Strona Główna
ROK SZKOLNY 2016/2017 ZAKOŃCZONY
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 01 July 2017

            W piątek, 23 czerwca 2017 roku o godzinie 9.00, społeczność naszego Liceum uroczyście pożegnała stary rok szkolny. Dyrektor, Maciej Zieliński, dokonał krótkiego podsumowania mijającego roku. Dziękując za wysiłek minionych miesięcy nauczycielom i uczniom nie omieszkał podkreślić znaczenia rodziców, którzy mądrze wspierając swoje dzieci przyczyniają się do ich sukcesów. Wraz z wychowawcami przypomniał osiągnięcia młodzieży i wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. W imieniu Rady Pedagogicznej LO w Kowalu na ręce Rodziców wyróżniających się uczniów złożył listy gratulacyjne.

Życząc wszystkim spokojnych, udanych i, przede wszystkim, bezpiecznych wakacji zaprosił młodzież do klas na krótkie spotkania z wychowawcami.

 

Zapraszamy do naszej GALERII na zdjęcia z uroczystości.

 

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=195

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 01 July 2017 )
Przedsmak wakacji w Funce
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 01 July 2017

W dniach 20-22 czerwca br. młodzież naszego Liceum pod opieką p. Wandy Nowakowskiej oraz p. Marcina Zbonikowskiego wyjechała do Funki na zasłużony odpoczynek. Wszyscy z utęsknieniem – po wytężonej pracy intelektualnej – czekaliśmy na obóz w Borach Tucholskich.

Można powiedzieć , że pobyt w Funce był swoistym preludium do wakacji. Już pierwszego dnia całej gamy emocji dostarczył nam rejs statkiem po Jeziorze Charzykowskim. Wieczorem rozegraliśmy mecz siatkówki, po czym udaliśmy się na seans filmowy. Rankiem następnego dnia rozwijaliśmy zdolności manualne na warsztatach rzeźbiarskich. Udało nam się wykonać piękne pamiątki, które będą nam przypominały chwile spędzone w gronie przyjaciół w urokliwych Borach Tucholskich. Przed południem mieliśmy niepowtarzalną okazję do podziwiania malowniczych krajobrazów okolic Funki podczas rajdu rowerowego. Po obiedzie nie zabrakło ciekawych atrakcji. Po raz kolejny mogliśmy sprawdzić swoje zdolności manualne na warsztatach z ceramiki. Wykazaliśmy się oryginalnością, kreatywnością, „wyczarowując” z gliny przeróżne przedmioty. Jak się okazało, nie brakuje nam oryginalnych pomysłów, a nasza wyobraźnia nie zna granic. Niewątpliwie dzieło Sebastiana należało do awangardowych. Ponadto mieliśmy okazję ocenić poziom swoich umiejętności strzeleckich, celując z łuków do tarczy. Najlepszym strzelcem okazała się Basia. Największą radość sprawiła nam wycieczka po jeziorze na rowerkach wodnych. Najwytrwalszym udało się opłynąć wyspę. Inni wybrali mniej wyczynową trasę, nastawiając się bardziej na podziwianie rozciągających się dookoła widoków. Wieczorem spędziliśmy miło czas przy ognisku z kiełbaskami, śmiejąc się do łez podczas zabawy w kalambury. Ostatni dzień upłynął nam pod znakiem zmagań z żywiołem wody podczas spływu kajakowego rzeką Chocimią. Weseli, zrelaksowani oraz pełni pozytywnej energii wracaliśmy do domu. Wyjazd na pewno pozostawi niezatarty ślad w pamięci wszystkich uczestników. W przyszłym roku zgodnie z tradycją odwiedzimy Bory Tucholskie z jeszcze większą przyjemnością.

 

A tymczasem zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej GALERII, w której można przeżyć emocje jeszcze raz.

 

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=194

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 01 July 2017 )
MATURA
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 27 June 2017

Wszystkich tegorocznych maturzystów informujemy, że świadectwa dojrzałości będzie można odebrać w piątek, 30 czerwca 2017 r. od godziny 12.00.

Zjazd absolwentów LO w Kowalu z 1967 r.
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Thursday, 22 June 2017

 

 

 

W piątek, 16 czerwca 2017 r., w symboliczną wigilię jubileuszu 50-lecia otrzymania świadectwa dojrzałości, spotkali się absolwenci LO w Kowalu (kl. XI a). To był już piąty z kolei zjazd klasowy, na który tym razem przyjechało 19 osób (z osobami towarzyszącymi – 21). Stawili się głównie mieszkańcy Kowala i okolicznych miejscowości, ale nie zabrakło takich, którzy przyjechali z odległych miast: Bornego Sulinowa, Bydgoszczy, Chełmna, Łodzi, Warszawy, Solca Kujawskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego zdjęcia pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego a następnie – zwiedzenia ówczesnego budynku Liceum (obecnie: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego). Serdeczne słowa podziękowania przekazujemy Panu mgr inż. Wojciechowi Rudzińskiemu, który zgodził się go nam udostępnić. Byliśmy też na kowalskim cmentarzu, zapalając znicze na grobach naszych zmarłych Nauczycieli, Koleżanek i Kolegów mile ich wspominaliśmy.

Uroczysty obiad i „artystyczna” część zjazdu odbyły się w Restauracji „Podgrodzie”. Wszyscy, ale zwłaszcza ci z nas, którzy byli w niej pierwszy raz, byliśmy pod bardzo miłym wrażeniem nie tylko smakowitego posiłku, ale i kulturalnej, sprawnej obsługi. Deser spożywaliśmy w sali konferencyjnej, do której mogliśmy się przenieść dzięki życzliwości właściciela restauracji – Pana Kaczmarka, któremu serdecznie dziękujemy. Pozostając przez kilka godzin wyłącznie w swoim gronie mogliśmy swobodnie porozmawiać i wzajemnie nacieszyć się sobą. Nacechowanym emocjonalnie wspomnieniom nie było końca a w oczach niektórych pojawiły się łzy wzruszenia.

Uzgodniliśmy, że nie było to nasze ostatnie spotkanie! Następne – już za dwa lata!
Wiesław Sonczyk

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 22 June 2017 )
SZKOŁOWIZJER
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 17 June 2017

Drodzy czytelnicy „Szkołowizjera”! Kolejny rok szkolny dobiega końca. Wakacje za pasem i wszyscy cieszą się z nadchodzących dni wypoczynku i swobody. Redakcja naszej szkolnej gazetki dedykuje wszystkim ostatni numer naszego pisma w tym roku szkolnym z nadzieją, że jego lektura sprawi Wam wiele radości, zainspiruje oraz podsunie kilka dobrych rad.

Do zobaczenia po wakacjach!

A tymczasem zapraszamy na strony: http://www.lokowal.pl/pdf/Gazetka czerwiec 24 2017.pdf

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 36 - 42 z 519

Dzisiaj jest

15 Grudnia 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Celina, Fortunata,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Krystiana, Nina,
Walerian, Waleriana,
Wolimir
Do końca roku zostało 17 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc