Strona Główna
Światowy Dzień Jaja w LO
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 15 October 2018

W dniu 12 października obchodzimy Światowy Dzień Jaja. Z tej okazji samorząd uczniowski naszego LO zorganizował skromny poczęstunek w postaci faszerowanych jajek. Zarówno wszyscy uczniowie, jak i nauczyciele mieli przyjemność skosztowania przygotowanych dla nich przysmaków. Takie inicjatywy zdecydowanie umilają pobyt w szkole i pokazują, że można łączyć przyjemne z pożytecznym.

Zapraszamy do GALERII: ZDJĘCIA

 

POWIATOWY RAJD ROWEROWY 2018
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 11 October 2018

 

W dniu 9 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Marcina Zbonikowskiego, p. Wandy Nowakowskiej oraz pani dyrektor Anny Prokopiak Lewandowskiej wybrali się na rajd rowerowy, który odbył się w Agrofarmie w Gołaszewie. Na miejscu rozgrywały się liczne konkursy. Gospodarze imprezy zadbali również o oprawę muzyczną. Na przygotowanych wcześniej stoiskach gastronomicznych można było zjeść kiełbaskę oraz ciepłą zupę. Przedstawiciele naszej szkoły chętnie brali udział w różnych konkurencjach zarówno sportowych, jak i umysłowych. Nasi uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również zostali wyróżnieni. Dawid Flaszak zajął 2 miejsce w podbijaniu piłki rugby, Adam Drapiński - 3 miejsce w slalomie rowerowym, Gabriela Pietrusiak wraz z Katarzyną Pabin - 3 miejsce w skoku przez linę, Sandra Kusiak i Gabriela Pietrusiak – 3 miejsce w konkursie plastycznym, zaś Eryk Ciechanowski – 3 miejsce w rzucie do celu. Laureaci dostali nagrody w postaci sprzętu do badmintona, smyczy na klucze oraz odblasków. Cieszymy się, że mogliśmy tam być!!!

M. Zbonikowski

Zajrzyj do Galerii: ZDJĘCIA

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 11 October 2018 )
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 11 October 2018

W dniu 18 września licealiści obejrzeli we włocławskim Multikinie film w reżyserii Denisa Delića. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Młodzież mogła poznać historię polskich pilotów stających do walki w bitwie o Anglię. „To temat dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać” – tak o filmie mówi syn pisarza, Marek Fiedler.

Można zatem powiedzieć, że młodzież miała okazję przeżyć niecodzienną lekcję historii, bardzo emocjonującą dzięki dynamicznym, imponującym oraz widowiskowym walkom powietrznym. Ponadprzeciętne umiejętności polskich pilotów i ich niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla młodych ludzi. Wyjazd ponadto stanowił niepowtarzalną okazję do integracji pierwszoklasistów z kolegami ze starszych klas.

 

Międzyklasowy Turniej w Siatkówkę Mieszaną
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 03 October 2018

3 października odbył się w naszej szkole Międzyklasowy Turniej w Siatkówkę Mieszaną. W Turnieju uczestniczyło 11 drużyn.

Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach zwyciężyli Dominika Wiśniewska i Mateusz Wiśniewski, 2 miejsce zajęli Dawid Flaszak i Sandra Kusiak, natomiast 3 miejsce – Adam Drapiński i Karolina Kijewska.

Gratulacje dla wszystkich drużyn.

Zapraszamy do GALERII: ZDJĘCIA

 

Niecodzienna lekcja historii w kinie
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 03 October 2018

W dniu 18 września licealiści obejrzeli we włocławskim Multikinie film w reżyserii Denisa Delića. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Młodzież mogła poznać historię polskich pilotów stających do walki w bitwie o Anglię. „To temat dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać” – tak o filmie mówi syn pisarza, Marek Fiedler.

Można zatem powiedzieć, że młodzież miała okazję przeżyć niecodzienną lekcję historii, bardzo emocjonującą dzięki dynamicznym, imponującym oraz widowiskowym walkom powietrznym. Ponadprzeciętne umiejętności polskich pilotów i ich niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla młodych ludzi. Wyjazd ponadto stanowił niepowtarzalną okazję do  integracji pierwszoklasistów z kolegami ze starszych klas.

W. Nowakowska

 

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 43 - 49 z 630

Dzisiaj jest

23 Kwietnia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc