Strona Główna
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 18 November 2018
Image

15 LISTOPADA

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

 

W czwartek, 15. 11. 2018. r. w naszej szkole podjęte zostały działania w ramach ŚWIATOWEGO DNIA PRZUCENIA PALENIA. Pani pedagog wraz z uczniami klasy II rozwiesiła na terenie szkoły informacje i plakaty mówiące o szkodliwości palenia. Jako działanie profilaktyczne uczniowie, nauczyciele a także pracownicy szkoły mieli możliwość pomiaru ciśnienia w zorganizowanym przez pielęgniarkę punkcie kontrolnym. Osoby z problemami otrzymały wskazówki co mogą robić, aby ich sytuacja zdrowotna się nie pogorszyła.

Pani Czerwińska rozdawała również ulotki, które w jasny sposób pokazywały, że nie warto wpadać w szpony tego nałogu.

 

RZUĆ PALENIE. JESTEŚ TEGO WARTA/WART!!!

K. Czerwińska

Zapraszamy do GALERII: Zdjęcia

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 18 November 2018 )
Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Napisał Maria Matusiak   
Saturday, 10 November 2018

7 listopada 2018 roku uczniowie naszego Liceum zorganizowali marsz ulicami Kowala z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie, pod opieką pana Marcina Zbonikowskiego oraz pani Marzeny Przybylskiej rozdawali przypadkowym przechodniom  balony w barwach narodowych oraz  kotyliony, wcześniej zrobione przez Samorząd Uczniowski  LO. Inicjatywa zapoczątkowała tydzień poświęcony zbliżającemu się Świętu.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego porozwieszali również we wszystkich klasach naszego Liceum biało–czerwone balony. Natomiast na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 2  wykonywali ćwiczenia w liczbie 100 – przysiady, brzuszki i odbicia piłką siatkową. 

Zapraszamy do Galerii: ZDJĘCIA

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 28 November 2018 )
Zawody strzeleckie o Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 07 November 2018

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją
 

 

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości reprezentacja naszej Szkoły, uczestniczyła w strzeleckim turnieju klas mundurowych o Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku.

Drużyna w składzie Gabriela Pietrusiak, Agnieszka Domżał, Kacper Czarniak i Krystian Pietrusiak zajęła III miejsce, natomiast w kategorii „dziewcząt” Gabrysia Pietrusiak zajęła II miejsce. Nie obeszło się zresztą bez dodatkowych emocji, bo żeby ustalić kolejność wśród dziewcząt, które uzyskały ten sam wynik, potrzebna była dodatkowa kolejka strzałów. Zdecydowanie wygrała nasza koleżanka i to ona zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych zawodach.

P. Szyller

Zapraszamy do Galerii: zawody strzeleckie.

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 24 November 2018 )
1 Listopada...
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 04 November 2018

 

 „Pośród cmentarzy cichych uliczek

Jak wierna pamięć palą się znicze…”

 

„Pamiętamy o naszych profesorach” – głosi napis na jednej z tablic pozostałych po obchodach 70-lecia kowalskiej „Królówki” na szkolnym korytarzu. To nie puste słowa, to czyny. W roku jubileuszu tym bardziej nie mogło na grobach pedagogów zabraknąć światełka pamięci z logo szkoły przyniesionego przez grupę uczniów w przeddzień Święta Zmarłych na cmentarz kowalski, w Lubieniu Kuj., Chodczu i Włocławku.

Odeszli do wieczności, ale żyją w naszej pamięci: Cz. i K. Wojciechowscy, P. Poturalski, J. Michałowski, T. Zieliński, T. Dmitrzak, J. Bieniek, M. Narazińska, J. Glazik, W. Hołysz, bo jak pisała W. Szymborska „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.”

„Uczymy młode pokolenie pamięci o naszych profesorach – by kiedyś i o nas ktoś też pamiętał i światełko zapalił…” – A. Drzymalska-Pustoła. „Aby pamięć o tych, którzy tak szybko odchodzą trwała przez pokolenia”.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 30 November 2018 )
Wycieczka do Łodzi
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 30 October 2018

 W dniu 26 października grupa uczniów klas I-III wraz z opiekunami p. Anną Drzymalską–Pustoła, Marzeną Przybylską oraz Wandą Nowakowską wzięła udział w wycieczce do Łodzi. Młodzież miała okazję spędzić czas w niebanalny sposób, grając w kręgle oraz uczestnicząc w elektronicznym paintballu w Centrum Rozrywki. Obydwie atrakcje można potraktować jako wyjątkową lekcję wychowania fizycznego, pozwoliły bowiem zasmakować uczniom prawdziwych sportowych emocji oraz lepiej poznać własne możliwości. Najbardziej emocjonujący okazał się pojedynek w labiryncie spowitym gęstą mgłą pełnym pułapek i niespodzianek, kiedy to można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, wykazać się inteligencją, sprytem oraz refleksem. Na wycieczce nie zabrakło również przeżyć estetycznych.

Po dniu pełnym wrażeń nadszedł czas na ucztę duchową w Teatrze Muzycznym, w którym młodzież obejrzała musical wszech czasów „Les Misérables” będący adaptacją Nędzników – arcydzieła Wiktora Hugo. Zachwycało wszystko - solowe wystąpienia utalentowanych artystów, sceny zbiorowe, gra orkiestry, mapping oraz realistyczne dekoracje. Widowisko angażowało widza emocjonalnie, a w pamięci na pewno zapisały się szlagiery, takie jak „Sama wciąż” czy „Wyśniłam sen”. Młodzież wracała w doborowym nastroju, pomimo późnej pory i dnia wypełnionego przeróżnymi atrakcjami. Jednym słowem, więcej takich wycieczek!

W. Nowakowska

Zapraszamy do Galerii: ZDJĘCIA


Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 30 October 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 22 - 28 z 619

Dzisiaj jest

17 Lutego 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata,
Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty,
Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew,
Zbyszko
Do końca roku zostało 318 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc