Strona Główna
Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 18 November 2018

 

 

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją i na zewnątrz

 

Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę społeczność naszego Liceum uczciła włączając się aktywnie do wspólnych obchodów miejskich. Już w piątek, 9 listopada  o godz. 11.11, na placu Rejtana pod Pomnikiem Niepodległości wraz z członkami społeczności lokalnych szkół licealiści zaśpiewali wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W niedzielę, 11 listopada, uczniowie zaznaczyli swą obecność uczestnicząc w rocznicowej mszy św. w Kościele Parafialnym, na czele z pocztem sztandarowym niosącym Sztandar LO. Podczas manifestacji nasi mundurowi wraz z harcerzami nieśli 10-metrową biało-czerwoną flagę a następnie pełnili wartę honorową pod Pomnikiem w czasie głównych uroczystości. 

Więcej przeczytać i obejrzeć można na stronach Urzędu Miasta w Kowalu:

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości cz. I

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości cz. II

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 26 November 2018 )
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 18 November 2018
Image

15 LISTOPADA

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

 

W czwartek, 15. 11. 2018. r. w naszej szkole podjęte zostały działania w ramach ŚWIATOWEGO DNIA PRZUCENIA PALENIA. Pani pedagog wraz z uczniami klasy II rozwiesiła na terenie szkoły informacje i plakaty mówiące o szkodliwości palenia. Jako działanie profilaktyczne uczniowie, nauczyciele a także pracownicy szkoły mieli możliwość pomiaru ciśnienia w zorganizowanym przez pielęgniarkę punkcie kontrolnym. Osoby z problemami otrzymały wskazówki co mogą robić, aby ich sytuacja zdrowotna się nie pogorszyła.

Pani Czerwińska rozdawała również ulotki, które w jasny sposób pokazywały, że nie warto wpadać w szpony tego nałogu.

 

RZUĆ PALENIE. JESTEŚ TEGO WARTA/WART!!!

K. Czerwińska

Zapraszamy do GALERII: Zdjęcia

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 18 November 2018 )
Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 10 November 2018

7 listopada 2018 roku uczniowie naszego Liceum zorganizowali marsz ulicami Kowala z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie, pod opieką pana Marcina Zbonikowskiego oraz pani Marzeny Przybylskiej rozdawali przypadkowym przechodniom  balony w barwach narodowych oraz  kotyliony, wcześniej zrobione przez Samorząd Uczniowski  LO. Inicjatywa zapoczątkowała tydzień poświęcony zbliżającemu się Świętu.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego porozwieszali również we wszystkich klasach naszego Liceum biało–czerwone balony. Natomiast na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 2  wykonywali ćwiczenia w liczbie 100 – przysiady, brzuszki i odbicia piłką siatkową. 

Zapraszamy do Galerii: ZDJĘCIA

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 28 November 2018 )
Zawody strzeleckie o Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 07 November 2018

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją
 

 

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości reprezentacja naszej Szkoły, uczestniczyła w strzeleckim turnieju klas mundurowych o Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku.

Drużyna w składzie Gabriela Pietrusiak, Agnieszka Domżał, Kacper Czarniak i Krystian Pietrusiak zajęła III miejsce, natomiast w kategorii „dziewcząt” Gabrysia Pietrusiak zajęła II miejsce. Nie obeszło się zresztą bez dodatkowych emocji, bo żeby ustalić kolejność wśród dziewcząt, które uzyskały ten sam wynik, potrzebna była dodatkowa kolejka strzałów. Zdecydowanie wygrała nasza koleżanka i to ona zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych zawodach.

P. Szyller

Zapraszamy do Galerii: zawody strzeleckie.

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 24 November 2018 )
1 Listopada...
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 04 November 2018

 

 „Pośród cmentarzy cichych uliczek

Jak wierna pamięć palą się znicze…”

 

„Pamiętamy o naszych profesorach” – głosi napis na jednej z tablic pozostałych po obchodach 70-lecia kowalskiej „Królówki” na szkolnym korytarzu. To nie puste słowa, to czyny. W roku jubileuszu tym bardziej nie mogło na grobach pedagogów zabraknąć światełka pamięci z logo szkoły przyniesionego przez grupę uczniów w przeddzień Święta Zmarłych na cmentarz kowalski, w Lubieniu Kuj., Chodczu i Włocławku.

Odeszli do wieczności, ale żyją w naszej pamięci: Cz. i K. Wojciechowscy, P. Poturalski, J. Michałowski, T. Zieliński, T. Dmitrzak, J. Bieniek, M. Narazińska, J. Glazik, W. Hołysz, bo jak pisała W. Szymborska „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.”

„Uczymy młode pokolenie pamięci o naszych profesorach – by kiedyś i o nas ktoś też pamiętał i światełko zapalił…” – A. Drzymalska-Pustoła. „Aby pamięć o tych, którzy tak szybko odchodzą trwała przez pokolenia”.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 30 November 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 36 - 42 z 634

Dzisiaj jest

17 Czerwca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc