UCZCILIŚMY NIEPODLEGŁĄ... PDF Drukuj E-mail
Napisał Anna Prokopiak-Lewandowska   
Wednesday, 15 November 2017

 

 

 

Zdjęcie użytkownika Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu.
 

Od wielu lat jednym z priorytetów naszej szkoły jest krzewienie postaw patriotycznych. W tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wyjątkowo aktywnie zaangażowali się w uroczystości z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości.
Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kowalu przygotowaliśmy okolicznościowy apel, który już 10 listopada został przedstawiony społeczności szkolnej przy ulicy Piwnej.

11 listopada włączyliśmy się do wspólnego świętowania z mieszkańcami Kowala i okolic, na które zaprosili Burmistrz, Wójt oraz Proboszcz parafii pw. Św. Urszuli.
Poczet Sztandarowy LO wziął udział w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów Miasta i Gminy Kowal, a także Powiatu Włocławskiego.
Następnie wzięliśmy udział w środowiskowym apelu zorganizowanym w kowalskiej Remizie dla społeczności naszego miasteczka.
Dyrektor LO - Anna Prokopiak-Lewandowska, wygłosiła na początku akademii ilustrowaną zdjęciami prelekcję dotyczącą jednego z ojców Niepodległości - Romana Dmowskiego. Następnie na scenie pojawili się konferansjerzy, a zaraz po nich uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i LO, którzy przedstawili program składający się z patriotycznych wierszy i pieśni. Duże wrażenie, jak przeczytamy na oficjalnej stronie miasta "zrobił zwłaszcza animowany pokaz historii Polski, który dodatkowo zilustrowany został efektowną pantomimą w wykonaniu uczniów LO, którzy w sposób symboliczny przedstawili najpierw upadek, a następnie walkę o niepodległość naszej Ojczyzny. Występy uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami". Akademię zakończyło wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA GRATULACJE, JAKIE PŁYNĘŁY DO NASZYCH UCZNIÓW Z ŻYCZLIWYCH UST. NAJLEPSZĄ RECENZJĄ DLA LICEALISTÓW BYŁY WYPOWIADANE PRZEZ WIELU SŁOWA: "Po waszych występach mieliśmy łzy w oczach...Gratulujemy..."

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Pani Ewelinie Trafisz

 

Zapraszamy do naszej GALERII:

http://www.lokowal.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=85&func=viewcategory&catid=211

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 November 2017 )
< Poprzedni   Następny >

Dzisiaj jest

19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc