Strona Główna
Zjazd rocznika 1993
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 18 June 2018

8.czerwca.

Sezon na zjazdy klasowe absolwentów… otwarty!

 

Jeśli okrągła, znacząca rocznica, to nie obędzie się bez powrotów i wspomnień!

Maturzyści z 1993 r. nie omieszkali uczcić swego 25-lecia od matury w roku 70-lecia szkoły. Postanowili rozpocząć sezon na klasowe zjazdy absolwentów. Mimo, że było to już ich czwarte spotkanie, na zaproszenie gospodyni klasy odpowiedziało z radością 50% stanu liczbowego 32-osobowej klasy. Byli i tacy, którzy nie opuścili żadnej okazji do odświeżenia przyjaźni ze szkolnej ławy, ale i tacy, którzy pojawili się w tym gronie pierwszy raz po maturze. Ważne, że wszyscy zapamiętali prośbę wychowawczyni, A. Drzymalskiej-Pustoły, żeby o sobie nie zapominali, wspierali się, myśleli o sobie z sympatią i życzliwością. Na trzech pierwszych spotkaniach więcej było wspomnień, po 40-stce przychodzi chyba czas na podsumowania i weryfikację marzeń. Przedsiębiorca ramię w ramię ze strażakiem, lekarz z prezesem spółdzielni, dyrektor wielkiej korporacji międzynarodowej ze sprzedawcą – każdy chciał zamienić kilka zdań z każdym, dowiedzieć się bez uprzedzeń, co ciekawego u niego, jak potoczyły się losy, jak ułożył sobie życie, z czego się cieszy, a co go boli.

Chwilę zadumy koleżeństwo poświęciło swej zawsze uśmiechniętej koleżance, eterycznej Anetce, którą tydzień wcześniej odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku – „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” – to motto przyświecało także integrowaniu się po 25 latach. „Carpe diem!” Ciesz się i radością obdaruj swego kolegę, koleżankę!

Godziny mijały tego czerwcowego wieczora tak szybko, że wspaniale bawiących się w Gołaszewskiej Agrofarmie przywoływały do porządku niemal bladym świtem pierwsze ptaki.

Sezon zjazdów na 70-lecie szkoły otwarty! Oby było ich z 70!

 

Nasz był pierwszy! – ROCZNIK 1993 z wychowawczynią.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 25 July 2018 )
MILIONERZY
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 16 June 2018

13 czerwca 2018 r. samorząd szkolny zorganizował turniej gry ,,Milionerzy". Dla każdego z uczestników przewidziana była nagroda. Zwycięzcami rozgrywki zostali: Maciek Baranowski, Basia Brylska oraz Paulina Bawej. Rozegrany turniej nie tylko umilił uczniom ostatnie chwile tuż przed zakończeniem roku, ale przede wszystkim pozwolił im kreatywnie spędzić ten czas.

XX Powiatowe Święto Sportu
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 08 June 2018

W środę 6 czerwca 2018 r., na boisku „ORLIK” przy Zespole Szkół w Lubrańcu odbyło się XX Powiatowe Święto Sportu. W tegorocznym Święcie Sportu swoje uczestnictwo zgłosiło 8 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu włocławskiego.

W zawodach nie mogło zabraknąć uczniów naszego Liceum. Karolina Kijewska 1 miejsce w pchnięciu kulą, Izabela Szczepańska i Natalia Drapińska 3 miejsce w biegu na orientację. Gratulacje!!!

Zapraszamy do GALERII: h tutaj

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 08 June 2018 )
Konkursowe wyróżnienie dla Izy
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 05 June 2018

 

25 maja 2018 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku odbyło się wręczenie nagród laureatom XXXI edycji konkursu „Mój las”. Uczniowie naszej Szkoły już po raz kolejny brali w nim udział i znów odnieśli  sukces.

W trzeciej grupie wiekowej, klas ponadgimnazjalnych, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy drugiej naszego Liceum – Izabela Szczepańska. Nagrody ufundowane przez Zarząd LOP w Bydgoszczy wręczała p. Maria Palińska. Iza otrzymała firmową torbę turystyczną. Z pewnością okaże się bardzo przydatna podczas nadchodzących wakacji. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem wykonanym przed siedzibą WCEE. h tutaj

D. Zbonikowska

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 07 June 2018 )
Z okazji Dnia Dziecka i nie tylko...
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 05 June 2018

 

            Celebrowanie różnych świąt to całkiem fajna sprawa, a że dzieckiem się jest niezależnie od tego czy mamy lat 5, czy 95, to i w naszym Liceum nie mogło zabraknąć obchodów Dnia Dziecka.

            30 maja 2018 r., na zaproszenie dyrektora DPS w Kowalu, p. Piotra Zbonikowskiego, młodzież LO wraz z nauczycielami oraz młodszymi kolegami – gimnazjalistami – dzień spędziła w ogrodach Domu pod Serduszkiem, integrując się z jego mieszkańcami. Festyn, połączony z grillowaniem, tańcami, licznymi konkursami poprzedziła prelekcja Dyrektora DPS na temat historii oraz zasad funkcjonowania ośrodka. Pan Zbonikowski okazał się niezwykle entuzjastycznym przewodnikiem po zakątkach nieczęsto udostępnianych odwiedzającym i orędownikiem szeroko rozumianego wolontariatu.

            Za piękne przyjęcie, wielką gościnność, miłe chwile oraz możliwość spędzenia tego dnia inaczej – ciekawiej a zarazem pożyteczniej – cała społeczność LO pragnie podziękować Dyrektorowi, wszystkim Pracownikom oraz Mieszkańcom i Podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Kowalu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których źródłem jest profil DPS na facebooku:

h Dzień Dziecka w DPS

 

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 43 - 49 z 608

Dzisiaj jest

12 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Adelajda,
Aleksander, Dagmara,
Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało 20 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc