Strona Główna
HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA UCZNIÓW
Napisał Administrator   
Tuesday, 26 May 2020

 HARMONOGRAM

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 26 May 2020 )
Zakończenie roku szkolnego klasy trzeciej
Napisał Administrator   
Tuesday, 05 May 2020

     W dniu 30.04.2020 r. odbyło się wręczenie świadectw ukończenia Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkół w Kowalu. Ze względu na zagrożenie związane z Covid-19 zarządzeniem dyrektora szkoły podjęto odpowiednie środki ostrożności w postaci maseczek, rękawiczek oraz zorganizowano odbiór świadectw na wolnym powietrzu w ściśle określonych godzinach.

      Był to moment szczególny dla wszystkich absolwentów oraz nauczycieli uczących, jednakże nie mógł być świętowany w sposób tradycyjny podczas uroczystości pożegnania klasy III LO,  nad czym wszyscy ubolewali. Pomimo specyficznych warunków, wyjątkowych w historii polskiej jak i światowej edukacji, absolwentom dopisywał wesoły nastrój połączony z nutką nostalgii i tęsknoty za 3 latami spędzonymi w gronie swoich kolegów i koleżanek, z którymi wspólnie zdobywali wiedzę i doświadczenie zarówno na gruncie edukacyjnym jak i społecznym. Powszechnie wiadomo, iż czas szkoły średniej zaliczany jest do najmilszych a zarazem najtrudniejszych rozdziałów życia, w którym młodzieńcza beztroska i niefrasobliwość targana przeróżnymi emocjami, połączona z nauką, obowiązkami i różnymi relacjami interpersonalnymi, powoli dojrzewa do nowej roli, roli człowieka samodzielnego i świadomego odpowiedzialności za swoje życie.

     Drodzy absolwenci, pamiętajcie, że to od was samych i waszej determinacji zależy wasz przyszły los. Nie zmarnujcie czasu i starajcie się go wykorzystać w sposób optymalny dla siebie. Zostaliście wyposażeni w umiejętność krytycznego myślenia i mam nadzieję, że będzie ono przydatne do osiągnięcia osobistego sukcesu. Każdy z was jest wyjątkowym i niepowtarzalnym człowiekiem. Życzę wam wraz z nauczycielami i pracownikami, abyście o tym nigdy nie zapominali. Mamy również nadzieję, że z radością będziecie wspominać czas spędzony w liceum i z ochotą wracali wspomnieniami do tych cudownych chwil.

    Gratulujemy Wam ukończenia szkoły. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym oraz kibicujemy w podejmowaniu decyzji dotyczącej kolejnego etapu kształcenia lub zatrudnienia. Polecamy naszą Szkołę Policealną, w której możecie uzyskać tytuł technika na wielu atrakcyjnych kierunkach i tym samym zdobyć zawód.

Łączę gorące pozdrowienia,

Sylwia Jasińska

Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalu

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

 Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz

Nasza królówka jest naszym drugim domem
Napisał Administrator   
Tuesday, 05 May 2020

Drodzy ósmoklasiści!

     Jestem uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. Postanowiłam napisać kilka słów o mojej szkole, żeby Wam, Drodzy  Ósmoklasiści pomóc w  wyborze szkoły ponadpodstawowej. Wiem, że to trudna decyzja, sama stanęłam przed nią dwa lata temu. Czułam się zdezorientowana ilością ofert edukacyjnych- każda szkoła kusiła tyloma atrakcyjnymi kierunkami. Wtedy poszłam za głosem serca, a najbardziej  posłuchałam rad starszych koleżanek, które zachęcały mnie do wyboru Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. I mogę  z pełną odpowiedzialnością przyznać,  że wybór kowalskiej Królówki to strzał w dziesiątkę. Dlaczego?- pewnie zapytacie.

   Mogę bez cienia przesady powiedzieć, że kowalska Królówka jest naszym drugim domem, pełnym  przyjaciół, życzliwych ludzi, emanującym wiedzą, pozytywną energią i magicznym klimatem.  To szkoła , do której każdy przychodzi z dużym uśmiechem na twarzy i ciężko mu z niej wyjść. Dlaczego? Po pierwsze,  nasze kochane grono pedagogiczne, nie ma lepszego na całym świecie. Nauczyciele są naszymi przyjaciółmi, "drugimi rodzicami" , z którymi możemy porozmawiać o wszystkim, wysłuchają,  pomogą, nawet dadzą przysłowiowego "kopa" do działania, a  tylko dlatego,  że mocno w nas wierzą. Po drugie, nie jesteśmy dużą szkołą.  Wszyscy się znamy,  rozmawiamy, wspieramy. Po trzecie, Liceum to szkoła z wielkim sercem i ponad 70-letnią  tradycją  Kolejnym atutem jest bogata  i ciekawa oferta edukacyjna, macie do wyboru profile:  mundurowo-sportowy, kosmetyka i wizaż, informatyka w praktyce, edukacja artystyczna, edukacja społeczno-prawna, języki obce, edukacja medyczna.     

     Każdy z uczniów naszej szkoły stanął przed wyborem profilu dla siebie, ja wybrałam profil sportowo-mundurowy. Nieprawda,  że mundur jest tylko dla chłopaków . Jesteśmy wojskową rodziną,  a naszym opiekunem jest przez  wszystkich lubiany i podziwiany  ppłk Paweł Szyller , człowiek,  który jest dla nas wielkim autorytetem , osoba,  z której śmiało można brać przykład. Mimo że czasami nie wyjdzie nam coś na samoobronie, nie uda nam się strzelanie,  on  nie traci nadziei i  wie,  że możemy dużo więcej. Jak się okazuje, wizaż i kosmetyka  to  zajęcie nie tylko dla dziewczyn ,nasza  „Królówka” łamie ten stereotyp-  makijażu uczą się też chłopcy. Wszyscy są w tym najlepsi , ponieważ mają wyjątkową nauczycielkę . A niedługo będzie  też technikum.  Zobaczcie!!!  Zespół Szkół w Kowalu otwiera wam wiele możliwości.  Każdy z was może się u nas realizować.  Jesteśmy przekonani, że na pewno dacie sobie radę. Możecie liczyć na naszych nauczycieli, i oczywiście na nas. Na pewno nie będziecie żałować, że wybraliście naszą szkołę.  Ja jestem bardzo dumna ze swojego wyboru i gdybym miała jeszcze raz wybierać, postawiłabym na LO w Kowalu. Dla mnie jest to SZKOŁA MARZEŃ, dla was też będzie!!! Zapraszamy do naszej szkoły!!! Czekamy na Was!!!

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 05 May 2020 )
Drodzy absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkół w Kowalu
Napisał Administrator   
Monday, 27 April 2020

Pragnę poinformować Was, iż uroczyste wręczenie Świadectw Ukończenia Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się w dniu 30.04.2020 r. w auli szkoły.

W związku z Covid-19 wszyscy obecni będą musieli być wyposażeni w następujące środki ostrożności:

- maseczkę zakrywającą usta i nos (wskazana swoja własna)

- jednorazowe rękawiczki (otrzymacie parę przy wejściu)

-swój długopis do podpisu dokumentów

Każdy z uczniów może wejść na teren szkoły pojedynczo o ściśle określonej godzinie przewidzianej poniższym harmonogramem:

Baranowski Maciej  - 12.00

Bartkiewicz Karolina - 12.05

Bawej Paulina – 12.10

Brzezińska Ilona – 12.15

Ciechanowski Eryk – 12.20

Frydrych Patrycja – 12.25

Górska Elwira – 12.30

Kikosicki Artur – 12.35

Klitkowska Joanna – 12.40

Kwarcińska Wiktoria – 12.45

Maślanka Anna – 12.50

Mikulska Kamila – 12.55

Nowakowska Kornelia – 13.00

Orłowska Patrycja – 13.55

Pawłowski Hubert – 14.00

Piątek Agnieszka – 14.05

Szczepańska Izabela – 14.10

Terpiński Adrian – 14.15

Wesołowska Wiktoria – 14.20

Przypominam Wam, iż w przypadku, kiedy będziecie czekać przed szkołą na swoją kolej proszę zachowajcie właściwy odstęp od siebie ok.2 metrów. Nie lekceważcie zagrożenia związanego z zarażeniem się koronawirusem. Jeżeli ktokolwiek z Was postanowi nie odbierać świadectwa osobiście w dniu 30.04.20 r., istnieje możliwość umówienia się na inny dogodny dla siebie termin.

Jednocześnie przypominam wszystkim o obowiązku rozliczenia się ze wszelkich zobowiązań względem szkoły (książki z biblioteki, ekwipunek wojskowy, transport itp.) przed datą wydania świadectwa.

 

Do zobaczenia w czwartek 30.04.20 r.

 

Łączę pozdrowienia,

Sylwia Jasińska

Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalu

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 27 April 2020 )
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!
Napisał Administrator   
Friday, 24 April 2020

Szczęśliwej drogi już czas
Mapę życia w sercu masz
Jesteś jak młody ptak
 

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Jest nam przykro, że nie możemy Was pożegnać  w murach naszej Królówki  w uroczystej atmosferze, w obecności zaproszonych gości, Waszych Rodziców, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, całej społeczności szkolnej. Niemniej jednak pragniemy – choć w takiej formie-  uczcić z Wami ten ważny w życiu każdego licealisty dzień. Dziś  zostanie zamknięty kolejny rozdział Waszego życia .

W imieniu młodszych klas przyszło nam Was pożegnać. Dla nas młodszych koleżanek i kolegów byliście bohaterami, którzy zawsze szli z pomocą, służyli radą i dzielili się cennym doświadczeniem. Wasza trzyletnia nauka w murach kowalskiej Królówki wymagała od Was wiele odwagi i samozaparcia. Na Waszej ścieżce edukacyjnej było wiele zakrętów, trudnych wyborów, od których będzie zależała Wasza przyszłość. Za kilka lat każdy z Was przekona się o słuszności obranej drogi, Przed Wami bardzo ważny egzamin życia- matura. Życzymy Wam, aby okazała się dla Was łatwa i stała się kluczem  do sukcesu. Zapisaliście piękną kartkę szkolnej historii. My, młodsi koledzy , podążając Waszym śladem, przetartym przez Was szklakiem, będziemy  zbliżać się do egzaminu dojrzałości, który już za rok.

Dziś pragniemy Wam podziękować za wspólnie  spędzony czas,  za wszystkie dobre i złe chwile, za serdeczne przyjęcie nas do szkoły i otoczenie opieką. Kiedy wrócimy do szkoły, na pewno nasze serca przeszyje na wskroś smutek na widok pustej  dziupli, która była Waszą oazą i miejscem, gdzie najczęściej można było Was spotkać. Będzie nam brakowało wspólnych rozmów, wycieczek i Waszej obecności  To właśnie w murach naszego Liceum przeżywaliście pierwsze młodzieńcze sukcesy i gorycz pierwszych porażek na progu dorosłości. Tu zawiązały się przyjaźnie, które teraz będą musiały przejść próbę rozłąki. Nie zawsze było kolorowo, zdarzały się gorsze momenty, ale dzięki nim stawaliście się coraz silniejsi.

W życiu każdego z nas nadchodzi moment,  kiedy się coś kończy, tym razem to Wy kończycie swoją edukację w naszym Liceum. Każdy z Was zostawił jakąś cząstkę siebie w tej szkole i nigdy o Was nie zapomnimy. Będzie nam Was brakowało, pracy w samorządzie, wypadów do lasu, wspólnych wyjazdów. Tracimy kumpli, przyjaciół, którzy zaczynają kolejny etap życia.

Dziś kończy się prosta droga, którą wspólnie wędrowaliście. Wędrówka trwa nadal, ale już inaczej. Trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi, a jest ich tak wiele. Kuszą wielkimi sukcesami, ale czasem prowadzą na manowce.  Tak łatwo pobłądzić i stracić z oczu cel.

Drogie koleżanki i  koledzy! Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział ludziom młodym: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.”  Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Drodzy absolwenci! Choć  nie możemy pożegnać Was tak jak tego pragniemy-  to pragniemy Was zapewnić, że odczuwamy  wielki smutek z powodu konieczności rozstania z Wami. Odczuwamy również  wielką radość, że udało Wam się dotrzeć do mety, co kosztowało Was wiele wysiłku, samozaparcia, ale daliście radę.  Uwierzcie, że jest to dla nas również ważna chwila, przeżywamy ją z Wami. Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie wspólne chwile, słowa wsparcia i cenne rady.  

Od nas, uczniów klas drugich , przyjmijcie najlepsze życzenia:  wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim zdania matury, cudownie spędzonych najdłuższych wakacji w Waszym życiu i aby na Waszej drodze do szczęścia nie pojawiły się przeszkody nie do pokonania. Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostych ścieżek w gąszczu codzienności. Niech Wasze serca będą wolne od nienawiści, ręce pełne dobrych czynów, zrywanych jak kwiaty – w trudzie codzienności. I niech błękit rozpościera się na niebie waszego życia.

Nie pozostaje nam nic innego , jak zakończyć nasze przemówienie słowami: Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło”.

 

Uczniowie klasy drugiej

Jeszcze wierszowana niespodzianka autorstwa koleżanki z pierwszej klasy:

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

Chcielibyśmy Wam podziękować za wspólne lata

Za przyjaźń, za kłótnie

Za wspomnienia na lata

Dziś niestety pożegnać się musimy

Mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy

Powspominamy te piękne czasy

Wyjazdy, wycieczki, turnieje i klasy

Nauczycieli najlepszych pod słońcem

I naszych wygłupów chyba z tysiące…

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 24 April 2020 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 36 - 42 z 779

Dzisiaj jest

1 Grudnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Długosz, Edmund,
Eligiusz, Eliga,
Iwa, Natalia,
Natalis, Platon,
Sobiesława
Do końca roku zostało 31 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc