Strona Główna
UCZCILIŚMY NIEPODLEGŁĄ...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 15 November 2017

 

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

Od wielu lat jednym z priorytetów naszej szkoły jest krzewienie postaw patriotycznych. W tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wyjątkowo aktywnie zaangażowali się w uroczystości z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości.
Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kowalu przygotowaliśmy okolicznościowy apel, który już 10 listopada został przedstawiony społeczności szkolnej przy ulicy Piwnej.

11 listopada włączyliśmy się do wspólnego świętowania z mieszkańcami Kowala i okolic, na które zaprosili Burmistrz, Wójt oraz Proboszcz parafii pw. Św. Urszuli.
Poczet Sztandarowy LO wziął udział w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów Miasta i Gminy Kowal, a także Powiatu Włocławskiego.
Następnie wzięliśmy udział w środowiskowym apelu zorganizowanym w kowalskiej Remizie dla społeczności naszego miasteczka.
Dyrektor LO - Anna Prokopiak-Lewandowska, wygłosiła na początku akademii ilustrowaną zdjęciami prelekcję dotyczącą jednego z ojców Niepodległości - Romana Dmowskiego. Następnie na scenie pojawili się konferansjerzy, a zaraz po nich uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i LO, którzy przedstawili program składający się z patriotycznych wierszy i pieśni. Duże wrażenie, jak przeczytamy na oficjalnej stronie miasta "zrobił zwłaszcza animowany pokaz historii Polski, który dodatkowo zilustrowany został efektowną pantomimą w wykonaniu uczniów LO, którzy w sposób symboliczny przedstawili najpierw upadek, a następnie walkę o niepodległość naszej Ojczyzny. Występy uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami". Akademię zakończyło wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA GRATULACJE, JAKIE PŁYNĘŁY DO NASZYCH UCZNIÓW Z ŻYCZLIWYCH UST. NAJLEPSZĄ RECENZJĄ DLA LICEALISTÓW BYŁY WYPOWIADANE PRZEZ WIELU SŁOWA: "Po waszych występach mieliśmy łzy w oczach...Gratulujemy..."

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Pani Ewelinie Trafisz

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=211

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 November 2017 )
Unikalne doświadczenie obcowania z pięknem - w kinie
Napisał Maria Matusiak   
Wednesday, 08 November 2017

2 listopada uczniowie naszego Liceum wybrali się pod opieką p. Wandy Nowakowskiej do kina na polsko-brytyjską produkcję „Twój Vincent”. Jak się okazało, film inny niż wszystkie, zachwycający nie tylko formą, ale również wartką i wciągającą fabułą. Warto nadmienić, że na to niezwykłe dzieło Doroty Kobieli i Hugh Welchmana trzeba było czekać cztery lata. Każda z 65000 klatek filmu została ręcznie namalowana. Przez dwa lata 115 malarzy z 19 krajów malowało farbami każdą klatkę, sekunda po sekundzie. W film wkomponowano też przeszło 120 dzieł samego van Gogha. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci niedocenionego za życia malarza opowiadają zatem bohaterowie jego obrazów. Forma filmu robi niesamowite wrażenie, o czym przekonali się licealiści. Ocenili produkcję jako nietuzinkową, magiczną, pozwalającą zajrzeć pod powierzchnię obrazów malarza, pokazującą van Gogha przede wszystkim jako człowieka zmagającego się całe życie z osamotnieniem i brakiem zrozumienia.  

„Twój Vincent” nie tylko stanowi przepiękne świadectwo geniuszu van Gogha, ale również  odkrywa   na nowo tego twórcę dla młodych pokoleń.

W. Nowakowska

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 08 November 2017 )
MSZA ZA OJCZYZNĘ Z UDZIAŁEM UCZNIÓW LO...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Sunday, 05 November 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Z okazji przypadającej 11 listopada 2017 roku 99 rocznicy odzyskania niepodległości w parafii Skrzynki z inicjatywy lokalnych samorządowców odprawiono mszę świętą za ojczyznę. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu uświetniła uroczystość montażem słowno-muzycznym. Wybrzmiały piękne recytacje wierszy o ojczyźnie oraz znane utwory patriotyczne jak "Pierwsza Brygada", "Żeby Polska była Polską", "Jest taki kraj" czy "Miejcie nadzieję". Występ uczniów przygotowanyprzez p. Elżbietę Szprengiel spotkał się z życzliwym przyjęciem zgromadzonych na mszy świętej parafian, o czym świadczyły gromkie brawa i składane gratulacje.

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=210

  

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 05 November 2017 )
OBUDZIMY WSPOMNIENIA...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Saturday, 04 November 2017
ABSOLWENCI NADSYŁAJCIE SWOJE ZDJĘCIA....

OBUDZIMY WSPOMNIENIA...

 
Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 
W środę 1 listopada odwiedzaliśmy groby naszych bliskich. Z pewnością wielu absolwentów LO zatrzymało się także na grobach swoich zmarłych nauczycieli. Chcąc przypomnieć wielu niezapomnianych pedagogów kowalskiego Liceum zamieszczamy kilka starych zdjęć.

W związku ze zbliżającymi się obchodami 70-lecia Liceum pragniemy także zamieścić apel o przesyłanie zdjęć z czasów licealnych, które posiadają Państwo w swoich archiwach domowych. Będzie to znakomity sposób odświeżenia wspomnień z czasów licealnych 70 pokoleń absolwentów LO im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

Zdjęcia można przesyłać na profil Facebookowy lub do sekretariatu szkoły
Będziemy wdzięczni na opis nadsyłanych zdjęć (podanie roku, okoliczności, w jakich zostały wykonane oraz imienia i nazwiska widocznych na zdjęciach pedagogów LO)
Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 04 November 2017 )
Czytaj całość...
PAMIĘTAMY...
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Saturday, 04 November 2017

Człowiek żyje tak długo,

jak długo trwa pamięć o nim…

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Zaświadczyliśmy o naszej wdzięcznej pamięci o zmarłych dyrektorach i nauczycielach naszego LO 30. i 31. października – na dowód tego mundurowi zapalili znicze na grobach: historyka - p. Józefa Michałowskiego w Lubieniu Kujawskim, p. dyr. Czesława Wojciechowskiego (biologa) i jego żony,p. Klary Wojciechowskiej (geografa) w Chodczu, p. dyr. Wandy Hołysz we Włocławku.

W wigilię 1. listopada, klasy I i II odwiedziły kowalską nekropolię, gdzie spoczywa wielu naszych pedagogów: p. dyr. Mirosława Narazińska (historyk), p. Wiktor Lewandowski (polonista), p. Jadwiga Bieniek (polonistka), p. Jadwiga Glazik (polonistka), p. Tadeusz Zieliński (muzyk), p. Tadeusz Dmitrzak (rusycysta).

Symbolicznym zniczem oddaliśmy również hołd żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej i obywatelom Kowala, którzy oddali swe życie za swą dużą i małą ojczyznę.

Przewodnikami po nekropoliach i skarbnicą wiedzy o zmarłych pedagogach byli dla młodzieży kowalskiej Królówki p. A Drzymalska-Pustoła i p. S. Kozowicz.

 Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=209

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 05 November 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 15 - 21 z 519

Dzisiaj jest

15 Grudnia 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Celina, Fortunata,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Krystiana, Nina,
Walerian, Waleriana,
Wolimir
Do końca roku zostało 17 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc