Atanazja,
Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz
Do końca roku zostało 140 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc