Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy! PDF Drukuj E-mail
Napisał Administrator   
Friday, 24 April 2020

Szczęśliwej drogi już czas
Mapę życia w sercu masz
Jesteś jak młody ptak
 

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Jest nam przykro, że nie możemy Was pożegnać  w murach naszej Królówki  w uroczystej atmosferze, w obecności zaproszonych gości, Waszych Rodziców, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, całej społeczności szkolnej. Niemniej jednak pragniemy – choć w takiej formie-  uczcić z Wami ten ważny w życiu każdego licealisty dzień. Dziś  zostanie zamknięty kolejny rozdział Waszego życia .

W imieniu młodszych klas przyszło nam Was pożegnać. Dla nas młodszych koleżanek i kolegów byliście bohaterami, którzy zawsze szli z pomocą, służyli radą i dzielili się cennym doświadczeniem. Wasza trzyletnia nauka w murach kowalskiej Królówki wymagała od Was wiele odwagi i samozaparcia. Na Waszej ścieżce edukacyjnej było wiele zakrętów, trudnych wyborów, od których będzie zależała Wasza przyszłość. Za kilka lat każdy z Was przekona się o słuszności obranej drogi, Przed Wami bardzo ważny egzamin życia- matura. Życzymy Wam, aby okazała się dla Was łatwa i stała się kluczem  do sukcesu. Zapisaliście piękną kartkę szkolnej historii. My, młodsi koledzy , podążając Waszym śladem, przetartym przez Was szklakiem, będziemy  zbliżać się do egzaminu dojrzałości, który już za rok.

Dziś pragniemy Wam podziękować za wspólnie  spędzony czas,  za wszystkie dobre i złe chwile, za serdeczne przyjęcie nas do szkoły i otoczenie opieką. Kiedy wrócimy do szkoły, na pewno nasze serca przeszyje na wskroś smutek na widok pustej  dziupli, która była Waszą oazą i miejscem, gdzie najczęściej można było Was spotkać. Będzie nam brakowało wspólnych rozmów, wycieczek i Waszej obecności  To właśnie w murach naszego Liceum przeżywaliście pierwsze młodzieńcze sukcesy i gorycz pierwszych porażek na progu dorosłości. Tu zawiązały się przyjaźnie, które teraz będą musiały przejść próbę rozłąki. Nie zawsze było kolorowo, zdarzały się gorsze momenty, ale dzięki nim stawaliście się coraz silniejsi.

W życiu każdego z nas nadchodzi moment,  kiedy się coś kończy, tym razem to Wy kończycie swoją edukację w naszym Liceum. Każdy z Was zostawił jakąś cząstkę siebie w tej szkole i nigdy o Was nie zapomnimy. Będzie nam Was brakowało, pracy w samorządzie, wypadów do lasu, wspólnych wyjazdów. Tracimy kumpli, przyjaciół, którzy zaczynają kolejny etap życia.

Dziś kończy się prosta droga, którą wspólnie wędrowaliście. Wędrówka trwa nadal, ale już inaczej. Trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi, a jest ich tak wiele. Kuszą wielkimi sukcesami, ale czasem prowadzą na manowce.  Tak łatwo pobłądzić i stracić z oczu cel.

Drogie koleżanki i  koledzy! Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział ludziom młodym: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.”  Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Drodzy absolwenci! Choć  nie możemy pożegnać Was tak jak tego pragniemy-  to pragniemy Was zapewnić, że odczuwamy  wielki smutek z powodu konieczności rozstania z Wami. Odczuwamy również  wielką radość, że udało Wam się dotrzeć do mety, co kosztowało Was wiele wysiłku, samozaparcia, ale daliście radę.  Uwierzcie, że jest to dla nas również ważna chwila, przeżywamy ją z Wami. Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie wspólne chwile, słowa wsparcia i cenne rady.  

Od nas, uczniów klas drugich , przyjmijcie najlepsze życzenia:  wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim zdania matury, cudownie spędzonych najdłuższych wakacji w Waszym życiu i aby na Waszej drodze do szczęścia nie pojawiły się przeszkody nie do pokonania. Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostych ścieżek w gąszczu codzienności. Niech Wasze serca będą wolne od nienawiści, ręce pełne dobrych czynów, zrywanych jak kwiaty – w trudzie codzienności. I niech błękit rozpościera się na niebie waszego życia.

Nie pozostaje nam nic innego , jak zakończyć nasze przemówienie słowami: Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło”.

 

Uczniowie klasy drugiej

Jeszcze wierszowana niespodzianka autorstwa koleżanki z pierwszej klasy:

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

Chcielibyśmy Wam podziękować za wspólne lata

Za przyjaźń, za kłótnie

Za wspomnienia na lata

Dziś niestety pożegnać się musimy

Mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy

Powspominamy te piękne czasy

Wyjazdy, wycieczki, turnieje i klasy

Nauczycieli najlepszych pod słońcem

I naszych wygłupów chyba z tysiące…

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 24 April 2020 )
< Poprzedni   Następny >

Dzisiaj jest

14 Czerwca 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bazylid, Bazylis,
Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew,
Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało 201 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc