Strona Główna
Narodowe Święto Niepodległości
Napisał Administrator   
Wednesday, 11 November 2020
         11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Dlatego tak bardzo ważne jest, by czuć się Polakiem, mieć świadomość polskich korzeni oraz musimy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni za Polskę, za to, co ona stanowi, i za to, co od niej otrzymaliśmy i otrzymujemy. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczne obchody miały nieco odmienny charakter zamiast apelu uczniowie postanowili odwiedzić miejsca ważne w historii pamięci narodowej. Możemy być z nich dumni.
 

 
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 11 November 2020 )
Szkoła do hymnu
Napisał Administrator   
Tuesday, 10 November 2020

 Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line.

 

Szkolny quiz o sportowcach polskich
Napisał Administrator   
Monday, 09 November 2020

Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym quzie wiedzy o polskich sportowcach na przestrzeni lat. Rozwiązywali oni trudny quiz składających się z 30 pytań. Młodzi ludzie niewątpliwie popisali się ogromną wiedzą z zakresu sportu. Zwyciężył Dawid Flaszak, drugie miejsce przypadło Wiktorii Han, natomiast trzecie Szymonowi Gontarkowi. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Dla zwycięzców po powrocie do szkoły czekają medale.

 

Konkurs fotograficzny
Napisał Administrator   
Tuesday, 27 October 2020

W naszej szkole, odbył się konkurs fotograficzny pt. „Ja w trakcie nauki”. Konkurs został zorganizowany przez Pana Marcin Zbonikowskiego. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Kamil Strzelecki, drugie – Aleksandra Majewska, natomiast trzecie miejsce przypadło Roksanie Herman. Uczniowie wykonali artystyczne zdjęcia. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. Po powrocie do szkoły na zwycięzców konkursu będzie czekała nagroda.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 27 October 2020 )
Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Zespole Szkół w Kowalu
Napisał Administrator   
Tuesday, 27 October 2020

 W dniu 13.10.2020 po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski, w którym przybliżyliśmy temat niepełnosprawności wzrokowej i problemów życia codziennego osób zmagających się różnymi dysfunkcjami narządu wzroku. Społeczność szkolna miała okazję zapoznać się z ulotką informującą, jak należy postępować, gdy spotka się osobę niewidomą wydaną przez Polski Związek Niewidomych. Akcja społeczna miała na celu zwiększyć otwartość, tolerancję i empatię wobec osób z dysfunkcją wzroku i przygotować społeczeństwo do udzielania właściwej pomocy. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie wobec osób niewidomych oraz że niewielkim wysiłkiem możemy im pomóc.

 

 ZAPRASZAMY DO GALERII

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 50 - 56 z 824

Dzisiaj jest

14 Czerwca 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bazylid, Bazylis,
Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew,
Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało 201 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc