Strona Główna
Edukacja z Laptopami w Liceum w Kowalu - wyrównujemy szanse edukacyjne ...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 07 February 2018
 
Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 
Jesteśmy już na półmetku roku szkolnego 2017/2018. W nowej szkole zaaklimatyzowali się doskonale uczniowie klasy pierwszej, którzy we wrześniu dołączyli do grona kowalskiej „Królówki”. Na podsumowanie semestru uczniowie obdarowani zostali laptopami.
Technologia jest obecnie niezwykle ważnym elementem życia uczniów. Kształcenie młodzieży pod względem używania technologii do uczenia się, wyszukiwania informacji, współpracowania i rozwiązywania problemów lepiej przygotuje ich do podjęcia w przyszłości pracy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Liceum w Kowalu od kilku lat umożliwia swoim uczniom użytkowanie szkolnych laptopów przez cały okres nauki w szkole. Ten innowacyjny projekt ma celu wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim uczniom.
Dzięki możliwości użytkowania laptopów licealiści mają łatwiejszy dostęp do platform edukacyjnych, programów interaktywnych, baz dodatkowych materiałów dydaktycznych, co w procesie nauczania niesie wiele korzyści. Uczniowie zachęcani są w ten sposób do indywidualnej nauki i samodoskonalenia, stają się bardziej aktywni w procesie zdobywania wiedzy, mają także ułatwioną współpracę z nauczycielami. Korzystanie z technologii skutkuje wzajemnym uczeniem się, wsparciem i współpracą wśród uczniów, a wiemy, że edukacja rówieśnicza jest jedną z najbardziej efektywnych strategii nauczania i uczenia się.
Laptopy przekazała uczniom dyrektor szkoły Anna Prokopiak-Lewandowska.
 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 08 February 2018 )
Słodko w Liceum...
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 07 February 2018

Dnia 5 lutego nasze Liceum entuzjastycznie uczciło obchody Światowego Dnia Nutelli. Na długiej przerwie zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zostali poczęstowani kanapkami z nutellą przygotowanymi przez samorząd uczniowski. Wszyscy bez zbędnych wyrzutów sumienia i obawy o puste kalorie zajadali się przepysznymi łakociami.

Zobaczcie w Galerii:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=217

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 08 February 2018 )
Udział w projekcie - Cybernauci  kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 07 February 2018

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

 

Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi zaangażowało się w projekt „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Jest to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. W szkołach objętych wsparciem specjalnie przygotowani trenerzy i trenerki prowadzą warsztaty dla uczniów, dla rodziców oraz dla nauczycieli.

Pierwsze spotkania dla rodziców i nauczycieli odbyły się w LO w Kowalu w dniu 31 stycznia 2018 r. 1 lutego w warsztatach  wzięli udział Licealiści. 


Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej a honorowym patronatem objęło go Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 07 February 2018 )
Międzynarodowy Dzień Przytulania
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 04 February 2018

31 stycznia obchodziliśmy w szkole międzynarodowy dzień przytulania. Uczniowie, poza tradycyjną formą obchodzenia tego święta mieli przyjemność wystartować w szkolnej "Kumpeliadzie", zorganizowanej przez samorząd szkolny. W ten sposób mogli odstresować się od codziennego szyku zajęć i spędzić przyjemnie czas we wspólnym gronie. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek.

 

Zajrzyj do Galerii:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=216

 

Popcorn dla wszystkich? Czemu nie...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Sunday, 21 January 2018

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

W dniu 19 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Popcornu. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu przygotował dla wszystkich uczniów i nauczycieli małą niespodziankę. W trakcie długiej przerwy wszyscy zainteresowani mogli zajadać się pysznym popcornem. Dzięki takim atrakcjom dzień spędzony w szkole staje się przyjemniejszy i sprawia uczniom większą radość.

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 21 January 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 29 - 35 z 559

Dzisiaj jest

20 Maja 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Asteriusz,
Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn,
Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa,
Teodor, Wiktoria
Do końca roku zostało 226 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc