Strona Główna
W Europejskim Centrum Solidarności
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 16 June 2019

W dniu 08 czerwca 2019 r grupa uczniów klas licealnych wraz z panią dyrektor Anną Prokopiak-Lewandowską oraz opiekunami p. Anną Drzymalską–Pustoła, Marzeną Przybylską, Marią Matusiak i Wandą Nowakowską wzięła udział w wycieczce do Gdańska. Wyjazd zorganizowany był z okazji 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Po oficjalnej części na Placu Trzech Krzyży z udziałem społeczności Kowala, młodzież miała okazję spędzić czas w niebanalny sposób, uczestnicząc w warsztatach praktycznych na świeżym powietrzu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, w którym młodzież poznała historie PRL-u i drogi do odrodzenia narodu polskiego. Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie przepięknej starówki w Gdańsku, która zachwyciła  swoim urokiem.

 

Młodzież wracała do domu w wyśmienitym nastroju. Jednym słowem, więcej takich wycieczek!

M. Przybylska

Turniej siatkówki plażowej 2019
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 16 June 2019

5 czerwca 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Kowalu odbył się międzyklasowy turniej siatkówki plażowej. Rozgrywki zorganizował p. Marcin Zbonikowski. Emocji było co niemiara. Po zaciętych meczach zwyciężyły: Dominika Wiśniewska i Alicja Kleips. Drugie miejsce zdobyli Łukasz Trojanowski i Joanna Klitkowska. Na trzeciej pozycji uplasowali się Wiktoria Wesołowska  i  Izabela Szczepańska. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w życie szkoły.

Zapraszamy do Galerii: Turniej siatkówki plażowej 2019

M. Zbonikowski

Pożegnanie absolwentów 2019
Napisał Maria Matusiak   
Sunday, 16 June 2019

Ledwo zawiesiliśmy ozdoby wielkanocne przygotowywane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli na zajęciach dodatkowych z animacji kultury i warsztatach artystycznych, a już żegnaliśmy naszych tegorocznych absolwentów. Święta Wielkanocne niemal graniczyły z zakończeniem roku szkolnego dla trzecioklasistów. 26. kwietnia społeczność kowalskiej „Królówki” pożegnała kolejny rocznik absolwentów, którzy zapiszą się w przedziale 2016-2019. Otrzymując od p. dyrektor Anny Prokopiak-Lewandowskiej świadectwo ukończenia szkoły średniej każdy z nich osiągnął sukces na miarę swoich możliwości, umiejętności i chęci. 25% uczniów tego rocznika otrzymało świadectwa z wyróżnieniem i należy uhonorować te osoby: Katarzyna Kulawiak – była stypendystka Prezesa Rady Ministrów – ze śr. 5,16, oraz Sandra Kruszewska i Barbara Brylska ze średnimi niewiele poniżej 5. Oprócz świadectw uczniowie otrzymali nagrody książkowe, dyplomy, gratulacje i podziękowania, a szczególnie zasłużeni rodzice – listy pochwalne od dyrektora i grona pedagogicznego. Kl. II z wychowawczynią stanęła na straży tradycji szkoły i po raz X przyznała wyróżniającym się absolwentom „Złote Jadźki”.

Akordem końcowym były fotowspominki, podziękowania i pożegnania oraz życzenia – „szczęśliwej drogi – już czas…”

A. Drzymalska-Pustoła

OGŁOSZENIE
Napisał Maria Matusiak   
Thursday, 25 April 2019

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego informuje, że wręczenie świadectw ukończenia szkoły odbędzie się w piątek, 26 kwietnia 2019 r. o godzinie 10.00 w Auli Szkoły.

KOMUNIKAT
Napisał Maria Matusiak   
Friday, 05 April 2019

W związku z zawiązaniem się w dniu 04. 04. 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Kowalu Komitetu Strajkowego w dniu 08. 04. 2019 r. rozpoczął się strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Od tego dnia do odwołania nie będą odbywały się w szkole zajęcia dydaktyczno-wychowawcze (uczniowie będą mieli zapewnione zajęcia opiekuńcze).

Uprzejmie prosimy o śledzenie informacji oraz komunikatów na stronie LO. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 08 April 2019 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 7 z 634

Dzisiaj jest

17 Czerwca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc