Strona Główna
NAGRODY W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM DLA LO W KOWALU
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 13 December 2017

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

W dniach 8-9 listopada 2017 nastąpił wybór zwycięskich prac w konkursach organizowanych przez Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. W Konkursie fotograficznym „Piękno Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego w obiektywie”w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodzone zostały dwie uczennice LO w Kowalu. W dniu 11 grudnia 2017 r. zostały wręczone nagrody w siedzibie GWPK w Kowalu.

  • I miejsce – Patrycja Orłowska – LO Kowal
  • III miejsce – Izabela Szczepańska – LO Kowal
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 13 December 2017 )
SZKOŁOWIZJER
Napisał Maria Matusiak   
Monday, 11 December 2017

Kochani czytelnicy „SZKOŁOWIZJERA”!

 

Wiemy, że troszkę musieliście w tym roku poczekać na wydanie naszego pisma. Ale zapewniamy, że było warto. Z nowym rokiem szkolnym zmienił się skład redakcyjny gazetki. Pojawiło się wiele ciekawych wieści ze szkolnego podwórka i nie tylko. Szczególne zachęcamy Was abyście przejrzeli przepiękne zdjęcia autorstwa naszych koleżanek i kolegów, którzy zostali laureatami kilku konkursów fotograficznych – o czym nie omieszkamy napisać szerzej w kolejnym numerze.

Zapraszamy do lektury:

http://www.lokowal.pl/pdf/Gazetka%20listopad%2025%202017.pdf

.I, oczywiście, koniecznie powspominajcie przeglądając archiwalne numery.

Redakcja „Szkołowizjera”

 

Turniej Mikołajkowy
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 10 December 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

W dniu 6 grudnia 2017 r. w naszym Liceum odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne z okazji Mikołajek. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w licznych, nietypowych konkurencjach. Na wszystkich uczestników czekały słodkości, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali medale. Nastąpiło także losowanie szczęśliwych numerów z nagrodami. Organizatorem rozgrywek i sponsorem licznych nagród był pan Marcin Zbonikowski. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Zwycięzcy konkurencji:

Przeciąganie liny – Adam Racinowski

Kim jestem? - Mateusz Jackowski

Plank- deska – Mateusz Kamiński

Mistrz brzuszków – Alicja Lisowska

Bieg z bombką- Adam Racinowski

Siłowanie na rękę – Karolina Kijewska

Mistrz zapamiętywania słów – Wiktoria Wesołowska

Skok przez linę – Mateusz Kamiński

Przejście pod liną – Hubert Pawłowski

Najszybsze zjedzenie pączka – Adam Pietruszewski

Quiz świąteczny- Joanna Klitkowska

Znajomość kolęd – Paulina Bawej

Wyścig reniferów- Hubert Pawłowski

 

Zajrzyjcie do naszej Galerii:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=214

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 10 December 2017 )
DNI FILOLOGII W PWSZ W KONINIE I SUKCES ELWIRY W KONKURSIE RECYTATORSKIM
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 08 December 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

W dniu 5.12.2017 grupa uczniów naszego LO wyjechała do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, aby uczestniczyć w Dniach Filologii. Natalia Drapińska, Sandra Kruszewska, Wiktoria Wesołowska oraz Elwira Górska miały szansę poczuć się jak studentki filologii i uczestniczyć w wykładzie „Rozważania o języku”, warsztatach tłumaczenia poezji, a także w projekcji filmu „In America” w oryginalnej wersji językowej i konkursach językowych.

Natalia, Sandra i Wiktoria sprawdziły swoje umiejętności językowe w konkursie tłumaczeniowym dokonując przekładu na język polski fragmentu powieści anglojęzycznej oraz instrukcji użycia Ipada. Elwira natomiast zmierzyła się tego dnia z innymi uczestnikami w konkursie recytatorskim poezji anglojęzycznej. W tym roku zorganizowany był on pod hasłem „kreatywność”. W wierszu Erin Hanson „Right Write” przedstawiła historię dziecka o bogatej wyobraźni, które czuje się niedoceniane przez szkołę i rodziców. Swoją interpretacją poruszyła jury złożone z pracowników naukowych Wydziału Filologicznego PWSZ w Koninie i wywalczyła II miejsce, pokonując uczniów z wielu szkół. To pierwszy raz gdy Elwira recytowała w języku obcym i - jak zapewnia – z pewnością nie ostatni! GRATULUJEMY!

Dzień Filologii był dla uczniów inspirującą odskocznią od szkolnych zajęć i szansą integracji z uczniami innych szkół, z którymi dzielą wspólną pasję – języki obce.

M. Przybylska

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 10 December 2017 )
NOC W SZKOLE
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 08 December 2017

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.

 

 

Tegoroczna noc andrzejkowa (z 30.11 na 1.12) była dla nas wyjątkowa, ponieważ mieliśmy okazję spędzić ją… w szkole. W czwartek po lekcjach wróciliśmy jak zawsze do domów, jednak ok. godz. 18.00 pojawiliśmy się z powrotem w szkole zaopatrzeni w koce, śpiwory, poduszki i dobry humor.

Gdy tylko weszliśmy do szkoły byliśmy mile zaskoczeni jej wystrojem. Przygaszone światła, świece, lampki tworzyły magiczną atmosferę, a sale lekcyjne nie przypominały tych, w których na co dzień zmagamy się z trudnymi zadaniami i sprawdzianami.

Wieczór zaczął się od tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Mogliśmy dowiedzieć się jaka przyszłość nas czeka układając buty, losując imię przyszłego męża/żony czy też od starej Cyganki, która potrafiła wróżyć z ręki (w tą rolę wcieliła się Elwira Górska z kl. I).

Kolejnymi punktami programu były: dyskoteka, wspólne karaoke, gry planszowe, pizza oraz maraton filmowy. Po północy mieliśmy czas wolny, który mogliśmy zagospodarować według własnego uznania. Nasze pomysły były różne – zabawy w chowanego, gry planszowe, długie rozmowy przy ulubionej muzyce, gry komputerowe. Jedno jest pewne – szkoda było czasu na sen! Niektórzy z nas do samego rana nie zmrużyli oka…

Andrzejkowa Noc w Szkole była przedsięwzięciem zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami (p. M. Przybylską i p. M. Zbonikowskim). Pozwoliła nam się lepiej poznać i zintegrować. Nie możemy się doczekać kolejnych podobnych spotkań!

Iza, Agnieszka, Kamila i Patrycja z kl. I

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 10 December 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 7 z 519

Dzisiaj jest

15 Grudnia 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Celina, Fortunata,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Krystiana, Nina,
Walerian, Waleriana,
Wolimir
Do końca roku zostało 17 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc