Strona Główna
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!
Napisał Administrator   
Friday, 24 April 2020

Szczęśliwej drogi już czas
Mapę życia w sercu masz
Jesteś jak młody ptak
 

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Jest nam przykro, że nie możemy Was pożegnać  w murach naszej Królówki  w uroczystej atmosferze, w obecności zaproszonych gości, Waszych Rodziców, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, całej społeczności szkolnej. Niemniej jednak pragniemy – choć w takiej formie-  uczcić z Wami ten ważny w życiu każdego licealisty dzień. Dziś  zostanie zamknięty kolejny rozdział Waszego życia .

W imieniu młodszych klas przyszło nam Was pożegnać. Dla nas młodszych koleżanek i kolegów byliście bohaterami, którzy zawsze szli z pomocą, służyli radą i dzielili się cennym doświadczeniem. Wasza trzyletnia nauka w murach kowalskiej Królówki wymagała od Was wiele odwagi i samozaparcia. Na Waszej ścieżce edukacyjnej było wiele zakrętów, trudnych wyborów, od których będzie zależała Wasza przyszłość. Za kilka lat każdy z Was przekona się o słuszności obranej drogi, Przed Wami bardzo ważny egzamin życia- matura. Życzymy Wam, aby okazała się dla Was łatwa i stała się kluczem  do sukcesu. Zapisaliście piękną kartkę szkolnej historii. My, młodsi koledzy , podążając Waszym śladem, przetartym przez Was szklakiem, będziemy  zbliżać się do egzaminu dojrzałości, który już za rok.

Dziś pragniemy Wam podziękować za wspólnie  spędzony czas,  za wszystkie dobre i złe chwile, za serdeczne przyjęcie nas do szkoły i otoczenie opieką. Kiedy wrócimy do szkoły, na pewno nasze serca przeszyje na wskroś smutek na widok pustej  dziupli, która była Waszą oazą i miejscem, gdzie najczęściej można było Was spotkać. Będzie nam brakowało wspólnych rozmów, wycieczek i Waszej obecności  To właśnie w murach naszego Liceum przeżywaliście pierwsze młodzieńcze sukcesy i gorycz pierwszych porażek na progu dorosłości. Tu zawiązały się przyjaźnie, które teraz będą musiały przejść próbę rozłąki. Nie zawsze było kolorowo, zdarzały się gorsze momenty, ale dzięki nim stawaliście się coraz silniejsi.

W życiu każdego z nas nadchodzi moment,  kiedy się coś kończy, tym razem to Wy kończycie swoją edukację w naszym Liceum. Każdy z Was zostawił jakąś cząstkę siebie w tej szkole i nigdy o Was nie zapomnimy. Będzie nam Was brakowało, pracy w samorządzie, wypadów do lasu, wspólnych wyjazdów. Tracimy kumpli, przyjaciół, którzy zaczynają kolejny etap życia.

Dziś kończy się prosta droga, którą wspólnie wędrowaliście. Wędrówka trwa nadal, ale już inaczej. Trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi, a jest ich tak wiele. Kuszą wielkimi sukcesami, ale czasem prowadzą na manowce.  Tak łatwo pobłądzić i stracić z oczu cel.

Drogie koleżanki i  koledzy! Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział ludziom młodym: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.”  Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Drodzy absolwenci! Choć  nie możemy pożegnać Was tak jak tego pragniemy-  to pragniemy Was zapewnić, że odczuwamy  wielki smutek z powodu konieczności rozstania z Wami. Odczuwamy również  wielką radość, że udało Wam się dotrzeć do mety, co kosztowało Was wiele wysiłku, samozaparcia, ale daliście radę.  Uwierzcie, że jest to dla nas również ważna chwila, przeżywamy ją z Wami. Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie wspólne chwile, słowa wsparcia i cenne rady.  

Od nas, uczniów klas drugich , przyjmijcie najlepsze życzenia:  wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim zdania matury, cudownie spędzonych najdłuższych wakacji w Waszym życiu i aby na Waszej drodze do szczęścia nie pojawiły się przeszkody nie do pokonania. Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostych ścieżek w gąszczu codzienności. Niech Wasze serca będą wolne od nienawiści, ręce pełne dobrych czynów, zrywanych jak kwiaty – w trudzie codzienności. I niech błękit rozpościera się na niebie waszego życia.

Nie pozostaje nam nic innego , jak zakończyć nasze przemówienie słowami: Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło”.

 

Uczniowie klasy drugiej

Jeszcze wierszowana niespodzianka autorstwa koleżanki z pierwszej klasy:

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

Chcielibyśmy Wam podziękować za wspólne lata

Za przyjaźń, za kłótnie

Za wspomnienia na lata

Dziś niestety pożegnać się musimy

Mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy

Powspominamy te piękne czasy

Wyjazdy, wycieczki, turnieje i klasy

Nauczycieli najlepszych pod słońcem

I naszych wygłupów chyba z tysiące…

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 24 April 2020 )
Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu z 2020r.
Napisał Administrator   
Friday, 24 April 2020

 Drodzy Nauczyciele,

            W życiu każdego człowieka bywają różne chwile: i te usłane różami, i te mniej przyjemne. Dzień pożegnania z kowalską Królówką , choć ma nietypową formę, wywołuje w naszych sercach całą gamę uczuć: od smutku i przygnębienia po radość i dumę. Prawdą jest, że w naszej kowalskiej Królówce zawsze było... jakoś inaczej... wyjątkowo, dlatego kiedy sobie pomyślimy, że to właśnie dziś nadszedł  czas pożegnania ze szkołą, jest nam po prostu przykro.

       Przez trzy lata w murach naszego Liceum zdążyliśmy stworzyć więzy ze społecznością szkolną, jak również wrosnąć w to miejsce.  Przywiązaliśmy się  do naszego miasteczka i do Was, Drodzy Nauczyciele. To Wy wraz z naszymi rodzicami otoczyliście nas opieką, zapewniliście  poczucie bezpieczeństwa, stworzyliście nam tę niepowtarzalną atmosferę, nauczyliście nas operować nie tylko podręcznikami, ale przede wszystkim „kulturą, sumieniem i uczuciami”. Mówi się, że to  matura jest egzaminem dojrzałości, jednak Wy niejednokrotnie powtarzaliście, że to życie będzie prawdziwym testem. Gwarantujemy, że Wasza i nasza praca nie poszła na marne, że jesteśmy gotowi do egzaminu dojrzałości, że warto było przetrwać wszystkie najtrudniejsze chwile.

         Dzisiaj nadszedł dla nas czas  opuszczenia szkolnych murów. Chwila ta zamyka  młodzieńczy rozdział w naszym życiu, jednak wspomnienia, które wiążemy z  tą placówką i Wami  "nie wszystek umrą". Nigdy nie zapomnimy Was jako nauczycieli, ale przede wszystkim jako ludzi. Będziemy pamiętać, zacięcie kobiety, która z całą paletą emocji i wypiekami na twarzy tłumaczyła nam "coś o jakiejś lekturze". Z zapamiętaniem tych treści może być różnie... ale Pani autentyczność, szczerość, po prostu osobowość będziemy pamiętać na pewno. Zapadnie nam w pamięci również spokojny, a zarazem surowy ton, który niejednokrotnie słyszeliśmy podczas lekcji matematyki. Nie zawsze tłumaczył on zasady matematyczne, wiele razy dotykał  zasad życia, które ciężko było nam wbić do głów, ponieważ wielokrotnie mieliśmy problemy z zapamiętywaniem... różnych rzeczy, jednak poznaliśmy najlepszy sposób na zapamiętywanie: "użyjcie trochę wyobraźni, nauką trzeba się bawić". Gdy byliśmy już zmęczeni odgrywaniem  różnorakich ról, zawsze mogliśmy liczyć na "bratnią duszę" organizującą: kalambury, quizy, turnieje. Dzięki tym zabawom uświadomiliśmy sobie, ile trudu należy włożyć w ich  przygotowanie.  Owocem tychże wspólnych inicjatyw są niezapomniane, piękne wspomnienia. Pamiętamy jednak i zapamiętamy na długo, że z tego raju, bardzo szybko schodziliśmy na ziemię, ponieważ ktoś ciągle powtarzał: "są rzeczy ważne i ważniejsze", dlatego kiedy wszyscy w piękną pogodę celebrowali Święta Majowe, my dumnie kroczyliśmy z  flagą Polski. Pod niejedną parą wpatrzonych w nas oczu przełamywaliśmy swoje bariery: recytując, śpiewając, czy wcielając się w różne role  na akademiach. Nic nie wyszłoby z naszej pracy, gdyby nie Wasze szczere zaangażowanie, które zawsze dostrzegaliśmy. Zauważyliśmy także, że w naszej szkole nigdy nie spotkaliśmy się z przejawami faworyzowania kogokolwiek  - nie było podziału na "równych i równiejszych". Wszyscy dostaliśmy tę samą szansę.

       Chcielibyśmy Wam podziękować: za wsparcie, za przekazaną nam wiedzę  i wpojone wartości,  za wszystkie życiowe drogowskazy, za to, że sprawiliście, że w szkole czuliśmy się jak w domu.

            Szczególnie chcielibyśmy wyróżnić naszą niezawodną, wiecznie uśmiechniętą wychowawczynię. To właśnie Pani dawała nam najlepsze rady, przekazując najważniejsze wartości. Wspierała nas Pani w trudnych momentach. Nigdy nas Pani nie krytykowała, a starała się nas zrozumieć, niczym druga mama. Wspólnie wychodziliśmy z największych opresji, rozwiązując każdy  problem. My - uczniowie zaciągnęliśmy u Pani dług, nie do spłacenia, ponieważ to co dawała nam Pani każdego dnia, jest bezcenne. Nasze słowa podziękowania są "w podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce".

                Dzisiejsza chwila, to także czas na przeprosiny. Zdajemy sobie sprawę, że niejednokrotnie Was zawiedliśmy- „przepraszamy”. Mamy jednak nadzieję, że znacznie bardziej  w Waszej pamięci zapisały się dobre chwile.                                                                            

                                                          Z serdecznymi pozdrowieniami,

 Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu z 2020r.

 Obraz może zawierać: 15 osób, w tym Izabela Szczepańska, ludzie siedzą i ludzie stoją

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 24 April 2020 )
Wsparcie Starostwa Powiatowego we Włocławku w nauczaniu zdalnym naszych uczniów
Napisał Administrator   
Wednesday, 22 April 2020

     W dniu 20 kwietnia 2020 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu otrzymali tablety przekazane przez Starostę Powiatu Włocławskiego w ramach projektu pn. „ Zdalna Szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-20.

     Te nowoczesne urządzenia z pewnością ułatwią znacząco pracę uczniów, którzy do tej pory musieli dzielić się sprzętem komputerowym ze swoim rodzeństwem lub posiadali urządzenia o niskich parametrach technicznych, które utrudniały sprawny proces nauki online.

W gronie osób zadowolonych znalazła się nie tylko młodzież wraz z rodzicami, ale także nauczyciele, których uczniowie będą w stanie realizować podstawę programową online bez zakłóceń.

Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalu dziękuje Starostwu Powiatowemu we Włocławku za udzieloną pomoc.

 Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Złote jadźki
Napisał Administrator   
Tuesday, 21 April 2020

Tradycyjnie na pożegnanie trzecioklasistów uczniowie głosowali na nich w różnych kategoriach. Tym razem głosowanie musiało przyjąć wymiar zdalny. XII - gala wręczenia „Złotych Jadziek” niestety nie może się odbyć, lecz tradycja musi zostać podtrzymana. Trzecioklasiści uhonorowani zostali więc znaczącymi tytułami:

Sportowiec roku – Izabela Szczepańska

Geniusz roku – Joanna Klitkowska

3 Papużki nierozłączki – Ilona Brzezińska – Anna Maślanka, Hubert Pawłowski – Wiktoria Kwarcińska  oraz Joanna Klitkowska – Karolina  Bartkiewicz

Modnisia - Patrycja Orłowska

Chodzące dzieło sztuki - Wiktoria Wesołowska

Luzak roku – Adrian Terpiński

Pomocna dłoń - Kamila Mikulska

Wielkie serce -  Agnieszka Piątek

Zagadkowa postać – Kornelia Nowakowska

Dziewczyna jak malina - Paulina Bawej

Złote usta - Elwira Górska

Spóźnialski - Eryk Ciechanowski

Fotograf roku – Patrycja Orłowska

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

ZAPRASZAMY DO GALERII

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 21 April 2020 )
19 kwietnia 1943  Powstanie w Gettcie Warszawskim
Napisał Administrator   
Saturday, 18 April 2020

    W dniu 19 kwietnia 2020 roku będziemy obchodzić rocznicę wybuchu Powstania w Gettcie Warszawskim, dlatego zachęcamy wszystkich do wydrukowania i złożenia symbolu pamięci o bohaterskiej walce mieszkańców warszawskiego getta – żonkila. Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć" – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie. Prosimy o nadsyłanie wykonanych zdjęć na adres e-mail: Pamiętajmy, że tegoroczna edycja jest szczególna, bo i szczególne są warunki, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W sytuacji, która zmusza nas do zachowania społecznego dystansu, jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności. Liczymy na Was!

 Obraz może zawierać: tekst

SZABLON

INSTRUKCJA

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 22 - 28 z 761

Dzisiaj jest

23 Września 2020
Środa
Imieniny obchodzą:
Boguchwała,
Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla
Do końca roku zostało 100 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc