Strona Główna
Młodzież na przedstawieniu...
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 01 December 2010

        30 listopada uczniowie klasy II w remizie OSP w Kowalu oglądali przedstawienie pt. "Miłość i Pan Tadeusz” na motywach epopei "Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Występ został przygotowany przez grupy teatralne "Szok' i "Niepokorni” z Domu Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kowalu w ramach projektu pt. "Aktywna integracja osób niepełnosprawnych z Gminy Kowal i gmin ościennych”  

Występ trafnie wpisał się w realizowany w Liceum projekt dotyczący tolerancji – uświadomił młodzieży, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same marzenia jak my, że posiadają niezwykły potencjał talentu, sił oraz woli. Pokazał, że tym co w wielu wypadkach nas różni są bariery emocjonalne, które stawia niepełnosprawnym świat i czasem do ich pokonania wystarczy tylko życzliwie wyciągnięta pomocna dłoń...

 

Jeszcze o tolerancji...
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 01 December 2010

    W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt ewaluacyjny "Rzecz o tolerancji". W jego ramach, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji - jak już informowaliśmy - wśród uczniów naszej Szkoły przeprowadzona została ankieta "Czy jestem tolerancyjny".  Następnym etapem projektu będzie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o granice tolerancji, o przyczyny nietolerancji oraz mobilizacja środowiska szkolnego na rzecz jak największej tolerancji.

Pierwszym działaniem tej części projektu były spotkania uczniów klas I i II z pedagogiem  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubieniu Kujawskim, p. D. Kubiakiem. Te godzinne rozmowy w każdej z klas potraktowane zostały jako wstępne "rozpoznanie". Ich następstwem będą, zaplanowane we współracy z PPP na II semestr, warsztaty dla uczniów naszej Szkoły poświęcone tematyce tolerancji.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 01 December 2010 )
Sukces Darii
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 24 November 2010

Finał XXXIII Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego rozstrzygnięty!!

Jak zwykle okazała się niezawodna!. Daria Sudo z klasy II, w finale konkursu, który miał miejsce 20.XI.2010r. na deskach sceny Teatru Miejskiego w Inowrocławiu, zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

               

Dodajmy, że do konkursu Daria przygotowywała się pod okiem p. prof. Marzeny Szymańskiej. 

Serdecznie gratulujemy!!

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 30 November 2010 )
Piłka Ręczna
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 22 November 2010

          Dnia 17 listopada 2010r. w Choceniu odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Zmierzyły się ze sobą reprezentacje Zespołu Szkół im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu-Marysinie, LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu, Społecznego LO w Choceniu, ZSR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Trenerem naszej drużyny jest p. Lech Kujawiak.

Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiały się następująco:

  • LO w Choceniu - I miejsce
  • LO w Kowalu - II miejsce
  • ZS w Lubrańcu-Marysinie - III miejsce
  • ZSR w Kowalu - IV miejsce

Dziewczynom gratulujemy i zapraszamy na krótką fotorelację do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 22 November 2010 )
Współpraca z PWSZ
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 19 November 2010

      17 listopada 2010 r. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu, mgr Anna Osińska, podpisała porozumienie o współpracy z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, prof. zw. dr. hab. Krzysztofem A. Kuczyńskim.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca stron w obszarze nauki i edukacji w celu wymiany doświadczeń, doskonalenia zawodowego kadry oraz podniesienie poziomu i efektów kształcenia uczniów.

Pani Dyrektor, podczas podpisania umowy, towarzyszyli uczniowie naszego Liceum, należący do Samorządu Uczniowskiego i –  być może –  przyszli studenci tej Uczelni.

Dzień 17 listopada był także Międzynarodowym Dniem Studenta. Z tej okazji studenci i uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu prof. dra hab. Zbigniewa Naworskiego pt. "Przywileje studentów w Polsce".

Zapraszamy do Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 20 November 2010 )
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 491 - 497 z 519

Dzisiaj jest

15 Grudnia 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Celina, Fortunata,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Krystiana, Nina,
Walerian, Waleriana,
Wolimir
Do końca roku zostało 17 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc