Żyjmy zdrowo na sportowo PDF Drukuj E-mail
Napisał user   
Thursday, 16 September 2010

14 września pierwszoklasiści z naszej Szkoły pod opieką pani Alicji Mechuły i pana Lecha Kujawiaka uczestniczyli w VIII Powiatowym Rajdzie Rowerowym pod hasłem „Rowerem do Europy”. 

Głównym celem imprezy było poszerzenie wiedzy uczniów na temat przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych i przyrodniczych powiatu włocławskiego.  Spotkanie odbyło się w „Agrofarmie” w Gołaszewie. Organizatorzy zapewnili  uczestnikom rozrywkę w postaci przeróżnych gier i zabaw. Były więc turnieje sportowo-rekreacyjne, quizy turystyczne, krajoznawczo-przyrodnicze, geograficzne i ekonomiczne związane tematycznie z Unią Europejską i powiatem włocławskim. Można było sprawdzić się w tak osobliwych konkurencjach jak rzut… kaloszem. Po wysiłku umysłowym i fizycznym dobrze jest coś zjeść – i tego też nam nie zabrakło. 

Nasi uczniowie dobrze się spisali i wrócili z nagrodami: Adam Niklewicz za 2 miejsce w rzucie kaloszem (19,80m – i niech ktoś spróbuje zmierzyć się z tym wynikiem) oraz Sylwia Nakonowska za 3 miejsce w konkursie plastycznym.

Co więcej, sprytniejsi  koledzy wybrali się na grzybobranie i wrócili z pełnymi koszami grzybów ;-)) 

Wszyscy, po wyśmienitym posiłku, bogatsi o doświadczenia oraz wiele zdjęć wróciliśmy szczęśliwie do Szkoły i czekamy na kolejny rajd rowerowy…

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 16 September 2010 )
< Poprzedni   Następny >

Dzisiaj jest

20 Stycznia 2022
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Dobiegniew, Fabian,
Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc