Strona Główna
MATURA
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 27 June 2017

Wszystkich tegorocznych maturzystów informujemy, że świadectwa dojrzałości będzie można odebrać w piątek, 30 czerwca 2017 r. od godziny 12.00.

Zjazd absolwentów LO w Kowalu z 1967 r.
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Thursday, 22 June 2017

 

 

 

W piątek, 16 czerwca 2017 r., w symboliczną wigilię jubileuszu 50-lecia otrzymania świadectwa dojrzałości, spotkali się absolwenci LO w Kowalu (kl. XI a). To był już piąty z kolei zjazd klasowy, na który tym razem przyjechało 19 osób (z osobami towarzyszącymi – 21). Stawili się głównie mieszkańcy Kowala i okolicznych miejscowości, ale nie zabrakło takich, którzy przyjechali z odległych miast: Bornego Sulinowa, Bydgoszczy, Chełmna, Łodzi, Warszawy, Solca Kujawskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego zdjęcia pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego a następnie – zwiedzenia ówczesnego budynku Liceum (obecnie: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego). Serdeczne słowa podziękowania przekazujemy Panu mgr inż. Wojciechowi Rudzińskiemu, który zgodził się go nam udostępnić. Byliśmy też na kowalskim cmentarzu, zapalając znicze na grobach naszych zmarłych Nauczycieli, Koleżanek i Kolegów mile ich wspominaliśmy.

Uroczysty obiad i „artystyczna” część zjazdu odbyły się w Restauracji „Podgrodzie”. Wszyscy, ale zwłaszcza ci z nas, którzy byli w niej pierwszy raz, byliśmy pod bardzo miłym wrażeniem nie tylko smakowitego posiłku, ale i kulturalnej, sprawnej obsługi. Deser spożywaliśmy w sali konferencyjnej, do której mogliśmy się przenieść dzięki życzliwości właściciela restauracji – Pana Kaczmarka, któremu serdecznie dziękujemy. Pozostając przez kilka godzin wyłącznie w swoim gronie mogliśmy swobodnie porozmawiać i wzajemnie nacieszyć się sobą. Nacechowanym emocjonalnie wspomnieniom nie było końca a w oczach niektórych pojawiły się łzy wzruszenia.

Uzgodniliśmy, że nie było to nasze ostatnie spotkanie! Następne – już za dwa lata!
Wiesław Sonczyk

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 22 June 2017 )
SZKOŁOWIZJER
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 17 June 2017

Drodzy czytelnicy „Szkołowizjera”! Kolejny rok szkolny dobiega końca. Wakacje za pasem i wszyscy cieszą się z nadchodzących dni wypoczynku i swobody. Redakcja naszej szkolnej gazetki dedykuje wszystkim ostatni numer naszego pisma w tym roku szkolnym z nadzieją, że jego lektura sprawi Wam wiele radości, zainspiruje oraz podsunie kilka dobrych rad.

Do zobaczenia po wakacjach!

A tymczasem zapraszamy na strony: http://www.lokowal.pl/pdf/Gazetka czerwiec 24 2017.pdf

 

XIX Powiatowe Święto Sportu
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 11 June 2017

           

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

W środę 7 czerwca 2017 r. na stadionie miejskim im. Kazimierza Górskiego w Kowalu odbyło się XIX Powiatowe Święto Sportu, którego organizatorami było Starostwo Powiatowe we Włocławku oraz Urząd Miasta w Kowalu. Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmagała się z konkurencjami takimi jak: bieg na 60 m i bieg na 400 m, rzut piłeczką palantową oraz sportowo-rekreacyjnym biegiem w workach, skokami przez opony, przeciąganiem liny i konkurencją strongman.

            W zawodach nie mogło zabraknąć uczniów naszego Liceum. Magda Klitkowska, Sandra Kruszewska (rzut piłeczką palantową – 2 miejsce), Robert Jakubowski i Szymon Malinowski (strongman – 3 miejsce) wywalczyli miejsca medalowe. 

 

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na strony:

 

http://wloclawski.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/114621/powiatowe_swieto_sportu

 

http://www.kowal.eu/?id=4&g=522

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 12 June 2017 )
ZAPRASZAMY DO KLASY MUNDUROWEJ...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Tuesday, 23 May 2017
Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 23 May 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 50 - 56 z 531

Dzisiaj jest

23 Lutego 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc