Strona Główna
Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów 2017
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 18 September 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

14 września młodzież naszego Liceum pod opieką p. Anny Drzymalskiej-Pustoły i p. Wandy Nowakowskiej odwiedziła Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, gdzie odbyła się kolejna edycja Salonu Maturzystów - największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna przeznaczona głównie dla uczniów klas maturalnych przygotowujących się do egzaminu dojrzałości i rekrutacji na studia. Maturzyści uczestniczyli w prezentacjach ekspertów OKE, dzięki czemu mogli uzyskać komplet porad i informacji na temat matury. Ponadto odwiedzili stoiska uczelni z regionu i z całej Polski, poznali w ten sposób wymagania rekrutacyjne na poszczególne kierunki studiów, co niewątpliwie pozwoli młodym ludziom odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać przedmioty dodatkowe. Eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych położyli wielki nacisk na analizę przyczyn niepowodzeń ubiegłorocznych maturzystów, omawiając zadania z arkusza, udzielając również konkretnych wskazówek, co na pewno pomoże przyszłym abiturientom odnieść sukces na egzaminie dojrzałości.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy toruńską Starówkę, by nacieszyć się widokiem niezwykłej architektury i poczuć niepowtarzalny klimat miasta. Chociaż wycieczka miała głównie charakter informacyjno-edukacyjny, pozwoliła bliżej poznać się pierwszakom z koleżankami i kolegami ze starszych klas, co nas niezmiernie cieszy.

W. Nowakowska

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=199

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 20 September 2017 )
OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 10 September 2017

            W piątek, 8 września 2017 r. młodzież klas mundurowych naszego Liceum spotkała się z przedstawicielami włocławskiej Jednostki Strzeleckiej 4051. Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się jakie możliwości kształcenia oraz pracy oferuje ukończenie kierunków mundurowych i jakie oferty przedstawia się rekrutom. Pokrótce omówiono podstawowy sprzęt militarny. Zaprezentowano także ciekawą ofertę kursów i szkoleń rozwijających kompetencje niezbędne przedstawicielom służb mundurowych lecz również przydatnych w wielu sytuacjach codziennego życia cywila.

 

Zapraszamy do GALERII:  

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=197

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 06 September 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

            W poniedziałek, 4 września 2017 r. w naszym Liceum po raz 69 rozbrzmiał dzwonek oznajmiający początek roku szkolnego. Inaugurację poprzedziła krótka inscenizacja upamiętniająca tragiczne wydarzenia września 1939 roku, kiedy to dźwięk szkolnych dzwonków zagłuszony został hukiem bomb i wizgiem karabinowych kul hitlerowskich najeźdźców.

            W obecności zaproszonych gości, na czele z Wicestarostą Powiatu Włocławskiego p. Markiem Jaskulskim, Burmistrzem Miasta Kowal p. Eugeniuszem Gołembiewskim, Proboszczem Parafii Kowal ks. Piotrem Głowackim, Dyrektorem DPS w Kowalu p. Piotrem Zbonikowskim, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu p. Jadwigą Śpibida, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu p. Jadwigą Wiśniewską oraz Kierownik Inspektoratu Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal p. Iloną Majewską społeczność szkolna naszego Liceum rozpoczęła kolejny rok wytężonej pracy.

            Wszystkich zgromadzonych na uroczystości powitała nowa Dyrektor Szkoły p. Anna Prokopiak-Lewandowska. Życząc nauczycielom owocnych działań na polu zawodowym a uczniom sukcesów naukowych, szczególnie ciepłe słowa powitania skierowała do nowych członków naszej społeczności – pedagogów i pierwszoklasistów. Podkreśliła olbrzymie zalety niewielkiej placówki, gdzie każdy jest równie ważny, doceniany i wspierany. Gdzie nikt nie pozostaje pozostawiony sam sobie. W swoim przemówieniu przypomniała także wszystkim uczniom: Czasy w których żyjecie i łatwość zdobywania wykształcenia powodują, że musicie starać się bardziej i mierzyć wyżej.

 

Zapraszamy do naszej GALERII.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 06 September 2017 )
Zjazd Absolwentów LO w Kowalu rocznik 1983 - 1987
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 04 September 2017

W ostatnią sobotę czerwca, tj. 24.06.2017 r. odbył się Zjazd Absolwentów LO w Kowalu rocznik 1983 - 1987. Póki na to czas pogadajmy jak na dawnych lat póki na to czas wypijemy za to co dał świat to przewodnia myśl naszego spotkania. Jak za starych czasów nikt nie zawiódł, dopisali również nasi profesorowie i przyjaciele (w sumie 49 osób). Wszyscy, którzy mogli (23 osoby z listy klasowej), często ze swymi drugimi połówkami stawili się na wezwanie organizatorów. Rozpoczęliśmy naszą uroczystość od złożenia kwiatów na grobie naszej wychowawczyni, pani profesor Jadwigi Bieniek. Mszę św. polową odprawił nasz kolega Zbyszek. Zawsze staraliśmy się być samowystarczalni i mieć na wszystko pomysł – tak było i tym razem. Opłacony didżej nie miał za bardzo co robić, gdyż wspaniały występ szkolnego (a de facto klasowego) zespołu muzycznego specjalnie na tę okazję reaktywowanego pod nazwą Spektrum zrobił swoje. Atmosfera, tańce koleżanek – sprawiły, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieśliśmy się do szkolnych ław i znów mieliśmy o 30 lat mniej.

Wspomnieniom nie było końca, zjazd minął, jak sen, ale my spotykamy się w mniejszych lub większych grupkach od tamtej pory, bo odżyły wspomnienia i … gadamy jak za dawnych lat, póki na to czas!

Napisała Z. Grzywacz

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=198

  

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 12 September 2017 )
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 01 September 2017

UWAGA!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 11.00 w Auli Szkoły.

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 01 September 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 43 - 49 z 531

Dzisiaj jest

23 Lutego 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc